The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане за проблем с кабелна цифрова тв...

Здравейте, отдавна ме мъчи един проблем с кабелната цифрова телевизия, която ползвам в Банкя. Тука местния оператор е Мултимедиа БГ.
Телевизора ми е LG 32LD465.
Кабелната ми цифрова телевизия е свободна не е кодирана и я хващам свободно с моя телевизор без допълнителен приемник. Кабелния оператор е разделил цифровата на 17 честоти. Във всяка честота е сложил 6-7 канала. Само каналите, които са сложени в първата честота ми накъсват картината и звука, при другите честоти го няма този проблем. Като пусна тест на сигнала на телевизора ми дава, че на първата честота Качеството на сигнала играе от 30% до 70%-80%. На другите останали 16 честоти Качеството на сигнала седи на 100% и не мърда. Виках техниците от кабелната за този проблем, те идваха и нищо не направиха, ръчкаха нещо ама нищо не направиха и дигат рамене. Телевизора е вързан към цифровата след сплитер / http://www.frequencydistribution.co....plit-5-2400mhz / който разклонява сигнала. Но като махна сплитера и го вържа тв-то директно към входящия кабел на кабелната пак е същото положението с качеството на сигнала. Немога да си обясня проблема при мене ли е или е в кабелната телевизия. Някой дали има на представа откъде може да идва проблема от при мене ли е или тези от кабелната бъзикат положението?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-05-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivanveltchev Вижте мненията
Здравейте, отдавна ме мъчи един проблем с кабелната цифрова телевизия, която ползвам в Банкя. Тука местния оператор е Мултимедиа БГ.
Телевизора ми е LG 32LD465.
Кабелната ми цифрова телевизия е свободна не е кодирана и я хващам свободно с моя телевизор без допълнителен приемник. Кабелния оператор е разделил цифровата на 17 честоти. Във всяка честота е сложил 6-7 канала. Само каналите, които са сложени в първата честота ми накъсват картината и звука, при другите честоти го няма този проблем. Като пусна тест на сигнала на телевизора ми дава, че на първата честота Качеството на сигнала играе от 30% до 70%-80%. На другите останали 16 честоти Качеството на сигнала седи на 100% и не мърда. Виках техниците от кабелната за този проблем, те идваха и нищо не направиха, ръчкаха нещо ама нищо не направиха и дигат рамене. Телевизора е вързан към цифровата след сплитер / http://www.frequencydistribution.co....plit-5-2400mhz / който разклонява сигнала. Но като махна сплитера и го вържа тв-то директно към входящия кабел на кабелната пак е същото положението с качеството на сигнала. Немога да си обясня проблема при мене ли е или е в кабелната телевизия. Някой дали има на представа откъде може да идва проблема от при мене ли е или тези от кабелната бъзикат положението?
A аналоговата как е? Става въпрос има ли някакви снежинки (слаб сигнал) или (мрежи) премодулация?

п.п. Тествай с друг цифров приемник (може да помолиш техниците от кабелната да донесат техен) или TV с DVB-C тунер за да провериш дали го има същия проблем!

Последно редактирано от pe6o1975 : 07-05-2012 на 23:30
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-05-2012
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Залагам на премодулация на ниските честоти.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-05-2012
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

а аз съм за бита честота от ефирен сигнал
или пък този проблемния пакет е на друга по-капризна модулация спрямо останалите пакети и е с малка разлика от аналоговите канали.

Последно редактирано от heracle : 07-05-2012 на 23:36
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-05-2012
Аватара на optics
optics optics не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 22
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мокър кабел, късо в някой конектор от мустаче, неправилно настроен еквалайзер и следователно изкросирал усилвател, ниско ниво на този пакет + написаното от колегите ... без повече инфо можем само да гадаем, а кристалното ми кълбо не пали тея дни нещо
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега pe6o1975 бащата на приятелката ми е нагорния етаж на къщата и има LG 32LD350, свалял съм го при мене и с неговия телевизор прави така. Доколкото разбирам от написаното дотук проблема е в кабелната телевизия. Забравих да спомена, че като е влажно времето май се пооправя това насичане, нещо влага му действа "добре". Иначе кабелната стига до стълба пред къщата там е разклоне с двоен сплитер към нас и комшиите. Сплитера си седи във взудха свободно стоящ само кабелите го придържат даже не е прибран в някоя кутийка. Дъжд, сняг си вали върху него, питах ги тези от кабелната не трябва ли да го приберат в някоя кутийка те викат нямам му нищо.

Последно редактирано от ivanveltchev : 08-05-2012 на 00:28
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-05-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivanveltchev Вижте мненията
Колега pe6o1975 бащата на приятелката ми е нагорния етаж на къщата и има LG 32LD350, свалял съм го при мене и с неговия телевизор прави така. Доколкото разбирам от написаното дотук проблема е в кабелната телевизия. Забравих да спомена, че като е влажно времето май се пооправя това насичане, нещо влага му действа "добре".
А бащата на на приятелката ти има ли го същия проблем при него( на горния етаж) ако го няма заначи проблема е във твоите кабели (за долния етаж).

Цитирай:
Първоначално написано от ivanveltchev Вижте мненията
Сплитера си седи във взудха свободно стоящ само кабелите го придържат даже не е прибран в някоя кутийка. Дъжд, сняг си вали върху него, питах ги тези от кабелната не трябва ли да го приберат в някоя кутийка те викат нямам му нищо.
Прави са техниците! Сплитерите са херметически затворени! В редки случаи влиза влага прз F конектора но това би следвало да са го проверили щом си ги викал на авария!

Последно редактирано от pe6o1975 : 08-05-2012 на 00:36
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има го този проблем и горе. Главния кабел влиза в хола при нас и от там с 4-ка сплитер отива горе при бащата и в другите стаи при нас. Но това насичане го имам както писах и като включа тв-то към главния кабел на кабелната. От това излиза че не в моето окабеляване е проблема.
Като ги гледах как се мъчат и се почесват вече се съмнявам какво са проверили и колко разбират.

Последно редактирано от ivanveltchev : 08-05-2012 на 00:38
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-05-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivanveltchev Вижте мненията
Има го този проблем и горе. Главния кабел влиза в хола при нас и от там с 4-ка сплитер отива горе при бащата и в другите стаи при нас. Но това насичане го имам както писах и като включа тв-то към главния кабел на кабелната. От това излиза че не в моето окабеляване е проблема.
Ами викни пак техниците тогава!
И един полезен съвет може би трябва да ги почерпиш
Може пък тогава да заспи сигнала
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pe6o1975 за този полезен пост :
балката (22-01-2013)
  #10  
Стар 08-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно пак ще ги викна, то и предния път исках да ги почерпя ама те нещо се бяха ошашкали. Пак ще пробвам да видиме какво ще стане, дано тоя път успеят да оправят този проблем и да оправят качеството на сигнала.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, кабелна, ПИТАНЕ, проблем, Тв, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
Цифрова Кабелна с DVB-T приемник Ивайло Цанков Оператори в гр. СОФИЯ 12 30-12-2012 11:02
купувам приемник за цифрова кабелна тв дж700 Приключили продажби 4 23-04-2012 14:43
HD приемниk за цифрова кабелна телевизия селена Приключили продажби 0 05-04-2012 00:15
Материали за кабелна цифрова телевизия [DVB-C] Л.Лазаров КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 8 13-04-2011 23:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.