The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 21-12-2011
Razgrad Razgrad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега темата на руски не е за мен. Нищо не разбирам. Пък и Не мога да разбера дали изобщо има информация по проблема , който аз имам.

Цяла вечер се опитвам и не става. Нямам опция за да сменя херците на телевизора с по-ниски. В кои ли не менюта не се рових, и нищо не намерих. Няма опция за смяна на херците от самият телевизор.
А от видео картата - не ми е активна опцията да задам определени херци на телевизора. Към монитора няма проблем - сменя се на каквито херци му задам, но с телезира просто не става.
Също така да не би моят телевизор да не поддържа full 3d картина - тоест тази която е 2x 1080p образа , които филми са 40гб + ? Със SBS и top/bottom няма проблем. След като нямам опция да превключа на този режим ( не знам как се казва режима за фулл 3д ) следователно не мога да го гледам ?? Очилата са ми активни както вече казах, а модела на телевизора е UE40D6100
Отговори с цитат
  #102  
Стар 21-12-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,942
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма какво да им сменяш на херците
- като гледаш 3Д пускаш си комп. на 1080р 60хц
-като гледаш ХД релийзи -108р 24хц
За проблема с пълното 3Д ми се струва ,че има проблем или с видео картата или с ТМТ5 . Когато пуснеш ТМТ5 има един бутон горе "3Д "с опциите за 3Д -настройките там направил ли си?
Отговори с цитат
  #103  
Стар 22-12-2011
Razgrad Razgrad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Каква опция трябва да избера от телевизора, за това фулл 3д ? След като имам само опции за Side by Syde и Тоp/down ?

От ТМТ5 настройките- пробвах всяка със всяка но нищо. При някои от настройките част от картината става замазана ( дублинара ) а друга част си е ок, което ще рече, че само отделни части от текущата картина си бяха в 3д. В сучая беше надписите на менюто на диска. Като превъртя по самия филм, същата работа, само дето там почти през цялото време съдържанието беше размазано ( дублирано ). От настройките на ТМТ5 на General Settings и на Viewing Environment - Опитах всяка една опция в комбинация с всяка една друга ,но нищо. И на монитора и на телевизаора излизаше дублиран образ, но не се виждаше в 3Д след като си сложа очилата. А за да ги включа очилата, е необходимо да избера 3д режим от телевизора - а както вече казах имам само SBS и top/down.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 22-12-2011
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако подаваш правилния сигнал към телевизора не е нижно да избираш нищо от него. Той сам си се усеща /става дума за 3D iso в пълно 3д/. Предполагам, че и очилата ще се активират тогава.
Избира се SBS когато пускаш файлове/рипове в такъв формат.

Подозирам, че си засрал настройките в TNMT.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 22-12-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,942
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Там е работата ,че сигнала за 3Д трябва да го подаде видеокартата и тв автоматично си го познава. Нямам 3Д ТВ ,за да пробвам в момента ,но съм гледал същата конфигурация / комп.-тв Самсунг/ и тв сам се вкл. в 3Д режим.

П.П. А телевизора ъпдейтвал ли си ,с последна версия на софта ли е?

Последно редактирано от Дедал : 22-12-2011 на 00:21
Отговори с цитат
  #106  
Стар 22-12-2011
Razgrad Razgrad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всеки ден го проверявам за нов ъпдейт , но от както го пуснах за първи път преди около 2 седмици не е идвал нов ъпдейт. И аз помислих че съм объркал нещо в настройките на тмт, но за пореден път пробвах всяка опция със всяка и нищо. За това сега ще инсталирам PowerDVD и ще пиша ако има напредък.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 22-12-2011
Razgrad Razgrad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И с този плеър не става. Дори пробвах изцяло да изключа монитора и да ползвам само телевизора като единствен екран, на фулл скрийн и пак нищо... ох ще се побъркам вече...
Отговори с цитат
  #108  
Стар 22-12-2011
Razgrad Razgrad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ОК тръгна. След като преинсталирах nVidia 3d Vision нещо си... проблема е че ми остават само 8 дни trial и не знам как да го кракна. Пък не ми се плаща за това.
Иначе настройките които направих са следните:
Инсталирах си PowerDVD 11, и по някаква причина ТМТ5 не ми работи повече, като го включа ми забива и се наложи да го деинсталирам.
Пуснах от настройките на видео картат телевизора да ми е Primary Duplicate, a монитора да e secondary.
Като стартирам PowerDVD му задавам за 3д опциите :
General : Left Eye Image First
Source Format: Auto Detect
Display Device - nVidia 3D vision ready monitor.

После отивам на въртуалният диск, дясно копче , Play with CyberLink PowerDVD, и след това ми излиза съобщение че за да гледам в 3д, трябва да е във full screen mode, цъкам ок, екрана премигва за момент, на телевизора излиза отново информация за резолюцията и херците, след това излиза съобщение че е открит 3д сигнал да си пусна очилата и готово. Както някой хора казаха - Нищо по херците не съм сменял и бутал. Всичко си е на 60.

Дано това помогне на друг също. Само ако има кой да ми каже относно активацията на 3д vision ....

пс. Забелязах че част от аудиото го няма. Тоест примерно на филма който пробвах - Hubble 3d, чувах част от гласовете на хората, повечето звъкови ефекти, и музика. Но не чувах всичко. Имаше моменти в които музиката си върви, вижда се че някой говори , но никакъв говор не се чува. Предполагам че това се дължи на факта, че съм с 2 кабела. 1 кабел 1.5м, който е miniHDMI-to-HDMI, + HDMI-to-HDMI adapter, + 5m hdmi-to-hdmi kabel. И предпоалгам от тук идва проблема. Мисля че късият ми кабел е в1.3 и съм сигурен че дългият ми е в1.4 . Утре след работа ще се опитам да разреша проблема с аудиото, сега стана много късно. Ако има някакви идеи - моля споделете.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 23-12-2011
ClubPulse ClubPulse не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: GB
Мнения: 126
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 354
Ъплоуди: 1
По подразбиране

мискя че и моята видео карта става след като се поразрових малко открих това
ATI Radeon™ HD 3400 Series

HD Video Beyond 1080p

With ATI Avivo™ HD technology, the latest Blu-ray and HD DVD movies play as smoothly as intended; at True HD 1080p. The Unified Video Decoder (UVD) relieves your CPU from the taxing video decode process and enables time-saving multi-tasking. Enjoy quality to spare with resolutions upscaled beyond 1080p for the most processing-intensive content. And with a choice of digital outputs, you have more options when enjoying your digital entertainment.1
HD Gaming Technology

Play the next generation of HD games featuring life-like graphics realism from Microsoft® DirectX® 10.1 compatibility. With PCI Express® 2.0 support, you’re ready for games that demand fast throughput. And boost your gaming experience with ATI Hybrid Graphics multi-GPU technology – get an easy performance upgrade when you plug into a compatible AMD 7-Series Integrated Chipset-based motherboard.
Break-through Efficiency

ATI Radeon™ HD 3400 Series graphics processors deliver break-through efficiency from cutting-edge technology and new energy-saving features that can help lower your energy costs and enable cool, quiet PCs. Be more productive with advanced multi-monitor support and enjoy the extraordinary value.


най вероятно аз не правя нещо като хората
Отговори с цитат
  #110  
Стар 23-12-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,942
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За HD става ,за 3D -едва ли -нищо не пише /99.99% няма да стане/.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3d, Малко, моля, помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
моля за малко помощ freestyler ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 4 28-09-2010 18:00
малко помощ моля за HD-9090xultima HIVION apolon.1968 ДРУГИ 2 24-06-2010 07:42
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 19:12
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 10:37
малко помощ моля за 791 hepi ECHOSMART 5 04-09-2008 17:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.