The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-06-2008
hameleona200 hameleona200 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 211
Благодари: 3
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 168
Ъплоуди: 2
По подразбиране проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

имам следния проблем позиционера ми дава грешка Ер2 какво да правввя къде да търся проблема. това е от снощи тогава беше и последното въртене. разгледах кабелите всичко изглежда нормално. рестартирах го и какво ли не правих неще да тръгне и това си е
модела е MOTOSAT NP-302

просто го завъртях от хелассат на хотбърд и след като стигна на него ми даде тази грешка
кабела е лан видимо е здрав и нищо му няма.

не не е в крайно полужение а тази рийд ампула вътре в позиционера ли е или в мотора дай малко разяснение и как представлява да знам какво да търся
днес отварах позиционера няма нищо изгоряло или поне видимо като цъкам наляво надясно си цъка се едно брои импулси но си дава грешката.
утре ще се кача да отвора мотора да видя дали релетата не са спекли от жегата , че като го пробвах преди да го сложа на едната страна неискаше да тръгне и почукнах релетата с една отверка и тръгна може да са спекли както си мисля

днес се прибирам и гледам антената завъртяна незнам си къде. помислих си че тия дет санират мангалите са я завъртял да я окрадят. прибирам се в нас разпитвам бащата какво е правил и казва нищо и гледам сега си работи всичко нормално. стигам до хотбърд и отново ми се появява грешката


Мнението е специално за ники да каже от къде идват проблемите но няма да се сърдя и на другите.
__________________
DM800 HD clone secontage 72 , парабула 150см , 2 dreambox , 1 triax офсет , 1 БСК 65 см. Конвертори инвертор
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-06-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

Рид ампулата се намира в мотора - непосредствено до магнита. Ако е повредена, няма да ти позиционира мотора на спътниците. Този вариянт отпада. Не пипай рид ампулата.
Какво значи, кабела изглежда здрав. Вземи омметър и го измери за късо или прекъсване и то точно на хотбърд. Може като се усуче леко и да дава проблеми. В мотора има едни малки реленца (крайни изключватели) Провери ги с омметър дали работят като хората.
Ако всичко е наред ресетни позиционера, макар че после ще ти се наложи да търсиш и запаметяваш спътниците по отделно.
Това е от мен. Ники, може би е запознат по-добре.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-06-2008
hameleona200 hameleona200 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 211
Благодари: 3
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 168
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

реснал съм го над 100 пъти тоя позиционер, и изведнъж без да пипам нищо проработил и преместил антената като бащами си играл. въртях го стигна до хотбирда и спря ще го проверя както каза ще почукна пак изключвателите с отверка да не залепват и ако е пак така незнам ко да го правя
__________________
DM800 HD clone secontage 72 , парабула 150см , 2 dreambox , 1 triax офсет , 1 БСК 65 см. Конвертори инвертор
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-06-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

С почукване техника не се оправя. Стига с тия стари методи. Това да не е телевизор "Пирин". Купи си един мултицет. Има ги в изобилие. Най-евтините, които ще ти свършат работа са по 8-10лв. Ще ти бъде полезен и при други измервания в къщи.
Пробвай да изтриеш позицията на хот бърда и после пак да я запомниш. Да не правят проблеми disq командите които предава приемника към позиционера.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-06-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

Пробвай да въртиш ръчно, без участието на приемника ... :?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-06-2008
hameleona200 hameleona200 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 211
Благодари: 3
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 168
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

значи нетман с пги го омувахме до сега каза ми да симулирам на сензора на позиционера с кабел да влиза и в двете дупчици на сензора и да ги подчуквам и да върта от дистанционното и така отчита импулси но само толкоз дори и кат съм сложил кабела към мотора и симулирам пак не се върти
__________________
DM800 HD clone secontage 72 , парабула 150см , 2 dreambox , 1 triax офсет , 1 БСК 65 см. Конвертори инвертор
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-06-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: проблем с позиционера модел MOTOSAT NP-302

Цитирай:
Първоначално написано от hameleona200
значи нетман с пги го омувахме до сега каза ми да симулирам на сензора на позиционера с кабел да влиза и в двете дупчици на сензора и да ги подчуквам и да върта от дистанционното и така отчита импулси но само толкоз дори и кат съм сложил кабела към мотора и симулирам пак не се върти

Хм, а подава ли 36В като въртиш на ръка, докато брой импулси без вързан мотор ... :?

п.с. Ще драсна няколко реда на пги, че това със симулирането не го стоплих ... :?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
motosat, np302, модел, позиционера, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
След месец, Китай ще представи нова карта модел на Луната spacebeam Новини 0 10-08-2009 13:00
В САЩ е изстреляна ракета,която е най-големият в света модел на ракетата носител Sat spacebeam Новини 0 29-04-2009 01:10
В САЩ е изстреляна ракета,която е най-големият в света модел на ракетата носител Sat spacebeam Новини 0 28-04-2009 11:21
Разработен е модел на образуване на S-образни структури в слънчевата корона spacebeam Новини 0 21-04-2009 10:12
Препоръчайте ми кой модел да си купя! sky DREAMBOX 81 10-10-2008 02:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.