The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини > НОВИ СПЪТНИЦИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #461  
Стар 14-02-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Айде и аз да се вкюча:
Петното което прави дадено тяло върху огледалото колко е голямо? Колкото тялото или плюс нещо свързано с дължината на вълната?
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #462  
Стар 14-02-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,815
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,816 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

#Дзумба
Не съм и фен на домашното консервиране, но ти като профи и в тази сфера се изказа
Нищо лично, ама всеки може да пробва кой крив, кой прав , идеите за експерименти са база за изводи и дали си струва капиталовложение от 20+ лева, но императивните постановки не са нищо повече от бла,бла,бла
А за коректност на експеримента може и с консервени кутии с боб или чушкопек да се извършат, за всеки вкус и манталитет
Отговори с цитат
  #463  
Стар 14-02-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,555
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,944 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Нищо лично, ама всеки може да пробва кой крив, кой прав , идеите за експерименти са база за изводи и дали си струва
Нали за това разяснявам,да спестявам мъките,а не да чакам някой да ми каже ,колкое съм прав!
И това последното,дали си струва,......ами струва си,ние сме във форум за зателитна телевизия и всеки процент успех си заслужава,независимо цената,иначе нямаш право да даваш акъл!
Аз съм спечелил 3% от минаване на по тънки пръчки и да прееба системата като тупна един конвертор и падна със 7%!Заслужава ли си?Мисля ,че не,.....ако правехме туршии,.......ама и там пропорциите са точни и няма компромис!
Та който не е пипал симетрична антена,да дава акъл само при офсетните!
Отговори с цитат
  #464  
Стар 14-02-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,815
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,816 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

И какъв е твоя извод ?
Да не се ползва кръгова поляризация, или ако се ползва , да се слага и вади пластината
Не съм пипал правофокусна антена , поради което неколкократно апелирах за твоето мнение, шотове или каквото пожелаеш.
Не отричам по никой начин твоя професионализъм и майсторство , дори напротив, приемам ги като лема
Ноо, винаги има едно НО!
В милионна София има различни приоритети и има място за нестандартни решения , дори и за моторизирани антени с 2 конвертора .
Нека всеки да реши какво да ползва, важното е че има инвариантност на решенията
Отговори с цитат
  #465  
Стар 14-02-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,555
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,944 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моя извод си е за мене!
Който гони резултат,все ще намери 60лв и място за още една антена!
Който има офсет и няма пари за държач,връзва със свинска опашка един конвертор до централния!
А който няма акъл,ходи и слага пластина мануално,ето ти пример за инвариантност и нестандартност!
Мисля ,че тези 3 решения изчерпват палитрата и НО-то отпада!
Отговори с цитат
  #466  
Стар 14-02-2016
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Панци преди 25 години извадих една пластина от Чапарал,дебелината беше 3,2мм,откопирах я едно към едно,да ми влезне плътно във вълновода и резултата беше плачевен за линейните,50 % надолу
А пък аз като сложих элептический деполяризатор http://www.dsmt.ru/tech/sputnik/shfwaves/w_russia - втория от снимките, всичко на линейна се спомина и изкарах почти всичко от 36А, което не се ловеше с 2,10 в София. За съжаление няма снимка как изглежда вълновода отвътре, но не е права дупка.
Иначе аз имам 2 въртящи се антени по 2,10, но мене вече ме няма.
Отговори с цитат
  #467  
Стар 14-02-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Конвертора прави много по-голяма сянка от площта си.
Сложи си ръката в центъра на антената и виж какво ще хванеш
Ефекта е горе-долу същия.
Чък, пустинното слънце ти действа зле! Сянката е голяма, когато антената не гледа към слънцето! Най-малка е, ако я насочиш към него.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Velin Sat (14-02-2016)
  #468  
Стар 14-02-2016
Аватара на стефмат
стефмат стефмат не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Габрово
Мнения: 83
Благодари: 176
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Когато аз съм тествал 36,това е 92 година, 36А го нямаше,имаше някакъв друг,пак с кръгова,но тогава нямаше шотове,а и ти сигурно не си виждал сателитна антена тогава!
Та заминах за Москва,на изложение за антени и тогава сключих договори за руските 210 за фирмата за която работих,покрай стоте бройки си поръчах и две 260,та преди това бях развъртал поляризации със секторна 220 на Станке Димитров,тогава нямаше други големи бандури и им обадих на руснаците,каква пластина е най добра,а после ти си чел,какво са писали,след като съм ги открехнал!Тогава на 1 градус имаш друг спътник и бичеше Филмнет на въртяща и Д2-мак,тихо да не чуе Коко!
Моета е от92 да не е от тези 100 .Купих я началото на декември.
Отговори с цитат
  #469  
Стар 14-02-2016
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 не е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 353
Благодари: 502
Получил благодарност:
264 пъти в 116 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
Cool

гледам мерите си децибелите на кой колко му е по-голям.
Уред не съм включвал (говоря за професионален), но в момента на голямата ми паница (Paraclips 2,40m) съм с един Invacom (4-ka) с пласитна мое производство и към него съм лепнал един C-band (разбира се без облъчвателя), та си имам както се казава всичко от Ku-band в едно. Каквото ми трябва си го гледам.
А за децибелите някой с уред като идва насам може да го донесе да си ги пробваме децибелите
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на tedy58 за този полезен пост
atuani (14-02-2016), фолкръм (15-02-2016)
  #470  
Стар 14-02-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от njor Вижте мненията
Айде и аз да се вкюча:
Петното което прави дадено тяло върху огледалото колко е голямо? Колкото тялото или плюс нещо свързано с дължината на вълната?
Ако става въпрос за най-южния за антената спътник, петното е равно на проекцията на тялото върху антената. За София е около 23 градуса. При 28.2, сянката ще е с мъничко по-голяма. Ако завъртиш до краищата на дъгата, Чък Норис става прав, сянката на изместения конвертор ще е огромна. Премери си сам площта на твоята сянка по обяд и късно вечер. Сянката от централния конвертор е винаги равна на проекцията му и е в центъра на тавата, защото е фокусиран към определения спътник, явяващ се "Слънцето" за теб, при бъдещите ти опитити. Ти ще си "изнесения конвертор", а площта на "сянката ти" ще зависи от това, колко е изместена антената от юга.

Последно редактирано от dodo_pv : 14-02-2016 на 15:04
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
360°, 36c, eutelsat, на, покритие


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Карта на покритие на Eutelsat 3D- 3.0 ° E. dsc НОВИ СПЪТНИЦИ 12 15-05-2013 20:24
Покритие на ДВБ-Т на "Широка поляна" Рувас ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-04-2013 14:23
Eutelsat Ultra HD Bottom Right: Channel in test (Eutelsat 10A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 09-01-2013 06:11
DVB -T карта на покритие във Хърватско ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 27-06-2009 01:59
Карта на покритие на новата Астра 1М Джак САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 5 10-01-2009 21:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.