The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 27-01-2013
lz4ny lz4ny не е на линия
Ползвател
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 61
Благодари: 23
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от яв Вижте мненията
Здравеѝте!
Ето моят проблем ! Живея в Гърция!
Докараха ми днес приемника с кабелите и картата... (досега бях на Булсат)
Сложих адаптора в контакта .... дръпнах кабела от Булсатската антена ...
Поставих Скрата.... Приемника е HD sagem ... включих си тв-то с очакването да се появи връзка м/у приемника и тв-то ... обаче такава Липсва !!!! няма сигнал ! Тв-то е наред ... 1 год ... си гледах Булсат на него ... другото което се получава на приемника излиза един натпис Boot! и една светлина която се мени от червена към зелена и обратното ???? и дотам нито дистанционното фукнционира (нови батерии)нито някое от копчетата на приемника !! от окото да е .... не вярвам ... от кабела на антената да е не вярвам ... няма връзка сас сигнала от самия приемник към тв-то .....
мисля си дане би да трябва HD кабел които се закупува отделно ??
Здравей,
-не се надявай с Sagemcom приемника да си настройш антената, трудно е да успееш с него (предполагам че HD приемника ти е от тези в които картата се скрива - заоблените.
1. Намери някой да ти настрой антената с уред или в краен случай с друг приемник.
2. След като си сигурен че е настроена добре антената на Intelsat 12 и имаш сигнал до приемника, включваш го в тока и започваш да помпаш на бутона back, след като се покаже надпис от приемника на телевизора въвеждаш код 2485 (но не го въвеждай много бързо) и ако със сигнала всичко е Ок ще се изтегли последен софтуер от спътника. Изчакваш процеса да мине 100% и приемника да се рестартира след което да тръгне в нормален режим.
3.
- Ако след тръгване на приемника изпише че картата не е активирана и номер на приемник и карта, остави приемника включен в този режим 1-2 часа , ако всичко е ок ще тръгне сам.
-- Ако не се активира изпише че картата не е активна вероятно ще трябва да се свържете с отдел поддръжка (тел. 123 /Виваком/) ако изобщо не виждате по никакъв начин и нищо на екрана на телевизора вероятно ще трябва да го погледне специалист (да прегледа правилни ли са връзките SKART или ЧИНЧ) ако ли неможе да се подкара отново вероятно приемника ще трябва да е в БГ и отново тел.123 и да го погледне специалист.

Това е от мен, дано да съм помогнал.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 27-01-2013
цвети цветанов цвети цветанов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 73
Благодари: 76
Получил благодарност:
35 пъти в 20 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ако булсатският приемник е още при теб, с него можеш да си настроиш антената на 45 градуса. на тази честота 11523 v 5787 3/4 се намират приматв и кис тв и двете са свободни...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на цвети цветанов за този полезен пост :
lz4ny (27-01-2013)
  #23  
Стар 27-01-2013
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей!
Прочетох постовете и моето мнение е , обърни внимание на пост 21.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27-01-2013
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 740
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Провери настройката на телевизора на SCART -а и превкючи rgb-composite. Пробвай на друг телевизор. Трябва да видиш поне първоначалния надпис.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 28-01-2013
яв яв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виктор Вижте мненията
Нямал е турско - чалгарските канали!
Мн си умен братче!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28-01-2013
яв яв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи звъннах днес на един които с това се занимава!
каза ми няколко варианта за рестарт.... и накрая предложи да му сложа HD кабела и да откача скрата.... направих го .. резултат... пак си седи на боот...
никакав сигнал към тб-то... пробвах на др.. и там няма... звъннах в Бг ..
почнаха да ми разтягат лкуми .... овиках ги че за този месец няма да им дам 1 стотинка ..... договора да си тече ! не ме инт .... но няма да видят лев докато не ми доставят работещ приемник! техника от виваком ми каза да върна приемника за ремонт и евентуална подмяна!
маи верно се набутах .... ама караи ....
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28-01-2013
яв яв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz4ny Вижте мненията
Здравей,
-не се надявай с Sagemcom приемника да си настройш антената, трудно е да успееш с него (предполагам че HD приемника ти е от тези в които картата се скрива - заоблените.
1. Намери някой да ти настрой антената с уред или в краен случай с друг приемник.
2. След като си сигурен че е настроена добре антената на Intelsat 12 и имаш сигнал до приемника, включваш го в тока и започваш да помпаш на бутона back, след като се покаже надпис от приемника на телевизора въвеждаш код 2485 (но не го въвеждай много бързо) и ако със сигнала всичко е Ок ще се изтегли последен софтуер от спътника. Изчакваш процеса да мине 100% и приемника да се рестартира след което да тръгне в нормален режим.
3.
- Ако след тръгване на приемника изпише че картата не е активирана и номер на приемник и карта, остави приемника включен в този режим 1-2 часа , ако всичко е ок ще тръгне сам.
-- Ако не се активира изпише че картата не е активна вероятно ще трябва да се свържете с отдел поддръжка (тел. 123 /Виваком/) ако изобщо не виждате по никакъв начин и нищо на екрана на телевизора вероятно ще трябва да го погледне специалист (да прегледа правилни ли са връзките SKART или ЧИНЧ) ако ли неможе да се подкара отново вероятно приемника ще трябва да е в БГ и отново тел.123 и да го погледне специалист.

Това е от мен, дано да съм помогнал.


Здравеѝ! приемника ми е Sagemcom DS87 HD BTC правоъгален картата си седи както на булсатския.
Ще пробвам това което ми написа ..... да видим
Благодаря.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28-01-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от яв Вижте мненията
Значи звъннах днес на един които с това се занимава!
каза ми няколко варианта за рестарт.... и накрая предложи да му сложа HD кабела и да откача скрата.... направих го .. резултат... пак си седи на боот...
никакав сигнал към тб-то... пробвах на др.. и там няма... звъннах в Бг ..
почнаха да ми разтягат лкуми .... овиках ги че за този месец няма да им дам 1 стотинка ..... договора да си тече ! не ме инт .... но няма да видят лев докато не ми доставят работещ приемник! техника от виваком ми каза да върна приемника за ремонт и евентуална подмяна!
маи верно се набутах .... ама караи ....
Човеко , ти след толкова постове изписани по темата ти не разбра ли че проблемите ти тръгват от старата ти антена на Булсат . Динко , аз и още няколко човека ти казаха че без да се пренастрои тази антена може 100 приемника да смениш ако искаш , Виваком няма как да гледаш, докато тази антена не отиде на 45 градуса . А на приемника може и нищо да му няма . А на тоя дето си звънял , дето с това се занимавал , може да му кажеш да си смени професията .

Последно редактирано от ТКЗС : 28-01-2013 на 12:27
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на ТКЗС за този полезен пост
lz4ny (29-01-2013), везната (14-02-2013), Динко (28-01-2013)
  #29  
Стар 28-01-2013
яв яв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Човеко , ти след толкова постове изписани по темата ти не разбра ли че проблемите ти тръгват от старата ти антена на Булсат . Динко , аз и още няколко човека ти казаха че без да се пренастрои тази антена може 100 приемника да смениш ако искаш , Виваком няма как да гледаш, докато тази антена не отиде на 45 градуса . А на приемника може и нищо да му няма . А на тоя дето си звънял , дето с това се занимавал , може да му кажеш да си смени професията .



Ще го напиша за последен път за теб и тези коѝто четете през редовете и се изказвате неподготвени !!!!!!
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=24353 Прочети тази тема и ВИЖ КАКАВ Е ПРОБЛЕМА НА ТОЗИ ЧОВЕК НА 1 СНИМКА ИМА ТЕЛЕВИЗОРА МУ + СИГНАЛ ОТ ПРИЕМНИКА В МОЯ СЛУЧАИ ТООООООИ ЛИПСВА !!!!!!
НЯМА ВРЪЗКА М/У ПРИЕМНИКА И ТВ–ТО!!!!!!А НЕ ОТ АНТЕНАТА ДО ПРИЕМНИКА!!!! как да търся сигнал при положение че е блокирал на боот.... и ни приема ни предава 3-ти ден ....
както и да е изпратих го в БГ и наи вероятно ще го подменят.... извинявам се че този пат наистина повиших тон но ми писна от некомпетентни коментари..... четете преди да изказвате мнение ........ ПС: приемниците ни са абсолютно еднакви с този от темата която сам постнал...

Последно редактирано от яв : 28-01-2013 на 13:11
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28-01-2013
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Наистина трябваше да прочетеш по-внимателно съветите, които ти бяха дадени. Беше ти обяснено, че е възможно да не се стартира приемника, докато няма сигнал от Вивата.
Много ясно че няма да имаш образ, ако не тръгне приемника.. (и пак - а не тръгва, защото няма сигнал от Виваком.. или от 45Е, както ти харесва повече, а няма сигнал, защото антената ти е към 39Е..)

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
boot, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FreeBSD boot....малко помощ hgeorgiev Дъра-Бъра 1 16-09-2011 07:24
Boot след врем.спиране на тока? zlosten AB Com / DG Station 3 02-09-2011 20:12
Creating your own Dreambox Boot Logo ТИНТИН DREAMBOX 0 30-07-2009 12:00
5620 boot makss DREAMBOX 6 08-05-2009 21:49
Boot V3.05 Pink TV! Pirat ECHOSMART 27 17-04-2009 15:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.