The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 12-12-2013
Alex Alex не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 31
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
6,5 кW. Ходи по 4 квадрата жица и заземяване. Това лято си купих жилище и казах да си вземат нормалния бойлер. 8 години се къпя с Relax, и не съм имал проблем, нито веднъж. Единствен риск има ако ти спре тока докато се къпеш. Дебит си има нормален за къпане. За вана малко трудно с тоя модел. На моя бойлер съм монтирал електронен термостат да прецъква единия нагревател, че ми идва много гореща вода лятото.
Жизнено важно е да има добро заземяване!
Да, Да, тези изчисления са точни. Но те касаят само и единствено окабеляването от таблото ти до проточният бойлер.
А аз имах друго предвид.
Когато в дома като цяло влизат 10 квадрата кабел (към/до таблото), какъвто се е слагал в болшинството блокове у нас, по някакъв соц. стандарт, то като добавиш всички други потенциални консуматори и не остава резерв за проточен бойлер. Т.е. ти ще си сложиш описаните кабели и квадрати, но за да го ползваш проточният бойлер трябва или печката да не работи или климатиците, или радиаторите, или нещо друго друго. Иначе- гърми главният ти бушон.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 12-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
Да, Да, тези изчисления са точни. Но те касаят само и единствено окабеляването от таблото ти до проточният бойлер.
А аз имах друго предвид.
Когато в дома като цяло влизат 10 квадрата кабел (към/до таблото), какъвто се е слагал в болшинството блокове у нас, по някакъв соц. стандарт, то като добавиш всички други потенциални консуматори и не остава резерв за проточен бойлер. Т.е. ти ще си сложиш описаните кабели и квадрати, но за да го ползваш проточният бойлер трябва или печката да не работи или климатиците, или радиаторите, или нещо друго друго. Иначе- гърми главният ти бушон.
Квартирата ми беше строена началото на 20-ти век, къща на 100 години. 7 години се къпя без проблем! Не е казано, че хора без грамотност трябва да бърникат по токовете.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 12-12-2013
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Семпло решение да не отваряте вратите и прозорците и да не ви мирише на "копита"-http://i-clima.com/product/daikin-ftxr42e-rxr42e-ururu-sarara-адреса е примерен! Както гледам всички сте от "лъв нагоре", средствата/финансови/ не са проблем
Отговори с цитат
  #74  
Стар 12-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
Да, Да, тези изчисления са точни. Но те касаят само и единствено окабеляването от таблото ти до проточният бойлер.
А аз имах друго предвид.
Когато в дома като цяло влизат 10 квадрата кабел (към/до таблото), какъвто се е слагал в болшинството блокове у нас, по някакъв соц. стандарт, то като добавиш всички други потенциални консуматори и не остава резерв за проточен бойлер. Т.е. ти ще си сложиш описаните кабели и квадрати, но за да го ползваш проточният бойлер трябва или печката да не работи или климатиците, или радиаторите, или нещо друго друго. Иначе- гърми главният ти бушон.
По времето на соца се е слагал аналог на СВТ в момента медно жило в ПВЦ изолация. Съгласно Наредба 3 за устройството на електрическите уредби и електропроводни линии при 10 кв. сечение (Табл. 3) допустим ток при чисто активно натоварване е средно 70 А. Обикновено се защитава с главния бушон 63 А. Така че ако има 6,5 KVA мощност в бойлера (приблизително 30 А ) за което 4 кв. стигат като отклонение по същата наредба, остават още 30 ампера за апартамента - печка, климатици .. още 6 киловата. Не е толкова трагично положението и то особено в панелките, където е двупроводна инсталация, с по-голям допустим ток за продължително време от трипроводната. Пък и ще кажем на жената да не готви докато се къпем нали така
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 12-12-2013
Alex Alex не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 31
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
............ Така че ако има 6,5 KVA мощност в бойлера (приблизително 30 А ) за което 4 кв. стигат като отклонение по същата наредба, остават още 30 ампера за апартамента - печка, климатици .. още 6 киловата. Не е толкова трагично положението и то особено в панелките, където е двупроводна инсталация, с по-голям допустим ток за продължително време от трипроводната. Пък и ще кажем на жената да не готви докато се къпем нали така
E, бАш това имах предвид.
Rabin първоначално май се обиди, ама после ме разбра. Благодаря !
Просто не е истина как съм псувал, като съм виждал как в нови кооперации, рекламирани като "луксозни", а и в добри квартали, са полагани входящи кабели по 10 квадрата. Просто.. нЕ'Ам думи. Само Тояги и Побой за строителите. А отделно, всички тук знаем как "предвиждат" и коаксиалните и други необходими кабели за едно жилище. Ами.. още Тояги, и още Побой. Ама да не излизаме от темата..
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Alex за този полезен пост :
Rabin (13-12-2013)
  #76  
Стар 12-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
E, бАш това имах предвид.
Очевидно и аз не съм разбрал. Извинения за което.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 13-12-2013
Alex Alex не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 31
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране TNX !

А, не !
Точно това коректно изчисление, много помогна да се разясни какво точно имах предвид по горе !
И на теб БЛАГОДАРЯ !
Отговори с цитат
  #78  
Стар 13-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alex Вижте мненията
E, бАш това имах предвид.
Rabin първоначално май се обиди, ама после ме разбра. Благодаря !
Просто не е истина как съм псувал, като съм виждал как в нови кооперации, рекламирани като "луксозни", а и в добри квартали, са полагани входящи кабели по 10 квадрата. Просто.. нЕ'Ам думи. Само Тояги и Побой за строителите. А отделно, всички тук знаем как "предвиждат" и коаксиалните и други необходими кабели за едно жилище. Ами.. още Тояги, и още Побой. Ама да не излизаме от темата..
А, тъй кажи бре! В 3 годишна сграда, навързали ми всички контакти на един 10 амперов автоматичен. Дори веднъж изплющя от духалката. Имам и 3 механично свързани бушона, и не ги знам за какво са, 3 фазен нямам. За сметка на това бушоните на лампите са на 3 токови кръга, по 25 ампера. Кабелът за бойлера е 2,5 квадрата.
Не се бъзикам, оня ден ги псувах за бойлерната неразглобяема конзола. Имам и едно помещение без грам ток, още виси един разклонител за лампата.
Коаксиални... хахаха! Естествено, че няма! Отвън пък имам една лампа, и не знам откъде се пуска. Няма клйуч **** за нея.
п.с. А, да, и алармата беше захранена с 220 В през сигнален кабел със символична изолация м/у жилата.

Последно редактирано от Rabin : 13-12-2013 на 00:32
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Енергоспестяващ, Уред


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам DSM-1000 PLUS - уред за настройка на сателитна чиния дсм Приключили продажби 4 09-02-2013 08:53
Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор. териминатор3 Дъра-Бъра 118 10-12-2012 23:18
Уред за настройка на сателитни антени подържащ стандарта S2 nedostapen Въпроси и отговори 0 27-03-2012 21:35
Този уред за икономия на ток дали върши работа ivo Дъра-Бъра 26 24-09-2008 08:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.