The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 31-03-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
притежавам сателитна антена почти от 20 години(парарболична 1.80 см) Сменил съм доста приемници аналогови и цифрови.Вмомента имам два единият е ESPECTA ES2000S a другиявт е VIVACOM ски на който гледам.Та днес до 16 часът всичко си работеше нормално и след това като включих приемникът - нищо .Излезе ми надпис ,че няма сигнал и да съм почистил антената от снегонавяване. Сигналът беше изчезнал. Поизчаках данеби да е нещо от сателита ,но уви.Сигналът си липсваше. Сложих ESPECTAта да позавъртя по дъгата и...... нищо. Не успях да засека ни един сигнал нито ot HELLASSAT, ASTRA ,HOTBIRD - абсолютна тишина. И като помислих малко сведах до две вероятности - или конверторът е умрял или има някакво разместване или фокусът на конверторът бяга или .... знам ли какво .Нуждая се от малко помощ,поне някакъв начин да разбера дали конверторът се е скапал - преди да предприема нещо друго.

Последно редактирано от Черкеза : 31-03-2016 на 22:53
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31-03-2016
el_pibe el_pibe не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 153
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране изгорял конвентор

здравейте,проблема е следния.Преди 2 месеца при токов удар,конвентора които е inverto черен,спря да излъчва сигнал на честотите след 11.90.на тези транспондери който се намират межди 10.70- 11.90,всичко спи.Сложих друг конвентор,само че тои е от онези най старите,крагли,но на стикера пише 10.70-12.75 и пак същата работа.чинията е настроена на hot bard ,2.20 парабола,конвенторите са фланцови.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-03-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

@Черкеза,
Като за начало, провери кабела от приемника до конвертора.
Ако и той е на 20 години, със сигурност е заминал
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-03-2016
el_pibe el_pibe не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 153
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране изгорял конвентор

)) Мерси за съвета,но вече го направих,до въпросната чиния имам по малка,офсетка.Вързах същия кабел на нея,и всичко работи.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-03-2016
Sat PLUS Sat PLUS не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 470
Благодари: 218
Получил благодарност:
121 пъти в 86 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от el_pibe Вижте мненията
)) Мерси за съвета,но вече го направих,до въпросната чиния имам по малка,офсетка.Вързах същия кабел на нея,и всичко работи.
Преди няколко дни имаше пролетно равноденствие. Слънцето, спътника и конвертора , застават на една ос.Слънцето в своят спектър от честоти излъчва по-мощно от спътника.Възможно е прегряване на конвертора и излиза от употреба.

Последно редактирано от Sat PLUS : 31-03-2016 на 23:40
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-03-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
@Черкеза,
Като за начало, провери кабела от приемника до конвертора.
Ако и той е на 20 години, със сигурност е заминал

Първо кабела проверих ,понеже имам два .И двата са в идеално състояние. Не е от проводникът.Сигурно е. Кабелът е сменян и не е 20 годишен. Моторът е 20 годишен но върти безупречно . Цялата система работеше перфектно до към 16 :оо часът днес. Отидох на стадионът ..... после се върнах ,включих и - няма сигнал. След това смених приемниците да проверя HELASSATa и ..... от всякъде тишина.По цялата дъга нищо. Мъртвило.

Последно редактирано от Черкеза : 31-03-2016 на 23:24
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31-03-2016
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Черкеза Вижте мненията
Първо кабела проверих ,понеже имам два .И двата са в идеално състояние. Не е от проводникът.Сигурно е. Кабелът е сменян и не е 20 годишен. Моторът е 20 годишен но върти безупречно . Цялата система работеше перфектно до към 16 :оо часът днес. Отидох на стадионът ..... после се върнах ,включих и - няма сигнал. След това смених приемниците да проверя HELASSATa и ..... от всякъде тишина.По цялата дъга нищо. Мъртвило.
Качва ли се при антената? Конвертор трудно се поврежда но не е невъзможно. Може и някоя животинка да ти прави беля. Смени го ако имаш друг за проба.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 01-04-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Качва ли се при антената? Конвертор трудно се поврежда но не е невъзможно. Може и някоя животинка да ти прави беля. Смени го ако имаш друг за проба.
Огледах антената и конверторът - имам лесен достъп до тях .Цялата установка изглежда както обикновенно. Няма видими причини за авария. Огледах и трите държача (алуминиеви), които определят фокуса на конверторът.Не са закривени. Всичко изглежда нормално.Какво стана за два часа - направо съм шокиран.Утре по светло ще я захващам. Нямам втори конвертор да подменя . И откъм идеи съм се поспекъл. Някой с повече опит да помага. И аз си мисля,че конверторите трудно се скапват и утре ще го свалям да го поогледам по отблизо.Има капак с три болта и смятам да надникна под него. Ако някой ми подскаже нещо ще съм много благодарен.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 01-04-2016
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако имаш мултицет или подобен уред ,провери какви стоиности дава конвертора в права и обратна посока.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 01-04-2016
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не разбрах ,офсет или фланцов е конвертора.Ако е фланцов погледни вътре в облъчвателя.Често влизат всякакви гадинки,паяци миризливки и др.Често ми се е случвало ,преди да сложа капаче.Провери си и F конекторите.Ако имаш дисек по кабела 99% е от него.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
изгорял, конвертор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгорял приемник БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-01-2016 00:51
Изгорял/повреден LAN на dm800 clone avtosat DREAMBOX 4 28-07-2014 16:27
Спасяване на информация от изгорял хард BULLET КОМПЮТРИ и периферия 13 15-12-2012 12:51
Изгорял адаптер за DREAMBOX-500S radich_58 DREAMBOX 9 18-08-2009 15:30
Първият Ирански спътник е изгорял в атмосферата spacebeam Новини 1 28-04-2009 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.