The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 18-07-2022
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НаскоЛ Вижте мненията
Както споменах парите не са толкова от значение. В момента плащам 20 лева на А1, Гледам спорт, основно футбол Иначе, говоря свободно английски.
Е ,след като говориш свободно английски и парите не са проблем,заради футбола,не трябва да падаш под 100лв на месец!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
текотиен (19-07-2022)
  #12  
Стар 18-07-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НаскоЛ Вижте мненията
Уж има още един местен доставчик, който предлага неограничен. Не знам колко му е качествен. Иначе, говоря свободно английски.
Викай местния, вероятно ще ти предложи и някаква иптв, без договор, ще се родиш
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
текотиен (19-07-2022)
  #13  
Стар 29-03-2023
дексър дексър не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 64
Благодари: 13
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 135
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може ли да използвам темата и аз да ви попитам за съвет.
Казуса е следния. Искам в един дом за възрастни с 25 стаи да сваля от сателит няколко канала и да ги пусна през вече изграден Министра съврър вътрешно да се гледат.
Какъв приемник би ми свършил работа за да стриймва в локалната мрежа и да мога да го кача в Министра портала?
Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29-03-2023
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Дай повече инфо, каналите на различен спътник ли са, каква е поляризацията? Колко често се сменяват каналите по транспондерите? По принцип за такава задача бих заложил на приемник или два поне с fbc тунер и гигабитов порт. DM90x е ОK, Vu или Gigablue и т.н. ако са кодирани каналите предвиди карти макс до 6-8 канала на карта или 2 канала за CAM /освен ако от оператора ти предоставят такъв до 8 канала/. Същото се отнася и ако ползваш линия колко канала едновременно ти дава.
__________________

Отговори с цитат
  #15  
Стар 30-03-2023
дексър дексър не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 64
Благодари: 13
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 135
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Дай повече инфо, каналите на различен спътник ли са, каква е поляризацията? Колко често се сменяват каналите по транспондерите? По принцип за такава задача бих заложил на приемник или два поне с fbc тунер и гигабитов порт. DM90x е ОK, Vu или Gigablue и т.н. ако са кодирани каналите предвиди карти макс до 6-8 канала на карта или 2 канала за CAM /освен ако от оператора ти предоставят такъв до 8 канала/. Същото се отнася и ако ползваш линия колко канала едновременно ти дава.
Ами откровенно си казвам не знам. Гледам че свободно бнт бтв и нова ги има на 33е. Другите по възможност ще ги свалям от нсшия сателит или от 39е. Предполагам ще ми трябват и линия/и. Тук откровенно не съм много запознат и те първа навлизам и го проучвам как би ми било най-лесно за реализация
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-03-2023
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

на 33е са същите от ефирната та за какво ще ги гониш от сателит? а там са на мултистриим, за което ще ти е нужен приемник да я поддържа тая функция.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31-03-2023
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Определено по-лесно е да се вземат ефирно, просто приемника да е комбо или дори с USB DVB-T пак ще свърши работа. Два DVB-S2 входа на приемника са препоръчителни, зависи от останалите канали как са разхвърляни. От 39Е може извадиш свободните музикални канали /чалга, фолк и др./, Евроком, ТВ . От 45Е вадиш свободно БНТ4, Сити, ВТК, попската телевизия, мисля, че пак Евроком, Екидс. Може и да пропускам нещо. Двата спътника може да си ги изкараш на една антена с мултифийд или с моноблок конвертор. За останалото вече си на абонамент или линия. Абе в общи линии както казва Туистера, ако имаш приличен интернет виж за оферта от местния IPTV провайдър, може да ти излезе по-изгодно ако се договорите.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 31-03-2023 на 10:28
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, закупуване, Сателитна, СИСТЕМА, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сателитна система - Сателитна чиния и оборудване (7 месеца гаранция) mastermaster ПРИЕМНИЦИ 0 16-09-2018 16:01
Малко помощ за закупуване на сателитна техника donibrasko Въпроси и отговори 8 07-10-2011 20:56
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 03:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.