The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ за SYNAPS CHD-3100M

Здравейте, имах цифров DVB-C приемник SYNAPS CHD-3100CX, който си работеше много хубаво, обаче нещо спря. Замениха ми го със SYNAPS CHD-3100M, който бил следващия модел и най-новия за сега.
Та значи с този новия имам проблем, т.е. няколко:
1. включва се сам (това не е толкова страшно)
2. като поработи малко и сам се превключва на най-високата си резолюция, която обаче ТВ не подържа, та трябва да щракам с копчето да я сваля и да има картина на ТВ все пак. Това става и на неHD програми, независимо какво съм настроил в менюто и настройките му, много е досадно - 1-2 минути и превключва.
3. часовника - не мога да го накарам да се показва на дисплея. Има настройка в менюто за часовника - казвам му да се показва, но в момента в който сменя канала се загубва и пак в менюто се нулира настройката за показване. Не знам защо така става.
Някой дали има същия проблем като мен и дали би споделил как да го реша, много ще съм благодарен. Гледах в сайта на производителя, мислех си дали да не сложа по-стар фърмуеър, но не знам. Моля за съвет.
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-08-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Прецака ли са те , този е по кофти приемник , искай си старият!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам кой е бъгав,добър или лош, но преди две седмици след препоръки от моя кабелен оператор си купих такъв приемник(SYNAPS CHD 3100M) и до ден днешен не не мога да изкарам Dolby Digital звук. Питах по всички възможни форуми, но още нямам отговор.
От фирмата се ослушват като..... в опциите за звукови настройки има само ляв,десен и стерео.
Ако можете да ми помогнете с някаква идея ще ви бъда много благодарен.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Прецака ли са те , този е по кофти приемник , искай си старият!
Да, ама стария се счупи и ми го подмениха с този че нямало от стария модел, даже чаках 1 седмица да дойдат тези "хубавите". Ужас
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДЖЕРОНИМО Вижте мненията
Не знам кой е бъгав,добър или лош, но преди две седмици след препоръки от моя кабелен оператор си купих такъв приемник(SYNAPS CHD 3100M) и до ден днешен не не мога да изкарам Dolby Digital звук. Питах по всички възможни форуми, но още нямам отговор.
От фирмата се ослушват като..... в опциите за звукови настройки има само ляв,десен и стерео.
Ако можете да ми помогнете с някаква идея ще ви бъда много благодарен.
А ти към коя фирма се обърна за помощ? Към тази, от която го купи или към фирмата, която ги поддържа? Защото да ти кажа, че и предния (CHD-3100CX) имаше такива настройки, ама там си работеха много добре, не е като при този. Аз затова си мисля, че е до софтуер/фърмуер, ама не знам. Иначе от предния бях много доволен, всякакви звукова вадеше. А ти дали имаш същите проблеми като мен?

Последно редактирано от магнат : 14-08-2013 на 21:30
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обърнах се към фирмата, която го продава и дава 2 годишна гаранция. Поне така твърдят. Когато им споменах за проблема те ми дадоха телефон на някакъв пич, който "бил по сервизните проблеми". Опитах се и на него да му обясня, сравнително грамотен съм технически, но той упорито ми твърдеше,че проблемът е моето оборудване.
"Ама дали кабелната ви телевизия подава Dolby Digital" - Ами да- подава.
Най-малкото защото имам HBO пакет и MTV Live.
Изтеглих ъпгрейд от официалната страница. Пъхам флашката в приемника и той въобще не разпознава устройството.... и така.. слушам си стерео..
Имам един DIGIVIEW , който купих преди година от една пловдивска фирма. Приемника си разцепва със зук, нема проблеми. Слушам на качествен ресийвър (YAMAHA RX-V863), но този Синапс не мога да го подкарам и това е.
Поздрави.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ровейки се из форума прочетох че ако изключа LCNа може да "успокоя" приемника. Изключих го и за сега се държи добре, поне не прескача постоянно, склонен съм да мисля, че е било от оператора.
Сега само е много дразнещо, че няма часовник на дисплея при стенд-бай. Някой дали има същия проблем.
Може ли някой да ми каже как да го ъпдейтна или даунгрейдна? В сайта намерих по-предишен фърмуеър, дали ако го сложа ще мога да изкарам часовника на дислплея при стенд-бай режим?
На кутията му пише че поддържа ъпдейт през USB. Това значи ли че само слагам файла от сайта на флашка, забождам я в приемника и после ОК от дистанционното?
Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-08-2013
Аватара на dyldiq67
dyldiq67 dyldiq67 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Севлиево
Мнения: 142
Благодари: 253
Получил благодарност:
22 пъти в 17 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не мога да ви разбера бе хора ако не беше тази цифровизация как гледахте филми mkv и други и чакахте на декодерите да ги използвате като мулти медия един не му излизат субките други не му върви това онова имате компютри други hd приемници май си чешите езиците .
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dyldiq67 Вижте мненията
Не мога да ви разбера бе хора ако не беше тази цифровизация как гледахте филми mkv и други и чакахте на декодерите да ги използвате като мулти медия един не му излизат субките други не му върви това онова имате компютри други hd приемници май си чешите езиците .
Не си чеша езика, просто съм дал 100лв. за приемник и искам да работи нормално, и не мога седмица през седмица да купувам друг, защото фирмата дето му е съпорт мига на парцали. Имам проблем и питам във форум, мисля че е нормално! А относно цифровизацията - гледам цифрова ТВ и съм цифровизиран от 12 години. Всички приемници до сега, които съм имал ако не друго - поне часа показваха. А филмите си ги гледам на компа. Не мисля, че кой знае какво съм попитал, а и ти въобще не помогна.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Голяма драма стана с този SYNAPS Оказа се,че не може да разпознае и флашката с която исках да го ъпгрейдна. Много е досадно е ,че няма и часовник, но явно такъв е модела.
Аз лично поръчах и днес ще ми доставят (с доплащане) един комбиниран AMIKO HD 8240, белким този път няма проблеми.
Според мен това със SYNAPS -а си е чисто заблуждаване на клиента. Не се абонирам за мобилен оператор за да чета и дребните буквички,както се оказва на практика.Да не говорим,че тук дори и с дребни буквички не са го написали. По-странното за мен е,че от фирмата вносител и досега не могат да разберат за какво става дума, но още по-странното е,че те продават тези приемници и на кабелни оператори и никой до ден днешен не е повдигал въпроса.
По отношение на коментарите с чесането на езиците ще си позволя само да кажа на господина, че това е форум, който е създаден с цел да помага на хората.Те обменят идеи .....и така.Не виждам какъв е проблема,че искам да чуя модерен звук, след като имам ресийвър, който струва една камара пари, с един куп кодеци и формати и HDMI, защо да не го използвам?
Нали в крайна сметка това е идеята?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
chd3100m, synaps, За, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за цифров HD приемник SYNAPS CHD 3100 ДЖЕРОНИМО Приемници 36 07-07-2015 03:06
SYNAPS THD-2856+ JovaniJo Други приемници 5 09-09-2013 12:38
Впечатления от ефирна антена Synaps AHD 390 Гащьо ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 14-02-2013 13:11
Помощ за 16Е alexi САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 16-10-2010 19:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.