The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-09-2011
Точко Точко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Съвет за приемника?

Наскоро си взех пакет HD програми на близу и с това взех новият приемник (ADB-2840C) с умисъла да мога да го свържа чрез HDMI с един LCD монитор LG 21" (wide), който се намираше тука. Всичко добре, трябваше ми само архаичния кинескопен телевизор за да настроя картината така, че да успее да вдене рефреш рейт-а първоначално монитора. Настрои се както си трябва, гледах си телевизия колкото гледах (на монитора) и на другия ден: монитора не приема картина, приемника не вдява почти никакви команди от дистанционното, а като все пак го включа към ТВ със SCART-a и ми излиза, представете си, интерфейса на стария приемник на близу (Topfield някакъв беше). На другия ден дойде техника да ми го подмени, оправих се пак по същия начин и пак гледах колкото гледах и отново ми е сърдит приемника + това този път даже не иска и меню да изкарва.
Но щом съм си гледал без никакви проблеми няколко часа и след още няколко стендбай като го включа отказва да ми даде картина съм изчерпан откъм идеи.

Въпросът ми е какво да правя за да си подкарам телевизията безпроблемно на този монитор (LG L204WT)? Доколкото се интересувах онлайн, стигнах до отговор че точно този модел монитор няма проблеми с гледането на телевизия(ако не съм прав, моля да бъда поправен). А относно цифровия приемник - даже и от близу си признаха, че е доста проблемен (аз бих казал боклук), но не се сещам за друга алтернатива?

Всякакви съвети са добре дошли.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-09-2011
иван гв иван гв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Този приемник е направен за цифровата тв на blizoo! Приемника не го разцъквай много , че блокира . А като е блокирал , го изкл. от захранването за малко! Още не си свикнал с новия си приемник>.

Последно редактирано от иван гв : 24-09-2011 на 15:11
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-09-2011
Точко Точко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз взех това в предвид и още след първия път си помислих, че може да не се е сафирясало изцяло и го изключих от захранването до сутринта, когато разбрах, че от това няма ефект. Доколкото мога да си го обясня, приемника има някакъв конфликт с монитора и след това сякаш акъла му изчезва... Разбирам да се оправи като изключа HDMI-то му и си го гледам като преди през SCART на кинескопния, но и това не става.

Който техник или познат да питам, третира случая като мистерия... Всичко си върви като хората, но в един момент решава да престане да функционира. (следя за прегряване, системно натоварване и т.н, но няма следа от това)

ПП: Не съм барал нищо по приемника и менюто му освен бутона "setup", с който се настройва резолюцията.

Последно редактирано от Точко : 25-09-2011 на 13:10
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-09-2011
СЕМЧАТКА СЕМЧАТКА не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 132
Благодари: 11
Получил благодарност:
15 пъти в 12 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наистина се получава понякога конфликт м/у устройствата като едното указва влияние на другото.Имах случай в който един лаптоп разваляше всеки рутер към който се закачи(давам като пример).Ако можеш да намериш друг телевизор на който да тестваш приемника ще е най-добре.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на СЕМЧАТКА за този полезен пост :
Точко (27-09-2011)
  #5  
Стар 27-09-2011
Точко Точко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тъкмо и аз това обмислях вчера, че щом при подмяна на модема не става, значи трябва да е от монитора. Тези дни ще тестваме с друга марка монитор и ако не стане значи се отказвам от идеята. Ще докладвам резултати.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-02-2012
aldin aldin не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,аз съм с Samsung SyncMaster T220 Wide пробвах с такъв кабел http://plazmaxcomputers.com/product_...oducts_id=2780 и с такъв преходник http://www.visionhd.ca/index.php?mai...roducts_id=116 но не можах да постигна нищо.Така и не можах да искарам картина на монитора.Някой постигнал ли е успех?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
за, приемника, Съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам 2 приемника gogotogo Приключили продажби 3 22-06-2011 11:53
Продават се 3 приемника Veskop Приключили продажби 5 14-06-2011 08:18
2 приемника + Sky Star 2 Rafaello Въпроси и отговори 6 18-08-2009 19:10
дайте съвет за приемника на ITV yodata Въпроси и отговори 7 27-04-2009 14:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.