The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 02-07-2012
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

коко те хората на там са тръгнали. германците се отказват от атомната енергия, японците и те са на път, не могат да си покрият нуждите и се наложи да пуснат наново АЕЦ. та какъв е проблема? - ниски доходи
и не станишев да ми разправя че с белене нещата ще са различни. глупости. а не дай боже стане беля с АЕЦ. кво правиме тогава?

Последно редактирано от dolby : 02-07-2012 на 21:25
Отговори с цитат
  #42  
Стар 02-07-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Проблемът не е ниски доходи, а лобистки интереси. Ще го обясня по-точно

1. Цената на тока се вдига заради това печелят енергопреносните дружества
2. Правителството гласува компенсация за 300 000 български граждани /напълно правилна/
3. Всички граждани на Републиката плащат данъци, значи компенсациите се взимат от данъците на гражданите и се изплащат на електоразпределителните дружества, които са частни фирми
4. Явно всеки от нас спонсорира частна фирма, което е незаконно.

Що аз трябва да спонсорирам частна фирма, ми кат не могат да си продадат тока да свалят перките и това е. Аз ако имам пицария и не мога да си продам пиците на парче, да въведа ли данък някой да ме спонсорира?

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
коко те хората на там са тръгнали. германците се отказват от атомната енергия, японците и те са на път, не могат да си покрият нуждите и се наложи да пуснат наново АЕЦ. та какъв е проблема? - ниски доходи
и не станишев да ми разправя че с белене нещата ще са различни. глупости. а не дай боже стане беля с АЕЦ. кво правиме тогава?
Е тя близо 40 години не стана аха-аха утре да стане. Стига простотии. По-добре ядрена центала, но държавна отколкото перки, но частни. Аман от тоя либерализъм

Последно редактирано от koko_varna : 02-07-2012 на 21:58
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на за този полезен пост
AGT (03-07-2012), ReVo (02-07-2012), zita74 (02-07-2012), Никола67 (03-07-2012)
  #43  
Стар 02-07-2012
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Е тя близо 40 години не стана аха-аха утре да стане. Стига простотии. По-добре ядрена центала, но държавна отколкото перки, но частни. Аман от тоя либерализъм
коко то един път се случва ама последствията са за столетия напред. а и вече сме в капитализЪма. държавното е все по малко и по малко. няма да се учудя ако белене се направи с частни каппитали при което пак обикновения потребител ще бъде натоварен да плаща инвестициите. ама там става въпрос за милярди. тогава ще викаш по добре перки отколкото АЕЦ.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 02-07-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
Exclamation

Ако не беше тая просташка политика на Вожда ББ, тия хора в неравностойно положение нямаше да са в неравностойно положение. Всеки от вас яде лютеница, шпеков салам и много други продукти, правени от мен и работници като мен. И какво са виновни тия хора, ми не са виновни, то им се набутва нарочно, целенасочено, защото после стават зависими и лесно маниполируеми. После ти вдигат тока, парното и битовата газ и хайде на ти 50 лева и гласувай в правилна посока иначе глад студ и мое да не се изкъпеш.

Няма никаква зелена енергия има едно целенасочено ограбване на обикновените хора, защото колкото по-беден е един човек, толкова по-манипулируем е и поставен в положение партер от свободната борба. Човекът с намалени финансови възможности е най-податлив на внушения - сигурен гласоподавател за 50 лева. А обикновеният работник произвежда най-големият брутен продукт на нашата Република.

Последно редактирано от koko_varna : 02-07-2012 на 23:08
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на за този полезен пост :
zita74 (02-07-2012)
  #45  
Стар 02-07-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Интересно ми е колко процента от добитата енергия у нас е от подобни инсталация, че да се отрази толкова драстично на цената?
Защо ми се струва, че това се използва само като извинение за поредното увеличение на цените.
- 12.4% и малко отгоре , като целта е да стане 16%. Сега сме в първата 10-ка та отличниците в ЕС.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 02-07-2012 на 23:21
Отговори с цитат
  #46  
Стар 02-07-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Да бе от 70 стотинки ще я свалят на 30. Абе бат Генту /на КГБ агенту/ стига се излага бе.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 02-07-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Да бе от 70 стотинки ще я свалят на 30. Абе бат Генту стига се излага бе.
-те за това ревнаха сега , защото искаха всички да се включат преди 01.07.12 за да хванат големите цени.
(много има да рупаш още , да знаещ)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 02-07-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Оня ден, като слушах, колко е джакпода, на тотото, казах и на жена си и на колегите си, какво ще направя ако го спечеля - но няма да стне, защото нямам този късмет и разчитам само на двете си ръце и ума си да храня семейството си. Та ако спечелех толкова пари, бих си взел дрипите от гардероба и бих напуснал тази държава, която оправяне няма. Бих проучил пазара, законите и начините на живот в доста държави и където ми допадне най-много там ще мигрирам. Като човек от търпелива зодия, все се надявах, че нещата ще се променят, все скачах срещу беззаконието и облагодетелстването, но явно съм бил или доста наивен, че нещата ще се оправят или доста вярващ, че малкото останали млади Българи, ще скочат срещу това беззаконие и лобизъм. Днес са тия на власт - законите се променят за да се налапат или защитят, утре са другите на власт - същата работа. Като капак, на всичко народа не го интересува. Той сякаш е съглсен да търпи, да го тъпчат, да богатеят на негов гръб, дори да позволят да го заробят по един или друг начин. Еми в такъв случай на мен търпението ми се изчерпа и ако имах тия пари от дакпода, сбогом Българио. Мила си ми, родна си ми, но живота и семейството ми са по-мили. Крайно време е ние, които сме останали тука, да излезем на улицата и да кажем, какво искаме, а не да си стоим в къщи и да пишем по форумите. Съдейки по това, което стана със закона за горите и протестите, покрай тях и действията след тях - значи все пак политиците чуват народния глас, макар и по начин, който според мен е краен, но явно друго не помага в тая държава. Не се ли защитим, не кажем ли как искаме да живеем никой няма да ни помогне.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на ivo за този полезен пост
GeorgiD (03-07-2012), register (03-07-2012), skyboy (03-07-2012), uniqad (03-07-2012), Никола67 (03-07-2012)
  #49  
Стар 03-07-2012
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май само аз работя в тая сфера, а всички други са се изказали, кой чул, кой неразбрал...
Смешно ми беше днес Семерджиев да обяснява как цената на тока расте заради фотоволтаиците.
Да, ама нощната енергия расте средно с 15%, а дневната с 13%. Някой да е чувал нощно време фотоволтаик да прави ток? Като погледна вечер на нощната смяна ватметрите и електромерите не виждам да влиза енергия. Само денем.
Не е лошо да се прочете вестник Капитал от преди 2 седмици да се види кой допринася най-много в сегашното увеличение на цената на тока. Това са не зелените, а кафявите източници - ТЕЦ Марица Изток 2(която е държавна) и централите на ... Ковачки. Които трябваше още преди 3 години да се спрат.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pgi за този полезен пост :
shamarasat (04-07-2012)
  #50  
Стар 03-07-2012
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Lightbulb

А аз сложих подписа си под Декларацията за свободен интернет.

Tired of fighting bad bills like SOPA, PIPA and CISPA? Want to stand up against those who want to control what we do and say online? Add your name to the Declaration of Internet Freedom now.

http://act.freepress.net/sign/intern...ebsite_actions

Който желае, почти нищо не му коства.


Последно редактирано от GeorgiD : 03-07-2012 на 00:54
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
енергия, Зелената, зеления, хайвер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.