The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-06-2010
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране TCM излъчва предаване, посветено на “Сблъсъкът на титаните”




Вижте част от интервютата на спецовете по специалните ефекти През месец юни предаването по TCM, посветено на киното The Screening Room, ще ви поведе на пътешествие в света на специалните ефекти.
Гледайте на 23 юни от 1.10 часа!
Ще имате възможност да се запознаете с Рей Харихаузен, чиито творения са поставили основите на съвременните специални ефекти в киното и са послужили като вдъхновение за цяло едно поколение творци, между които Джеймс Камерън, Стивън Спилбърг и Джордж Лукас.
Харихаузен е създател на такива филми като Джейсън и Аргонавтите и оригиналния Сблъсъкът на титаните.
Предаването представя и новата версия на Сблъсъкът на титаните от 2010 – филм, който е резултат от сътрудничеството на редица експерти в специалните ефекти.
Части от интервютата в предаването можете да прочететeтук!
Какво е значението и мястото на оригиналния филмСблъсъкът на титанитеи как приемате възможността да създадете ваша собствена версия на такъв класически филм?
Луис Летериер: Оригиналната версия е всичко за мен. Тя е част от верига от събития, които ме доведоха дотук. Гледах я, когато бях на шест години – първият фантастичен филм, който едно дете гледа, определя какво ще стане то. Когато гледах Сблъсъкът на титаните не бях гледал Междузвездни войни – за мен Сблъсъкът на титаните беше първият фантастичен филм, който аз гледах. Спомням си, че отидох на кино с родителите ми и си изкарахме страхотно. На мен ми допадаше екшъна – с баща ми много се вълнувахме. Когато излезе Медуза, ме беше страх заедно с майка. Беше тъжно, беше емоционално, имаше всичко.
За мен този филм е култов. Когато Warner Brothers и Legendary Pictures ме попитаха дали искам да направя римейк аз им казах: Вие не сте добре. Аз? – Никога. Никой никога не трябва да пипа този филм. Когато се прибрах вкъщи, го гледах и като че ли ми бяха вкарали натрапчива мисъл в главата, че аз трябва да направя римейка.
Джема Артъртън: Аз и Джейсън обожаваме оригиналния филм. За мен това беше един отделен свят, който беше създаден – свят, фантастичен и магически. Като дете не знаех как беше направено това. Когато чух, че ще има римейк на филма, веднага се възползвах от възможността да участвам. Бях много развълнувана от възможността да участвам в римейка на Сблъсъкът на титаните. От всички филми, в които съм участвала, за този съм била най-развълнувана.
Джейсън Флеминг: Това е филм, който толкова много харесвам и да участвам в римейка е страхотно усещане. Единственото притеснение беше, че Джема и аз харесваме оригиналния филм толкова много, че беше трудно да го надминем – мисля, че успяхме да го преоткрием вместо да го повторим.

Сам Уортингтън:Луис се опита да се свърже с Рей не за да получи неговата благословия, а по-скоро да го пита дали е съгласен. Луис е почитател на творбите на Рей и имаше притеснения да направи римейк на нещо подобно. Според мен, когато се захващаш с нещо подобно, трябва да си много внимателен, защото ще се изправиш срещу привързаността на хората към оригиналната версия. В същото време аз имам 9-годишен племенник, за чието поколение някои от темите във версията от 1981-ва не са актуални. Надявам се, че не сме разстроили Рей и че той си е помислил – това е Сблъсъкът на титаните за следващото поколение.
Филмът постави ли ви в трудна позиция спрямо Рей Харихаузен?

Луис Летериер: Не, защото аз му се обадих два пъти и го помолих да ни консултира, споделих че много ще се радвам той да участва в създаването и да види нашите чудовища, да ни ръководи. Вратата беше широко отворена за него, но той отказа, защото е на 89 години. Но ние говорихме много – странно ми е, че аз си помислих, че ще бъде обиден заради римейка, а той всъщност не беше.
Ако имахте възможност да предадете някакво послание на Рей Харихаузен, какво бихте му казали?
Джема Артъртън: Че е гений и че се възхищавам на неговите дизайни. Аз имам книга с неговите произведения вкъщи – той беше начело на вълната през 70-те и 80-те години.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
Ники (07-06-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tcm, ИЗЛЪЧВА, на, посветено, предаване, титаните”, “Сблъсъкът


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Лора Крумова с предаване по bTV ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 15-11-2010 02:05
ТВ+ стартира родолюбиво предаване! ТИНТИН ДРУГИ 0 02-10-2010 21:34
Сблъсъкът ЦСКА - Левски още в 1 кръг Джак СПОРТ 2 22-06-2010 14:04
Вместо мача България – Боливия, БНТ излъчва специално предаване ТИНТИН СПОРТ 0 13-11-2009 18:00
ESPN HD започна тест предаване berks HDTV нови канали и новини 1 01-08-2009 19:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.