The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-03-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 170
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане за емулатор и HADU на PC

Здравейте, може ли някой да помогне със съвет относно карта за РС ? Проблемът е следния :когато гледам некодирани програми всичко е ОК, когато обаче почна да гледам нещо, което е кодирано започва да накъсва зверски картината. Не е проблема в компа, понеже некодирани ХД канали се гледат дори в пълна резолюция без проблем. Софтуера, с който гледам е DVB Viewer 4.5. Имам инсталирани като плъгини HADU и vplugin. Не знам къде мога да оптимизирам нещата така, че да не ми накъсва при гледане на ТВ. Опитвах да изключвам емулациите една по една, за да видя коя от двете прави проблема, но резултата е нулев като отговор за мен . Помогнете със съвет ако някой от вас се сеща къде да погледна по настройките. Картата е DVB-S2.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-03-2011
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 490
Благодари: 141
Получил благодарност:
321 пъти в 132 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тестваш баце, тестваш, сменяш кодеци, сменяш програмата (аз досега бях с (DVB Dream) и работи много по-добре от колкото когато бях s DVB Viewer-a, даже в момнета съм с Виндовс Медия Центъра и той работи коректно, въпреки,че на HD каналите отвреме на време спича, но всичко е до кодеци и нагласяне....
Изчисти всички помощни програми от Таскмениджера и ако си с някое пикливо АМД, провери за температури.... Постни си тук конфигурацията, хард, дъно и такива неща за да ти помогнем...
На чиста инсталация 7 ultimate зареждам:
K-Lite_Codec_Pack_Full последна версия
DVB Dream 1.5c
DVBLinkTVSource 2.0 (помощна програма за WMC7)
някоя антивирусна (лека) и нищо друго......
Ако някъде ми насича връткам между кодеците.... или зареждам HDPack2.3.EXE....
АААААААА, забрвих да пиша ползвам ACamd_0618, щото Haduto , въпреки, че е по-бързо, нещо ги шашка DVB програмите....

Последно редактирано от spgi : 26-03-2011 на 10:22
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-03-2011
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gradev Вижте мненията
Здравейте, може ли някой да помогне със съвет относно карта за РС ? Проблемът е следния :когато гледам некодирани програми всичко е ОК, когато обаче почна да гледам нещо, което е кодирано започва да накъсва зверски картината. Не е проблема в компа, понеже некодирани ХД канали се гледат дори в пълна резолюция без проблем. Софтуера, с който гледам е DVB Viewer 4.5. Имам инсталирани като плъгини HADU и vplugin. Не знам къде мога да оптимизирам нещата така, че да не ми накъсва при гледане на ТВ. Опитвах да изключвам емулациите една по една, за да видя коя от двете прави проблема, но резултата е нулев като отговор за мен . Помогнете със съвет ако някой от вас се сеща къде да погледна по настройките. Картата е DVB-S2.

Пробвай с този http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=38
плугин и ако си с win7 ползвай неговите кодеци.

Ето линк и за най-ноеват версия на acamd 6.2.0 - http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=3157
__________________
{triax td 110-multefeed -0.8W,4.8E,7E,9E,13E,16E;hirshmann 135 -36E,triax ts 78-multefeed-19E,23E,parabola 220cm,dm500 hd;xtrend ET5000}

Последно редактирано от martinakis : 26-03-2011 на 15:11
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-03-2011
стеффан52 стеффан52 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 50
Благодари: 2
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 277
Ъплоуди: 0
По подразбиране същия проблем имам и аз

аз съм с уин хп ...и при мене ima същия проблем а машината ми е 4 иадрен и видеокарта 9800гтс..знае ли някой кои са наи добрите кодеци за хд като ка4ество
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-03-2011
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gradev Вижте мненията
Здравейте, може ли някой да помогне със съвет относно карта за РС ? Проблемът е следния :когато гледам некодирани програми всичко е ОК, когато обаче почна да гледам нещо, което е кодирано започва да накъсва зверски картината. Не е проблема в компа, понеже некодирани ХД канали се гледат дори в пълна резолюция без проблем. Софтуера, с който гледам е DVB Viewer 4.5. Имам инсталирани като плъгини HADU и vplugin. Не знам къде мога да оптимизирам нещата така, че да не ми накъсва при гледане на ТВ. Опитвах да изключвам емулациите една по една, за да видя коя от двете прави проблема, но резултата е нулев като отговор за мен . Помогнете със съвет ако някой от вас се сеща къде да погледна по настройките. Картата е DVB-S2.
Сега би следвало да кажеш когато имаш проблеми с накъсване кой плугин ползваш?
Гледаш на ключета с vplug?
Или ако гледаш на шеринг и ти накъсва понякога попитай продуцента си защо така?
След като със свободните програми нямаш проблеми следва че проблема е в по горе изброените 2 неща.
Проблема не ти е с настройки на хардуера и софтуера.


Поздрави.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-03-2011
стеффан52 стеффан52 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 50
Благодари: 2
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 277
Ъплоуди: 0
По подразбиране

с vpug съм на шеринг още не съм пробвал ..но имам една арива за проба тя работи перфектно на шеринг ..и ште излезе 4е dvb платките са скъпи и безнадежни ментета
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hadu, pc, Емулатор, За, на, ПИТАНЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помогнете за избор на приемник с емулатор ludmil DREAMBOX 9 01-09-2013 22:11
с кой емулатор софткам марс3006 Емулатори 45 28-12-2010 18:03
Hadu - CCCam DVB plugin ТИНТИН CCcam 20 27-04-2010 17:18
Showtime Magreb (ART) емулатор dinko Въпроси и отговори 2 31-01-2009 09:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.