The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-10-2008
Аватара на Енигма
Енигма Енигма не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 169
Благодари: 18
Получил благодарност:
11 пъти в 11 поста
Сваляния: 144
Ъплоуди: 0
По подразбиране Имам нужда от помощ ДМ500

Накратко стажа дума за ДМ500 .
имам щто горе познания в интернет настроиките и линукса(доста скромни но доволни) та пуснах нет кам приемника (през рутер) логна се кам сарварите на джемини набулто зависимос с кои имидж в момента сам с джемини 4.20. та мисалта ми е не мога да му пусна тест ш****г не знам каде греша да не би рутера ми да има някаква защитна стена или нещто подобнопробваь и 2-ри вариянт ПС-ДМ пак са6тата система да не би има един фаил ццкамд.игнор да е от него че гледам бая прожаидари има там . ако го изтрия тоз фаил проблем ли ще е
__________________
MAXHD 800
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-10-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Игнора можеш да го махнеш както аз направих но по нататък ще имаш проблеми с локалната си карта така че си го остави.
Като за начало си отвори порт 1100 за да можеш да приемаш от другите карти, ако си на БТК направи го от страницата my.contact.bg вече предлагат тази услуга.... след това ако имаш рутер който ти цепи нета след модема на БТК отвори и на него порт 1100 и го пренасочи към ип-то което си дал на дриймбокса.
Успех.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #3  
Стар 05-10-2008
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Цитирай:
Първоначално написано от em200
Накратко стажа дума за ДМ500 .
имам щто горе познания в интернет настроиките и линукса(доста скромни но доволни) та пуснах нет кам приемника (през рутер) логна се кам сарварите на джемини набулто зависимос с кои имидж в момента сам с джемини 4.20. та мисалта ми е не мога да му пусна тест ш****г не знам каде греша да не би рутера ми да има някаква защитна стена или нещто подобнопробваь и 2-ри вариянт ПС-ДМ пак са6тата система да не би има един фаил ццкамд.игнор да е от него че гледам бая прожаидари има там . ако го изтрия тоз фаил проблем ли ще е
По обясненото по - горе разбирам че искаш да си пуснеш тест за шеринг на ЦЦкам и неуспяваш да гледаш.За клиент няма нужда да пренасочваш портове към приемника, това е само в случай че и ти шерваш карта.Погледни си цфг фаила за уеб инфо на ЦЦкама да видиш поне дали се конектваш към сървара от който тестваш, или си пусни ЦЦкама под телнет и виж какво ти казва модула че не се конектва.Едвали игнор фаила ще ти спре шеринга.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-10-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Както вече са писали колегите за клиент ти тр само нет, а за сървър тр се пренасочват портове ... уточни какво правиш за да помогнем повече ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-10-2008
Аватара на Енигма
Енигма Енигма не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 169
Благодари: 18
Получил благодарност:
11 пъти в 11 поста
Сваляния: 144
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

благодаря за отговорите справих се поне за сега малко при доставчика нанет-а и ся горе долу бива.Но за да давам аз ш***г малко трудно сичко минава през София за мое наи голямо сажеление мога само да сам клиент на ш*р просто не искат да ми отворят портове или наи вероятно ще трябва да минавам на ***
не искам да правя рвклама на интернет доставчици. netman ако искаш пиши ми пм или даи скаипе
__________________
MAXHD 800
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-11-2008
Jivko Jivko не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Местоположение: Севлиево
Мнения: 68
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Не исках да отварям нова, понеже тази ми се стори подходяща да задам въпроса, който ме интересува и за което се извинявам, ако се получи някакво объркване...

Като всеки потребител тук и аз реших да си купя приемник DM500 (най-вероятно тези дни ще се поръчва), но освен трудностите, които ще срешна при работата си с него (приемника), изникна и един друг въпрос.
Живея в малък град (Севлиево), където интернета е абсолютно под всякаква критика и положението е толкова зле, че единствената алтернатива се оказа бтк. Тук и два и моето притеснение, понеже приеника, който ще си купувам DM500, ще ползва шеринг, бих искал да попитам - как стои въпроса с преодоляването на динамичното ИП? (по-принцип съм ползвал услугите на no-ip и горе-долу си имам някаква представа).
Някой от по-старите потребители тук, ползвал ли комбинацията от DM500 + бтк + шеринг?
Друго, което мога да кажа в момента е, че приемника ще бъде закачен към домашния комп посредством втора мрежова карта, а поставянето на рутер ще се слага около или след нова година (стария рутер предаде богу-дух.....)

Предварително благодаря на всички отзовали се...
__________________
DM500S, офсет 110cm + конвертор "noname" + мотор Strong DM2100
75.0°E (ABS 1) <> 18.0°W (Intelsat 901)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Да става, аз също съм на БТК и комбинацията router + DM500 + dyndns (или no-ip) става ! ИП-то е динамично реално ! Става въщо и с switch + DM500 + dyndns. В този си случай от БТК трябва да ти пренасочат портовете и да направят DMZ настройка (модема се явява и рутер) към IP-то на дриймбокса !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-11-2008
Jivko Jivko не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Местоположение: Севлиево
Мнения: 68
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Сърдечно благодаря за бързия отговор!
Прочетох няколко теми за работата с "дрийма", дето се вика - направих няколко сухи тренировки, да видим как ще се справя като го пипна....

Значи остава да си оформя поръчката and play the game .....
__________________
DM500S, офсет 110cm + конвертор "noname" + мотор Strong DM2100
75.0°E (ABS 1) <> 18.0°W (Intelsat 901)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-11-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Абре модема на Бтк може да рутира, ама хиените за частни клиенти тая опция я маха, не че не можеш си я пусна, ама кат сменят софт или нещо подобно по мрежата пак ще ти я махнат ... ако ще ползваш комп вместо рутер на първо време има си програмки от съответните сайтове, които следят за ИП-то ... а и повечето омиджи за ДМ 500 май имаха подобен скрипт ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12-11-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Имам нужда от помощ ДМ500

Inadyn скрипта не работи коректно.... поне при Дрийм 500. Няколко пъти съм се мъчил да го настроя и после в лога все едни гадни съобщения за грешки дава. Най добре си е с БТК и отваряне на портовете ръчно след това един Динднс ъпдейтър и като ти се ресетне модемчето на БТК ще трябва да вкарваш наново портовете.
Общо взето всичко е въпрос на настройки и занимавка, вземай спокойно приемника тука ще ти помогнем да го настроиш така че да ти работи коректно всичко и да ти върши работа.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ДМ500, Имам, нужда, от, помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Гледане на ДМ500 през интернет - Помощ atanas_agg DREAMBOX 12 08-08-2011 19:31
Голяма дилема - нужда от съвет! твманияк Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 23-12-2010 10:32
имам проблем помощ ! nvanko ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 20 06-11-2009 11:27
Н-Н мотор има ли нужда от позиционер? raykovski МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 09-09-2009 19:43
Sif 1.9.3d за ДМ500 netman DREAMBOX 16 01-05-2009 11:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.