The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-05-2013
витоша витоша не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране проблем със субтитри при цифров канал

Здравейте!
Абонат съм на NET 1 София, телевизора ми е LG 26 инчов с кабелен тунер.От няколко месеца на някои цифрови канали субтитрите са поне наполовина изрязани , а някои се появяват за 1 сек и не може да се хване смисъла.Същите канали в аналогов режим си приемат нормално субтитрите. Интересното е че това го прави само на някои цифрови канали, при други няма проблем.В хола другият ми телевизор е с външен тунер и няма никакви проблеми.Опитвах всякакви настройки пресканиране-без резултат. Обаждах се на оператора, но той ми каза,че проблема е в телевизора ми. Много странен проблем и се чудя дали да ходя в сервиз.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-05-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не би трябвало да е от телевизора. Субтитрите се подават от сателита през кабелният оператор. Аз имах подобен проблем когато пуснаха канала CBS Drama. Субтитрите се появяваха за много кратко време, понякога ги нямаше по минута-две след което се избълваха за 1-2 секунди 20 реда и нищо не се четеше. Обаче в крайна сметка ги оправиха.
По принцип телевизорите имат настройка за субтитрите - провери там все пак, но се съмнявам да е от ТВ-то. Ако си със сет топ бокс ( допълнителен цифров приемник ), провери и там. Той също има възможност за настройка на субтитрите. Но обикновено тези настройки касаят по-скоро какъв да е основният език на субтитрите, какъв да е вторият език и т.н.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
канал, при, проблем, субтитри, със, Цифров


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем субтитри Samsung свилен86 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 06-12-2012 08:26
dm500 проблем със субтитри BULLET DREAMBOX 7 25-01-2011 08:32
Проблем със субтитри piris DREAMBOX 3 14-12-2010 15:00
Проблем със субтитри на ALTDVB лз1ицо КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 1 13-12-2010 18:28
проблем със субтитри emskia ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 27 11-12-2010 20:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.