The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 06-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Не искам да се повтарям, но в другата тема писах, че на 16Е чехите също излъчват от доста време на HEVC/H-265
11093V 27500. Има 3 свободни канала. Защо не пробвате и там дали ви работят телевизорите. Явно при SD нещо се обърква
При мен свободните канали от 11093V на 16Е също НЕ се отварят. Само звук без картина. Предполагам, че това значи, че няма да я бъде работата с този телевизор. Аз го използвах за проба, защото ми е единственото друго устройство HEVC. Лично мен повече ме интересува на какво се дължи "разграждането" на картината от 39Е, най-ясно видимо при Max Sport и дали това е перманентен проблем. Но приблемът едва ли е при SD, защото на 39Е ефекта е същия при всички канали на А1, независимо дали са SD или HD. "Оригиналният проблем" при мен е, че на VU+ Zero4K с модул картината при HD каналите, най-видимо при Max Sport, просто се "разгражда" един или повече пъти в минута.

Значи ли това, че щом при чехите си е така, то няма шанс за подобрение и при А1?
Отговори с цитат
  #102  
Стар 06-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
Значи ли това, че щом при чехите си е така, то няма шанс за подобрение и при А1?
Кой каза, че има проблем с Чехите? Напротив. По инфо от познат на VU-тата специално няма проблем както само с карта, така и модул и карта, както по линията. На моите приемници от 39 само Макс спорт ми е проблема, с останалите канали и да има проблем, то е незабележим. Дори си играх да пусна стрийм към компютъра и да гледам с vlc или smplayer, но ефекта е същия.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 06-02-2019 на 10:51
Отговори с цитат
  #103  
Стар 06-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Кой каза, че има проблем с Чехите? Напротив. По инфо от познат на VU-тата специално няма проблем както само с карта, така и модул и карта, както по линията. На моите приемници от 39 само Макс спорт ми е проблема, с останалите канали и да има проблем, то е незабележим. Дори си играх да пусна стрийм към компютъра и да гледам с vlc или smplayer, но ефекта е същия.
Може би се изразих неправилно. С VU+ няма никакъв проблем нито с чехите, нито има голям проблем с The Voice от А1 на 39Е. Същото, каквото наблюдавате и Вие - всички канали се отварят, имат си и картина и звук. Но имат проблеми с приемането, като най-видим е този проблем на Макс спорт. Наблюдава, далеч по-рядко, и при други канали на А1 на 39Е, но при Макс спорт е постоянен проблема и не изкарва повече от минута без да се омаже екрана. Преди няколко дни се опитах да гледам по Евроспорт някакви ски и проблемът си го има там, но може би се проявяваше веднъж на две минути средно.

Въпросът ми беше - дали въпросът с кодека (ако е от кодека) е приключил и така ще си остане? Телевизорът го ползвам само за сравнение, като логиката ми е, че щом отваря "нормални" H.265 канали, то има нещо "ненормално" при чехите и А1, а ако това е така, то развитие не може да се очаква и при разграждането на картината при VU-то? Защото тези неща едва ли са случайни - такива работи не се правят по гаражите и те няма как да не са наясно за последствията.

До момента никой колега не е потвърдил, че каналите на А1 от 39Е, особено Макс спорт, където нещата са най-видими, работят нормално, без артефакти, на каквото и да е оборудване, различно от приемника на доставчика. Висящ е въпроса дали колегите, които потвърдиха, че телевизорите им приемат свободния The Voice биха приемали нормално и Max Sport или не, тъй като тези, които потвърдиха за работещ The Voice нямат модул да пробват и другите канали.

Т.е. аз не казвам, че има врръзка между това, че телевизорът ми не приема дори The Voice и чехите, а просто ми прави впечатление, че поне при мен и двете устройства, които поддържат HEVC, показват проблеми, които в най-добрия случай не позволяват да се гледа комфортно Макс спорт, ако не друго.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 06-02-2019
Аватара на Milenrec
Milenrec Milenrec не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Рудозем
Мнения: 1,721
Благодари: 261
Получил благодарност:
488 пъти в 290 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах и Чехите на 16 гр и пак същото само звук има ,явно няма да стане
Отговори с цитат
  #105  
Стар 06-02-2019
satuser satuser не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 178
Благодари: 68
Получил благодарност:
41 пъти в 24 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Milenrec Вижте мненията
Пробвах и Чехите на 16 гр и пак същото само звук има ,явно няма да стане
Пиши на съпорта на SONY за този проблем .
Не е нормално високи класове телевизори, модел 2018 година да не могат да отворят тези канали .
Или на телевизорите им липсва някакъв кодек, или самите оператори не излъчват по стандарт...
Отговори с цитат
  #106  
Стар 06-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от satuser Вижте мненията
Пиши на съпорта на SONY за този проблем .
Не е нормално високи класове телевизори, модел 2018 година да не могат да отворят тези канали .
Или на телевизорите им липсва някакъв кодек, или самите оператори не излъчват по стандарт...
До тук трябва да се пише на съпорта на:
1) Филипс
2) Сони
3) VU+

На мен ми се струва, че при положение, че въпросните устройства нямат никакъв проблем с други доказали се оператори, то явно, че не им липсва някакъв кодек. Аз лично не можах да намеря пример по интернет, при който въпросните производители да са имали подобен проблем. Познавайки "силата" на българина да "побългарява", продължава да ми се струва, че проблемът не е "в нашият телевизор".

Аз все пак продължавам да чакам да се появи колега, който да потвърди, че при него всички канали на А1 се приемат без проблем с Ci+ модул на неоператорско оборудване. До момента няма такова свидетелство, така че изводът започва да се налага от самосебе си. Ако операторът е направил някаква магария да ограничи съвместимостта, въпреки че е декларирал изрично с какви устройства неговото излъчване е съвместимо, то това следва да му коства известна глоба за арогантността. Ако операторът е спазил всички стандарти, то несъмнено притежава списък с някакви проблеми със съвместимостта, като неоповестяването му също не е законно. Остава операторът да ползва несертифицирано оборудване, за което също има глоба. Продължавам да търся някаква добронамереност в А1, но започва да ми става все по-трудно да открия такава.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexandrow за този полезен пост :
Скорпио (04-12-2019)
  #107  
Стар 06-02-2019
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
До тук трябва да се пише на съпорта на:
1) Филипс
2) Сони
3) VU+

На мен ми се струва, че при положение, че въпросните устройства нямат никакъв проблем с други доказали се оператори, то явно, че не им липсва някакъв кодек. Аз лично не можах да намеря пример по интернет, при който въпросните производители да са имали подобен проблем. Познавайки "силата" на българина да "побългарява", продължава да ми се струва, че проблемът не е "в нашият телевизор".

Аз все пак продължавам да чакам да се появи колега, който да потвърди, че при него всички канали на А1 се приемат без проблем с Ci+ модул на неоператорско оборудване. До момента няма такова свидетелство, така че изводът започва да се налага от самосебе си. Ако операторът е направил някаква магария да ограничи съвместимостта, въпреки че е декларирал изрично с какви устройства неговото излъчване е съвместимо, то това следва да му коства известна глоба за арогантността. Ако операторът е спазил всички стандарти, то несъмнено притежава списък с някакви проблеми със съвместимостта, като неоповестяването му също не е законно. Остава операторът да ползва несертифицирано оборудване, за което също има глоба. Продължавам да търся някаква добронамереност в А1, но започва да ми става все по-трудно да открия такава.
Трябва да се оплакваш на производителя на модула.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 07-02-2019
fourwithfive fourwithfive не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 6
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На компютърен тунер TBS6590 с двоен CI програмите MaxSport 1, 2 и 4 от транспондер 12117 H са почти негледаеми - картината се разпада. С Max Sport 3 на 12310 H всичко е наред. Гледам ги с DVBDream 3.6 и LAV филтрите. Като е CI модула защо има проблем само при някои програми. SD каналите поне се гледат макар и качеството да е лошо.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 07-02-2019
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пробвах с малката антена и до онзи ден максовете на 39 вървяха много добре. Другите транспондери не ги хващам. Сега като прочетох постовете реших да погледна и видях, че мажат. Но сигнала ми е на ръба а и времето е кофти. В момента нямам по голяма антена да тествам. Това с Мутанта и Ка модул с HDF имидж.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 07-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Трябва да се оплакваш на производителя на модула.
Ами той модула ми е даден от Мтел/А1 - да се оплакват те на производителя. Но не е това въпроса - ако има технически проблем, то това е ОК - да кажат какъв е той и всеки да си мисли и да се оправя. Ако е с модулите, обаче, това означава, че има два технически проблема, тъй като очевидно има сертифицирани устройства, които не могат и свободния им канал да отворят.

Или с други думи - каквото е, такова, но да се обясни честно на хората. Ако искат просто да заменят модулите с операторски приемници, нищо не им пречи да го кажат. Щом хората с модули са малко, едва ли ще обеднеят толкоз, ако просто кажат, че няма да поддържат Ci+. Не стигат техническите проблеми с качеството на излъчване, ако започнат да правят и простотии за такива дреболии вече става абсолютна излагация. Или пишеш, че поддържаш някакъв стандарт и го правиш или не го предлагаш въобще. Иначе въвеждаш умишлено в заблуда, което не е евтино в Европа, че дори и в България напоследък.

Да се моля тук на колегите да тестват вместо доставчика на "услугата" е унизително и за мен и за доставчика, защото когато нещо се прави и се предлага на пазара е добре да се спазва някаква елементарна търговска и техническа култура. Тези проблеми, които обсъждаме, ако не са известни на А1, то по-добре въобще да не се занимават със сателитна телевизия, а ако са известни, то е добре да наблегнат на някаква елементарна почтеност, защото другото рано или късно води до ... Знаем до къде.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, hellas, sat, вече, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вече сме на позиция tedy58 Кошче 177 06-07-2017 01:04
тв + и Ф+ вече при Виваком!!! Нандо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 112 10-12-2013 03:17
DSF вече е Sport1 naskol77 СПОРТ 14 12-04-2010 15:59
Platforma DV - вече с EPG Джак HDTV нови канали и новини 0 24-05-2009 11:24
MGM вече и в Словения ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.