The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > AB Com / DG Station

AB Com / DG Station Ipbox 200s / Mutant 200s, Ipbox 250s, Ipbox 400s, Ipbox 422s, IPbox 900 HD, IPBox 9000 HD / Cube Revo

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-01-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
Question Enigma на relook 400s

Привет,

Имам проблем с префлашване на релук 400 и енигма базирани имиджи. Насвалил съм всевъзможни имиджи, като успех при префлашването имам със Fanatcyteam image-и и Highland (тези май са DGS базирани). При опит да кача по FTP метод Thor Neutrino, Sifteam, Ab Enigma или PB Enigma PC editor-а ми дава, че не може да извърши манипулацията и трябва да ползвам flashtools. С флаш тулс пак нямам успех. При вариант с USB, в "конзолата" на програмата се вижда, че бокса е вързан към PC-то, но като тръгне да метка имиджа ми дава нещо от рода ..writing failed PIPE03 error. При сериал метода ужким всичко си е ОК, а седи на 0%. Тук пробвах смяна на портове, различни кабели, но пак нищо. За тази грешка (PIPE03) не намерих нищо, което да обясни за какво става въпрос.

Може би генерално бъркам в процеса, но за първи път пипам такъв приемник и логиката може би е грешна. Ще се радвам, ако някой обясни къде греша.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-01-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Highland and fantacy images are DGS-based images and they use different bootloaders.

In order to flash your box with gemini, sifteam and other ENIGMA-based images you should flash the reciever with a bootloader (uboot) for enigma first then flash again with desired image.

When going back to dgs, again same precedure as above but use a bootloader for dgs images before flashing.
Търси буутлоудър за енигма!!!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Онджичек (24-01-2011)
  #3  
Стар 24-01-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Привет,

Не знам защо, но пробвах на друг компютър и стана. Качих АБком Енигма и бокса тръгна - ццкам и всичко останало.

Понеже ме сърбят пръстите, пробвах СифТим и PB Enigma, но там сървърите не ми работят. При Сифтим сървъра на Sifteam тръгва (от това правя извода, че има нет на бокса), а като добавя url2(сървъра с камовете) ми дава грешка. Свалих ццкам емулатора от панела за урл2 директно на компютъра, прехвърлих го в tmp и го инсталирах ръчно. Файловете се разнасят по директориите, проверих им правата - ок са, но даже и след рестарт не ги виждам на син бутон, като опция - седи ми само CI.

Дали не греша някъде?

Поздрави!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-01-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Сифтийма имат много специфично разположение на файловете за емулатора и инсталатор за ему от друг имидж е абсурд да тръгне на сифтийма! Търси във /var за папка /emud. Там са камовете! Зор е да успееш да настроиш "чужд" емулатор да стартира при буутването на сифтийм енигма.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Онджичек (24-01-2011)
  #5  
Стар 24-01-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Ще погледна. Благодаря.

Чудя се защо екстра панела не работи? uRL2 го редактирам да дърпа от http://novi-sat.com/panel/DGS/ . Да не би от там да идва грешката. Бокса е DGS Relook 400s. Ако успея да настроя панела - бокса няма да има равен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-01-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Това ти е грешката! Тук са емулаторите за официалните имиджи, а ти си с енигма 1, затова не стават! Тегли това!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Онджичек (24-01-2011)
  #7  
Стар 24-01-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Запали . Много ти благодаря, щях да си бия главата още дълго време.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-03-2011
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте и от мене, имам нужда и аз от едно рамо. Тъй като си нямах и понятие от мутанти 200, реших, че всичко става като при дрийма, но съм доста сбъркал. Опитах се да кача гемини 4.70 с флаш уизърд, но стигнах до момента на колегата, подготвя се за инсталация и зависва на 0% при писането на новия имидж и дотам. През сериал порта положението е тежко, не мога да се оправя като хората. Четох из чужди форуми, включвам сериал кабела, после пускам говедото като държа бутона за включване натиснат, появява се юбуут менюто, натискам ок и нищо. Преди това съм пуснал DreamUp, но не става нищо. С хипертерминала, като се вържа, почва да го чете има комуникация. Явно незнам какъв имидж да му кача на това мутантче и какви допълнителни настройки, за да откине моторетката. Кой имидж е най-добър за това говедо, което се припознава като DM5620.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18-03-2011
Аватара на tedo
tedo tedo е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Into the Pit
Мнения: 592
Благодари: 153
Получил благодарност:
97 пъти в 75 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 4
По подразбиране

За ipbox 200 трябва да използваш FlashTools v1.0.2 според мен най-стабилния имидж е IPBox200s_Evolution2.5 .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на tedo за този полезен пост :
гопето (19-03-2011)
  #10  
Стар 19-03-2011
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах с този имидж и флаштул-а, и някъде има грешка. Значи пускам приемника от захранването като държа натиснато предното копче на панела му. Излиза си менюто u-boot 1.2.0, изписва ми да натисна ок, като искам да сваля файла. Така държейки копчето пускма флаштула, избирам посочения имидж, и ми дава следните съобщения:

N: com port monitoring started
N: ready (serial_IPBox200s_Evolution2.5.img)

След като видя тия двете съобщения, натискам ок бутона на предния панел и нищо не се случва, няма повече съобщения и нищо не мърда.
Помагайте, че не мой бокса и почнах да се притеснявам в какво състояние ще го върна на човека.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
400s, enigma, relook, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Скинове за Enigma 2 ТИНТИН DREAMBOX 69 15-05-2011 14:51
PB-Enigma VX DBox2 x1 und x2 Bobo-ID Nokiа DBox2 11 01-03-2011 02:24
PB Enigma V8 Pirat Nokiа DBox2 1 06-12-2010 21:01
HowTo connect the internal HDD of an Enigma 1 Dreambox with an Enigma 2 Dreambox(and ТИНТИН DREAMBOX 0 26-06-2009 10:17
Cube Cafe 400s / IPBOX 422s - Review Tiesto IP BOX инфо 0 25-09-2008 15:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.