The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-07-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,033
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дзумба, тото-линк-а поддържа и влан-и , незнам дали му изнасят или не обаче, понеже не съм пробвал.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27-07-2015
martinski martinski не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 116
Благодари: 48
Получил благодарност:
16 пъти в 14 поста
Сваляния: 84
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Теста с друг рутер беше неуспешен защото не можеше да му се смени МАК адреса, така че като намеря друг пак ще пробвам.

Пробвах пинг към рутера и телевизора в момент на прекъсване и няма загуба на пакети. Единствено в момента когато става прекъсването се увеличава времето, например от 2-3ms скача на 10-12ms.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27-07-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinski Вижте мненията
Преди 3 седмици разговарях с доставчика и те казаха, че ми рестартират IP-то.
Как се рестартира IP ?
Това с буферирането си намирисва на голям лаг на доставчика. Имал съм този проблем с ADSL на Виваком. Ако са разбран доставчик (Вивата например не са ), би следвало да може да се уговорите да Ви махнат за малко тагването по МАК, за да си тествате директно телевизора. Ако разбира се вида връзка позволява. То е и в техен интерес. Уточнете това с тях първо, направете си този тест и чак тогава менкайте рутери.

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Що бе, има ли рутер на който да му изнася мултикаста?!
Намират се ама са повече стотинки

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Дзумба, тото-линк-а поддържа и влан-и , незнам дали му изнасят или не обаче, понеже не съм пробвал.
Какво общо има поддръжка на vlan с устискването на мултикаст ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27-07-2015
veselinalex1 veselinalex1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Кърджали
Мнения: 133
Благодари: 33
Получил благодарност:
54 пъти в 24 поста
Сваляния: 57
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Едва ли човека получава мултикаст до телевизора за да гледа иптв.За тотолинк едва ли са най стабилните рутери да наистина подържат вилани но човека който писа за това едвали някога ги конфигурирал като им пуснеш виланите такива чудеса тръгват по мрежата.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28-07-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от veselinalex1 Вижте мненията
Едва ли човека получава мултикаст до телевизора за да гледа иптв.За тотолинк едва ли са най стабилните рутери да наистина подържат вилани но човека който писа за това едвали някога ги конфигурирал като им пуснеш виланите такива чудеса тръгват по мрежата.
Абе има провайдери, които могат освен мултикаст, вода, газ и въглища да ти докарат от кадърни конфигурации Понеже стана дума за някакъв неизвестен затова се заприказвахме в тази посока.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 04-08-2015
martinski martinski не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 116
Благодари: 48
Получил благодарност:
16 пъти в 14 поста
Сваляния: 84
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля, че открих проблема от къде идва. Измерих скоростта на интернета през рутера и без него и това са резултатите:

през рутер по ЛАН: http://www.speedtest.net/my-result/4554431285

без рутер: http://www.speedtest.net/my-result/4554337731
Отговори с цитат
  #17  
Стар 04-08-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinski Вижте мненията
Мисля, че открих проблема от къде идва. Измерих скоростта на интернета през рутера и без него и това са резултатите:

през рутер по ЛАН: http://www.speedtest.net/my-result/4554431285

без рутер: http://www.speedtest.net/my-result/4554337731
Общо взето изключително странни резултати. Но трябваше да правите тестовете към един и същ сървър и то по-далече от Вас. Всъщност аз не разбрах откъде искате точно да гледате IPTV. Ако е от България и двете скорости би трябвало да са достатъчни. По-странен е този дълъг пинг през рутера.
Кой Ви е все пак доставчика ?
Проблемът може да се приеме за открит едва когато се отстрани
Склонен съм да се съглася, че е бъгаво рутерчето, но щом сте успели да пуснете тест без рутер и с рутер или успешно клонирате мак-а или ISP Ви е отключил. Защо не опитате тогава с различен рутер и пак да споделите резултати. Малко по-систематични ако може. Всички тестове да са до един и същ сървър ( ако може извън страната ), да е известен доставчика и да е известно всеки тест с какъв модел рутер е правен. Тая Вашата Tenda кой точно модел е ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 04-08-2015
martinski martinski не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 116
Благодари: 48
Получил благодарност:
16 пъти в 14 поста
Сваляния: 84
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичките неща съм ги споменал по нагоре в мненията. Доставчика е ротоп, а рутера tenda W302R.
Измерените скорости с www.speedtest.net, които по горе съм споменал са когато работи сравнително добре. Когато прекъсва много измерих такава скорост през рутера: http://www.speedtest.net/my-result/4551213179

Ще пробвам да обновя софтуера на рутера с по нов от официалния сайт и ако няма промяна ще купя нов рутер, че не успях да намеря друг за тест.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 06-08-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinski Вижте мненията
Всичките неща съм ги споменал по нагоре в мненията. Доставчика е ротоп, а рутера tenda W302R.
Измерените скорости с www.speedtest.net, които по горе съм споменал са когато работи сравнително добре. Когато прекъсва много измерих такава скорост през рутера: http://www.speedtest.net/my-result/4551213179

Ще пробвам да обновя софтуера на рутера с по нов от официалния сайт и ако няма промяна ще купя нов рутер, че не успях да намеря друг за тест.
Дори и тази скорост е ОК... Гледам руски IPTV през 10 мбпс на Виваком. Почти без прекъсване. И там прекъсването когато го има е от голямото лагване. Просто те уплътняват камара маймуни на домашния ADSL. През оптиката на МТЕЛ нямам изобщо грижи но тя все пак се води 50 мбпс. Не съм фен на Тенда, но този модел доколкото съм чувал отзиви не е съвсем калпав. Сега ясно е че тия приказки с 300 мбпс и прочее са търговска история, но би следвало да върши работа. Софтът му наистина не е от най-читавите и може би едно префлашване ще помогне. А пък защо не и подмяна с openwrt ако го поддържа и ако знаете как. Ако не друго през openwrt поне ще се следи къде е драмата.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с HDMI изхода на EC2108 V5 IPTV приемника жижи ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 17 02-02-2015 12:21
mag 250 iptv Jovanoty Дъра-Бъра 3 04-08-2014 15:10
Аудио проблем при IPTV Коперникус IPTV (Internet Protocol Television) 0 18-09-2013 13:51
Проблем с модем АДСЛ - IPTV vivacom анти IPTV (Internet Protocol Television) 7 25-01-2013 18:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.