The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-01-2011
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране Дайте съвет за HP Pavilion DV6000

Здравейте, знам че тука има много хора сблъскали се с различни проблеми. На този лаптоп проблема му е такъв в момента, при неработещо CD, му качих и виста после 7-мица, сега пак виста, но с бутваща флашка. До тук е добре, ще си казах, но уви не иска да се зареди уиндоуса, стига до екрана, където трябва да почне да тръгне уиндоуса и си остава на черен екран, хард диска гледам, че спира да върти, не чете от него. След рестарт и поставяне на флашката в порта обратно, но само ако е в същия порт, тогава говедото пали, зарежда си уиндоуса от 100 - 100 пъти. Без флашката от 7-8 рестарта само 1 път тръгва само черен екран и това си е. Допреди 3-4 дена си работеше перфектно, реших, че се е скапал уиндоуса, но уви!!! Търсих из гуугле, за подобен проблем, но не откривам. Имате ли идея какъв дявол го кара да си търси флашка в същия порт, все му е едно дали е usb drive ili udb wirless station, това също ми е странно с бъфалото усб безжичен адаптор също зарежда без проблем и с всяка флашка, дори да е празна.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-01-2011
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не се шашкай мен, те хората от 2007 год го имат този проблем на бърз прочит това видях.

От чичко Гугъл, преводача:
Цитирай:
Аз работя за лаптопи определяне компания. Днес аз съм с лаптоп dv6000 серия, която не се стартира. BIOS е в състояние POST. След като всички тестове да излезе с решение, че видео картата е проблема. За съжаление потребителската гаранция е над вече. Лаптопът е 15 месеца и е била използвана изцяло само около 7 месеца. Всички останали момента на преминаване през гаранция заместители HP (3 пъти). Нашият клиент е решил да не вземе лаптопа си върна, защото търпението му е изтекло.
Пиша този пост, защото ние сме все най-малко две к.с. dv6000/9000 серия преносими компютри на всеки месец и никой от тях не се поправим, поради повреди дънната платка. Някои от тях отиде да к.с. заместители гаранция, но много от тях са извън гаранция. Проблемите са прегряване, замръзване, не може да започне, не зарежда, на екрана не се включва и най-често срещаната е безжична неуспехи. Нито един от моделите са изброени в списъка с удължена гаранция.
Заключението е, че dv6000/9000 серия лаптопи са дефектни такива, но много хора ги има, защото те са атрактивни и евтини

Последно редактирано от spgi : 27-01-2011 на 10:01
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-01-2011
Аватара на БаБа-Ти
БаБа-Ти БаБа-Ти не е на линия
上海
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: var/tuxbox/config
Мнения: 90
Благодари: 21
Получил благодарност:
25 пъти в 16 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Пробваи с Up-Date на биоса.Като цяло сериата pavilion е бъгава аз имах HP Pavilion dv9000 и му изгоря видеото поради лошо охлаждане но това ги мъчи всички HP-та
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-01-2011
Аватара на Ивайло Шаклев
Ивайло Шаклев Ивайло Шаклев не е на линия
оглеждам се ...
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Радомир
Мнения: 225
Благодари: 43
Получил благодарност:
23 пъти в 16 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да , пробвай с нов BIOS. По принцип HP са най-капризните машини .
Винаги има проблем с драйвери и хакване на операционни системи. Аз лични ползвам HP6715S инсталиран е с WIN7 от флашка . От време на време дава черен екран но това със 100% е от активатора . Една грешка по време на инсталацията също може да ти създава проблеми. Кофти копие също може да е причината.
Успех.
__________________
Medi@Link ML1150S
SAMSUNG UE48JU6440
Skyworth hph07
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-01-2011
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Забравих да пиша, че биоса го префлашнах, но си остана така. А цд-то го смених с друго, но и то не тръгва. Свети върти вътре диска, но го няма в системата, въобще не го открива като устройство.
Благодаря на отзовалите се. Ще продължавам опитите да го изправя на крака.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-02-2011
Аватара на shemetcho
shemetcho shemetcho не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Димитровград
Мнения: 280
Благодари: 134
Получил благодарност:
68 пъти в 41 поста
Сваляния: 259
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Гопето, не се шашкай това е всеизвестния ефект разлепен чип Pavilion DV
Аз да те питам ти като си купувал лаптоп що не си си купил лаптоп а павилион поне будка да си беше взел.
Този проблем се оправя но струва много пари. Разпродай го на части и си вземи нещо свястно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-02-2011
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

НЕ бе не е мой, върнах го, само го уж взех да го преинсталирам, но се оказа пълна гробница.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dv6000, hp, pavilion, Дайте, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дайте съвет за покупка на 32" LCD? Веселин Цонев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 40 21-02-2011 12:15
Дайте съвет ДокоБГ DREAMBOX 5 20-01-2011 20:47
Дайте съвет... soka4i Емулатори 5 03-10-2010 19:23
Странен проблем с Булсатком - моля дайте съвет! жк231 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 31 31-01-2010 00:39
дайте съвет за приемника на ITV yodata Въпроси и отговори 7 27-04-2009 13:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.