The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-01-2015
жижи жижи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Angry Проблем с HDMI изхода на EC2108 V5 IPTV приемника

Здравейте,

Зблъсках се със следният проблем:

Разполагам с 50" Sony FWD–50PX2 който има DVI вход (няма HDMI вход, но технически погледнато това не е проблем). До преди да се включа да исползвам услугите на VivaCom използвах същият свързан към Pioneer DVR-645H и нямах проблем да дисплейвам максималната резолюция.

В момента мога да възпроизведа картина от HDMI изхода на EC2108 V5 IPTV приемника (1080 или 720) стабилно и винаги само на канал "0" (информационният канал на vivacom).
Опита ми да подкарам картина на всички останали канали през този изход са безрезултатни (Включително идваха два пъти техници от viva и един път прословутата им мобилна група "лаборатория").

Интересното е че от време на време (съвсем произволно) мога да искарам стабилна картина на максималната резолюция за около половин час без значение на кой канал съм, след което картината се губи и на екрана ми се появява надписа "unsupported signal".

Искам да отбележа че FWD–50PX2 подържа пълно HDMI на 50 и на 60 Hz (PAL/Secam/NTSC) и с друго устройство (изключвам viva-комското) не съм имал проблем. Пробвал съм с различни кабели (от версия 1.0 до 2.0) - ефекта е винаги един и същ, така че изключвам влияние от кабелите.
Няма настройки в сонито които да касаят DVI входа - разпознаването на сигнала е автоматично.

Моля, ако някой то вас има проблем при свързването на HDMI изхода на вивакомското у-во с телевизора си да провери дали проблема съществува и когато сте избрали канал "0" и да сподели. Определено има разлика между сигнала който излиза при избран канал "0" и останалите канали.

Аз в момента мога да гледам телевизия само през RGB изходите на цифровия приемник но на ниска разделителна способност (520) което не ме устройва въобще на 50" екран
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-01-2015
жижи жижи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Angry

След направен ресърч установих че разликата между канал "0" и останалите канали е че на сигнала на канал "0" няма macrovision protection (защитата им за запис).

Излиза че заради тази тяхна защита аз не мога да гледам качествена картина на телевизора си.

Също така излиза че аз не мога да записвам предаваниа на собственият си DVR (не съм го пробвал още, но най-вероятно ще се окаже така)

Разочаровах се от услугата им само 2 седмици след като съм закачен за тях.

Сега трябва да търся начин за да направя байпас на тази защита за да мога да гледам HD предаванията за които иначе плащам.

Направо съм бесен!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

НЕ е нужно да си бесен, а да си четеш тех. характеристиките на уредите ,които ползваш. Да провериш поддържа ли HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) например.В твоят случай , НЕ и т.н.
Всичко върви към нов Телевизор)) ЛЮКСи ще те посъветва пространно)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 13-01-2015 на 22:13
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-01-2015
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Чичко гугъл понякога върши и чудеса
hdmi splitter hdcp removal
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на рйонков за този полезен пост :
sarivano (14-01-2015)
  #5  
Стар 13-01-2015
Аватара на sunman
sunman sunman не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 57
Благодари: 3
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жижи Вижте мненията
Здравейте,

Зблъсках се със следният проблем:

Разполагам с 50" Sony FWD–50PX2 който има DVI вход (няма HDMI вход, но технически погледнато това не е проблем). До преди да се включа да исползвам услугите на VivaCom използвах същият свързан към Pioneer DVR-645H и нямах проблем да дисплейвам максималната резолюция.

В момента мога да възпроизведа картина от HDMI изхода на EC2108 V5 IPTV приемника (1080 или 720) стабилно и винаги само на канал "0" (информационният канал на vivacom).
Опита ми да подкарам картина на всички останали канали през този изход са безрезултатни (Включително идваха два пъти техници от viva и един път прословутата им мобилна група "лаборатория").

И

Аз в момента мога да гледам телевизия само през RGB изходите на цифровия приемник но на ниска разделителна способност (520) което не ме устройва въобще на 50" екран
Пич,вивакомският иптв приемник има компонентен видео изход ,който подава 1080i резолюция,дори има кабел в комплекта
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-01-2015
жижи жижи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Sunman, благодаря за отговора, аз в момента съм през тези изходи и не мога да подкарам повече от 520 (между другото на моя приемник изходите не са разположени по този начин като на картинката която си приложил).


Рйонков, благодаря за отговора ти - изглежда че това наистина може да е решение в моя случай - сега остава да намеря такъв сплитер който да прескача HDCP-то - четох че на по старите модели сплитери това е ставало поради хардуерна недомислица (случаен бъг), но при новите вече е оправено и ефекта не се получава. Благодаря ти - ще търся.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-01-2015
жижи жижи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Sarivano, благодаря и на тебе за отговора, но сега виждам че всъщност подържам HDCP - https://docs.sony.com/release/specs/...2_spec_low.pdf

Пише "DVI Connection Input(s): 1 DVI-D (HDCP)"
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жижи Вижте мненията
Sarivano, благодаря и на тебе за отговора, но сега виждам че всъщност подържам HDCP - https://docs.sony.com/release/specs/...2_spec_low.pdf

Пише "DVI Connection Input(s): 1 DVI-D (HDCP)"

Значи поне в нещо си Късметлия)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-01-2015
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://zoom.cnews.ru/goods_card/item...sony-fwd-50px2
HD 768p

Последно редактирано от preslav : 14-01-2015 на 00:55
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-01-2015
жижи жижи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговорите на всички.

@Preslav: Sony FWD–50PX2 е професионален монитор на които входовете са обособени като отделни модули които могат да се поставят или заменят. В случая на моят са поставени такива които подържат Full HD на максималната резолюция и както казах още в началото досега съм нямал проблем с нито едно друго устройство което съм включвал към него. Проблема е само с вивакомският бокс.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ec2108, hdmi, iptv, v5, изхода, на, приемника, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HDMI проблем PayNera Xtrend 19 22-08-2015 01:30
Проблем с neta 8400 hd - HDMI ППД NETA 0 15-07-2014 11:51
проблем със приемника Маро ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 16 16-04-2013 23:44
Продавам 3 приемника STRONG SRT6500,TechnoTrend TT-micro S326 HDMI,TT-micro® S330 HD зизо Приключили продажби 3 07-03-2013 14:29
проблем с HDMI на LCD Иасу ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 30-05-2011 00:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.