The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 07-01-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напротив!
"Братята" или както е правилно да се наричат сега "партньорите" от EU и NATO ще ни изнудят да пуснем директно DVB-T2. Дори още по-добре ще е за съответните хора и фирми - с преход през DVB-T. В краен случай поне това нашите умни глави ще разтръбят навсякъде.
Причини могат да се намерят колкото искате - както вътрешни, така и външни. Дори, че посоката на вятъра или Via Pontica и птиците пречат на разпространението на сигнала за DVB-T!
Всички причини, обаче водят само до един резултат - поредното ограбване на народа! Лъжат за уж евтини приемници, но само FTA. Както всички знаете, цените на тези със слот за карти са на доста солени цени. Добавяте и стойността на картата поне 50лв. и се заформя едно "цифрово качество" от поне 200лв. За малко да пропусна и необходимостта от специална "цифрова" антена, за приемането на DVB-T - още поне 35лв. А ако и в движение сменят кодировката на NDS2 примерно и щастието на обирджиите ще е пълно! Има вариант и за "отнемане" на лицензи на националните телевизии, тяхното поглъщане, преименуване и т.н. Оттам автоматично ще се разпространяват като платени.
К-ски номера колкото щеш и може да съм пропуснал някои!

Затова аз не смятам да купувам нищо преди да констатирам спирането на аналоговата телевизия!
Извинявайте, ама повечето хора в момента гледат на стари кинескопни телевизори, чиято цена втора ръка не надхвърля 30-60лв. с дистанционното!

Последно редактирано от Gena_Bs : 07-01-2013 на 17:37
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Gena_Bs за този полезен пост
register (07-01-2013), Вайдин57 (07-01-2013), Пламен Тачев (07-01-2013)
  #32  
Стар 07-01-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
Затова аз не смятам да купувам нищо преди да констатирам спирането на аналоговата телевизия!
Извинявайте, ама повечето хора в момента гледат на стари кинескопни телевизори, чиято цена втора ръка не надхвърля 30-60лв. с дистанционното!
Абсолютно правилно!
Даже, не като спре аналоговата, ами като се мине една година след това.

Според мен, до година или максимум две след стартирането на цифровата ще се премине на Т2.

Другия вариант е да купиш някакъв бюджетен модел тАлАвизор който после да го подариш или да го ползваш с бокс.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 07-01-2013
ogibo ogibo не е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Барток Вижте мненията
Теоретично не, на практика ще видим как ще е. Реално само предавателя от връх Бесна Кобила би могло да се приема до София, макар че според тях няма да може поради липсата на оптическа видимост. Северо-западна България би могла да приема Т2 от Тупижница.
Бай комшу и той ще е на Т2
Отговори с цитат
  #34  
Стар 07-01-2013
saturn3 saturn3 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 11
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 147
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурна ли е информацията за преминаване на DVB-Т2?
Или е предположение от ваша страна.
Желаещите който не искат да приемат ефирна телевизия спокойно може да използват услугите на кабелните и сателитни оператори.
Все пак и тях трябва да ги храни някой.

Последно редактирано от saturn3 : 07-01-2013 на 21:46
Отговори с цитат
  #35  
Стар 07-01-2013
Аватара на bodurov
bodurov bodurov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: ПЛОВДИВ
Мнения: 259
Благодари: 102
Получил благодарност:
145 пъти в 74 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от saturn3 Вижте мненията
Сигурна ли е информацията за преминаване на DVB-Т2?
Или е предположение от ваша страна.
Желаещите който не искат да приемат ефирна телевизия спокойно може да използват услугите на кабелните и сателитни оператори.
Все пак и тях трябва да ги храни някой.
Става въпрос за Турция и Сърбия те ще са на Т2 със сигурност. Другото е само предположение.
__________________
XTrend ET9200 + Zgemma H7s powered by OpenPli 7.0 and SONY KDL-50W808C
Отговори с цитат
  #36  
Стар 07-01-2013
лео-сат лео-сат не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: shumen
Мнения: 33
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз с моя хд приемник ще мога ли да ги гледам от спътник или не?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 11-02-2013
чичо чичо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране За Цифровата ТВ и .... Техно-хххххх умниците

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Аз имам 42'' хд-реди ТВ на 4 години и няма слот, нито тунер. Майка, баба и дядо ми има 20 годишни някакви - хептен нищо нямат. Сестра ми и тя е с поне 10-годишен. И колеги, и приятели - дори да им е по-новичък, слот нямат, говорихме наскоро по темата кой какво имал и какво ще купува. Определено ще си вземат декодери, като дойде времето. Добре е да знам и да гледам да имат Conax слот, значи. Дори да не влезе веднага в употреба.
Подозирам, че доста хора си задават подобни въпроси "какво да взема", благодаря за уточненията.

Ами много е просто и по ТВ и по магазините говорят глупости. Първо за ТВ.
- По ТВ казват че новите ТВ имат DVB-T. Което е вярно, ама (пак по български), не споменават за кодирането да е MPEG-4, защото иначе не върши работа - слушаш само звуков съпровод. Вярно е че всички ТВ на последък имат DVB-T тунер ама (пак по български) с MPEG-2 за да те прекарат още веднъж. ТВ 37'' Samsung на 2 год. HD няма MPEG-4 декодер - и какво правим? Слушаме им глупостите!
- В магазина обясняват (ама то им е толкова акаъла на консултантите), че няма значение за типа декодер - всички са еднакви, ама (пак българска работа) само Synaps има слота CI, за карта. който ни чака за да почнат да събират такси. И отново сме прекарани за още 50-90 лв. за такъв с карта. То е ясно че ще направят всичко платено - може и за дишане да се плаща, ама по-нататък!
- За антените - (обяснение от спец. консултант) Трябва Ви специална цифова антена. Питам каква е тази специална цирова антена? Той ме гледа и показва Strong! С другата се приемат само аналогови сигнали, тя цифрово не приема - гледам цъкам пак гледа и цъкам и се дивя на елементарните глупости.

Това е само коментар иначе темата е неизчерпаема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на чичо за този полезен пост :
ivan02121983 (27-02-2013)
  #38  
Стар 12-02-2013
megara megara не е на линия
Паток
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 1
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от чичо Вижте мненията
- По ТВ казват че новите ТВ имат DVB-T. Което е вярно, ама (пак по български), не споменават за кодирането да е MPEG-4, защото иначе не върши работа - слушаш само звуков съпровод. Вярно е че всички ТВ на последък имат DVB-T тунер ама (пак по български) с MPEG-2 за да те прекарат още веднъж. ТВ 37'' Samsung на 2 год. HD няма MPEG-4 декодер - и какво правим? Слушаме им глупостите!
Ами не знам какви телевизори има в този магазин, но ние преди 3 години взехме една сравнително евтина „Тошиба“ и тя се оказа, че поддържа и H.264 (тогава не съм имал претенции за това). Нямаше как да пробвам ефирния тунер на телевизора до сега, но като тръгна БНТ в петък заработи отлично. Дори и сега има подобни модели, ето например сега продават този за 479 лв. И определено тунерът му не е само с MPEG-2.

Последно редактирано от megara : 12-02-2013 на 03:48
Отговори с цитат
  #39  
Стар 12-02-2013
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трудно можеш да намериш ТВ само с MPEG-2 тунер в момента по магазините.
И определено, ако си с някой по-стар ТВ, е по-добре да си купиш нещо ново 32'' с цифров тунер за 4-500 лв, отколкото безумен приемник за 100
Отговори с цитат
  #40  
Стар 12-02-2013
ЦВК ЦВК не е на линия
тв фен
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 58
Благодари: 60
Получил благодарност:
53 пъти в 27 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Доколкото знам напълно безплатна ТВ няма. И сега ефирната се плаща. Таксата влиза в данък сгради.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Безплатна, Ефирна, ИЛИ, платна, Телевизия, Цифровата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сайтове за безплатна бг телевизия петър05 Полезни сайтове 25 05-05-2014 00:58
Проблем с цифровата телевизия-засича яската ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 50 15-04-2012 20:50
Опит за конкуренция при цифровата телевизия ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 4 15-10-2011 02:49
сайтове за безплатна бг телевизия петър05 Полезни сайтове 0 05-12-2010 17:30
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК AphexTwin Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 07-07-2009 12:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.