The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 13-03-2015
васок76 васок76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 11
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Цитирай:
Първоначално написано от васок76
И аз така установих, но ако може да се случва със собствен плейлист, а не с техния може би ще стане. Иначе точно това ми трябва.

Може да стане.
Може ли да обясниш как става със собствен плейлист, че аз не мога да се справя. С техния ми работи, но не знам как да задам на тяхното прокси да чете моя плейлист. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 13-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от васок76 Вижте мненията
Може ли да обясниш как става със собствен плейлист, че аз не мога да се справя. С техния ми работи, но не знам как да задам на тяхното прокси да чете моя плейлист. Благодаря предварително.
Макар и Quote бракета да не е съвсем верен допускам, че въпросът е към мен.
Очевидно не сте разбрали идеята на Local проксито. Идеята е не да зададете на тяхното прокси да чете вашия плейлист, а да си създадете плейлист, който да чете вашето прокси на база на техния основен плейлист.
Ще се опитам да обясня. Когато нацъкате десен клавиш на иконата на проксито долу на таскбара ( прието е в профи средите да се нарича долу до часовника ) избирате канали - отвори плейлист m3u. Той се отваря в браузер. Това са всички канали само че IP адреса е т.нар localhost, т.е виждащ се само от самия комп. Променяте в целия файл това 127.0.0.1 с адреса на компа в локалната мрежа и го сейвате някъде. Разбира се в този файл може да изтриете примерно детските или музикалните или каквито си искате канали и така той става вашия плейлист сочещ към вашето прокси. Сега вече може да си го сложите на което си искате устройство в локалната си мрежа и при условие че останалите настройки на проксито са ОК би следвало да гледате ТВ. Искрено се надявам да стана ясно, макар че подозирам, че не е. Никога не ме е бивало за даскал за съжаление.
Затова помолих да четете в torrent-tv.ru. Там освен основниъе обяснения има и форум. Поразровете. Не знам открихте ли ги и колко време отделихте. На мен ми костваше около 1 седмица. И да споделя че основно си тествах т.нар. линукс вариант.. а уина го врътнах за час, така че може и да не съм прецизен в обясненията. Но при линукс версията работи.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
  #73  
Стар 13-03-2015
васок76 васок76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 11
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговора.
Реално аз направих следното отворих техния плейлист през проксито "бутона до часовника" и му зададох да се запише на моя компютър, след което го редактирах като подмених на всички канали IP-то с това на моя компютър. Така записания плейлист го форматирах в xml файл за телевизор самсунг и го стартирах чрез флашка на телевизора. Всичко работи супер, но в този плейлист са каналите които стриймва проксито от торент-ру. Въпроса ми е как да накарам проксито да стриймва други канали?
Отговори с цитат
  #74  
Стар 13-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от васок76 Вижте мненията
Благодаря за отговора.
Реално аз направих следното отворих техния плейлист през проксито "бутона до часовника" и му зададох да се запише на моя компютър, след което го редактирах като подмених на всички канали IP-то с това на моя компютър. Така записания плейлист го форматирах в xml файл за телевизор самсунг и го стартирах чрез флашка на телевизора. Всичко работи супер, но в този плейлист са каналите които стриймва проксито от торент-ру. Въпроса ми е как да накарам проксито да стриймва други канали?
Торент-тв де факто не стриймва канали, точно както и торент тракерите не са дискове с филми. Те само осигуряват служебната информация за осъществяването на връзката. И затова колкото повече гледат толкова сигурна и бърза връзка има. Това не е IPTV както е услугата на *****та примерно. Малко по-шантаво е ... Вероятно сте обърнали внимание в плейъра им как изписва отдолу.. еди си колко пиъра.. и бройката се мени... разновидност на р2р протокол. Така, че мисля, че няма начин. То и затова се казва прокси...един вид упълномощен агент. Представете си просто, че чрез него торент-тв идва у вас в локалната Ви мрежа и Вашите устройства да се закачат към него. Вероятно пак не стана ясно
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 13-03-2015
васок76 васок76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 11
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напълно ми се изясни.
Аз започнах дискусията с въпроса мога ли да стрйимвам от компютъра към телевизора цял плейлист, посредством vlc или acestream, защото в момента когато искам да гледам някой p2p Канал го пускам като мрежови поток през acestream и го отварям през http, на което и да е устройство в локалната мрежа. Иска ми се подобно на проксито да си създам набор от програми и някак да ги пусна едновремено като поток по мрежата в къщи и където ги отварям да излиза като плейлиста. Май съвсем се оплетох .
Отговори с цитат
  #76  
Стар 13-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от васок76 Вижте мненията
Напълно ми се изясни.
Аз започнах дискусията с въпроса мога ли да стрйимвам от компютъра към телевизора цял плейлист, посредством vlc или acestream, защото в момента когато искам да гледам някой p2p Канал го пускам като мрежови поток през acestream и го отварям през http, на което и да е устройство в локалната мрежа. Иска ми се подобно на проксито да си създам набор от програми и някак да ги пусна едновремено като поток по мрежата в къщи и където ги отварям да излиза като плейлиста. Май съвсем се оплетох .
Не, разбрах идеята, но мисля, че не мога да помогна. Аз у нас съм си обединил локалните филмчета и IPTV с DLNA сървър, щото ме мързи да ходя по менютата и да си избирам това па онова па ... и всичките ми устройства го виждат и плейват добре.
Сега съм в процес на свързване на това прокси към него... но с адски променлив успех... Кофти е че съм вързан откъм DLNA сървър заради NEF формат снимки и ... абе да
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 13-03-2015
Cofybreak Cofybreak не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 105
Благодари: 15
Получил благодарност:
81 пъти в 34 поста
Сваляния: 63
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Прочетете раздела в torrent-tv.ru LocalTS-Proxy. То прави точно това. Инструкцията е достатъчно подробна. Ще можете да си направите собствен плейлист и да го гледате на смарт ТВ през някой уиджет за IPTV.
На операционна система Windows тръгва лесно. Мен ме мъчи в момента линуксовото приложение. Адски йезуитски е измислено и то от маниак на уиндос според мене
А за ентусиастите --> AceProxy

Предимства - мултиплатформено(Windows, Linux, BSD и т.н.), отворен код, няма ограничения за каналите, които ще гледате през него, поддържа плъгини, може да стриимва 10+ канала едновременно и т.н.
Недостатъци - няма GUI(графичен интерфейс), не предоставя готов плейлист с канали
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Cofybreak за този полезен пост :
om63 (14-03-2015)
  #78  
Стар 14-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cofybreak Вижте мненията
А за ентусиастите --> AceProxy

Предимства - мултиплатформено(Windows, Linux, BSD и т.н.), отворен код, няма ограничения за каналите, които ще гледате през него, поддържа плъгини, може да стриимва 10+ канала едновременно и т.н.
Недостатъци - няма GUI(графичен интерфейс), не предоставя готов плейлист с канали
Супер, питонско гледам е ... и без това нямам графична среда на линукса, а Local TX-Proxy къса нерви с mono... Ще се тества
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 14-03-2015
Калес Калес не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На живо български телевизии. Samsung SmartTV:

http://tutocanara.blogspot.com.es/p/blog-page_13.html
Отговори с цитат
  #80  
Стар 14-03-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Къде го Чоч да доразвие бизнеса?
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, иnтернеt, Интернет, итерне, на, от, ТЕЛЕВИЗОРА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Булсатком на 4 телевизора an ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 19 25-05-2015 22:27
Кой от 3-те телевизора да избера КоКоОо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 22 29-04-2014 23:44
ТВ на два телевизора гогорог ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 5 27-07-2013 16:15
5-телевизора - Как ? боббоб Въпроси и отговори 7 29-12-2011 14:58
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 08:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.