The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 16-04-2021
Nicks1 Nicks1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 285
Благодари: 17
Получил благодарност:
74 пъти в 51 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vboxk Вижте мненията
Колега и при мен не работи Eurosport 4K на андроид бокса а също и Love Nature 4K само на фюжъна вървят .
При мен Евроспорт 4К върви на Андроид бокса. Love nature на коя позиция е? Тя не беше ли в допълнителен пакет. При мен не върват на бокса белия и черния АХН.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16-04-2021
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 648
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicks1 Вижте мненията
При мен Евроспорт 4К върви на Андроид бокса. Love nature на коя позиция е? Тя не беше ли в допълнителен пакет. При мен не върват на бокса белия и черния АХН.
Колега само AXH го има на приложението другите два ги няма а Love Nature е в допълнителния пакет Глобус щом ти липсват значи не си го платил а иначе са на позициите 333 НД 344 4К .
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16-04-2021
Nicks1 Nicks1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 285
Благодари: 17
Получил благодарност:
74 пъти в 51 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vboxk Вижте мненията
Колега само AXH го има на приложението другите два ги няма а Love Nature е в допълнителния пакет Глобус щом ти липсват значи не си го платил а иначе са на позициите 333 НД 344 4К .
Не, не го плащам. Нямам го и на фюжъна.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16-04-2021
Аватара на Сплендор
Сплендор Сплендор не е на линия
splendor
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 285
Благодари: 0
Получил благодарност:
80 пъти в 68 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от батмиро21 Вижте мненията
Как се разбира, че HD каналите са само 1280х720? Нямам такива впечатления , а и едва ли Булсата плащат за сорс full Hd, а предават на по ниска резолюция , за да си режат главата
Има еднa опция при моят андроид и тя се нарича AFC(automatic frequency control), та тя има задачата да засича входящия видео сигнал, също така има и опции. Една от която е да ти сменя автоматично резолюцията на картината спрямо сигнала който се получава. Та булсата си бичи 1280х720 за HD каналите и хич не им дреме.

Друг метод за засичане е чрез КОДИ. Там също показва каква резолюция е сигнала, който излъчва, дори и кодека с който е компресиран. H.265 е този, който ползват за HD каналите


370589504_.jpg.7531c20b52862a0f0616651b3990820d.jpg
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16-04-2021
батмиро21 батмиро21 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 69
Благодари: 7
Получил благодарност:
30 пъти в 16 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А дали не е възможно точно тази настройка да преработва сигнала?
На скрийншота е Бнт1. Точно и 4-те бнт-та са с мега кристално HD качество и не ми се вярва да е нещо различно от fullHD на Фюжън приемник.
А за коди, както и на мобилното приложение и за PC даже мисля, че дълго време (може и още да е така) Булсат пускат HD каналите в sd, но това е поради логичния факт да не свърши мобилния нет на телефона за 1 час
Доколкото разбирам други операрори, тъкмо догонващи в последната седмица изоставането си с 5-6 години , също за мобилните си приложения пускат HD в SD
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на батмиро21 за този полезен пост :
ПецатаМз (26-12-2021)
  #26  
Стар 17-04-2021
Аватара на Сплендор
Сплендор Сплендор не е на линия
splendor
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 285
Благодари: 0
Получил благодарност:
80 пъти в 68 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от батмиро21 Вижте мненията
А дали не е възможно точно тази настройка да преработва сигнала?
На скрийншота е Бнт1. Точно и 4-те бнт-та са с мега кристално HD качество и не ми се вярва да е нещо различно от fullHD на Фюжън приемник.
А за коди, както и на мобилното приложение и за PC даже мисля, че дълго време (може и още да е така) Булсат пускат HD каналите в sd, но това е поради логичния факт да не свърши мобилния нет на телефона за 1 час
Доколкото разбирам други операрори, тъкмо догонващи в последната седмица изоставането си с 5-6 години , също за мобилните си приложения пускат HD в SD
Нищо подобно. Настройката само показва какъв е сигнала и прави дисплея на тази резолюция. Имам още един бг доставчик където каналите са 1080p и имам база за сравнение. Също така имам и украинско IPTV, където бг каналите също са 1080p. Тук не говорим за мобилно приложение а за такова за андроид тв, където битрейта, който пускат от Булсат е най-висок. Пише го в страницата им. Също така Фюжънът е ограничен само до 1080p а андроид тв бокса е 4К. Може би затова и е цялата тази гимнастика от булсат да смени фюжъните с 4к андроид боксове.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Сплендор за този полезен пост :
Светия Дух (17-04-2021)
  #27  
Стар 17-04-2021
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 648
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Сплендор Вижте мненията
Нищо подобно. Настройката само показва какъв е сигнала и прави дисплея на тази резолюция. Имам още един бг доставчик където каналите са 1080p и имам база за сравнение. Също така имам и украинско IPTV, където бг каналите също са 1080p. Тук не говорим за мобилно приложение а за такова за андроид тв, където битрейта, който пускат от Булсат е най-висок. Пише го в страницата им. Също така Фюжънът е ограничен само до 1080p а андроид тв бокса е 4К. Може би затова и е цялата тази гимнастика от булсат да смени фюжъните с 4к андроид боксове.
Колега дали ще има много хора които ще дадат 100 лв. за този бокс а искат и договор за 18 месеца и какво му е по различното от фюжън бокса.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 17-04-2021
Nicks1 Nicks1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 285
Благодари: 17
Получил благодарност:
74 пъти в 51 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Сплендор Вижте мненията
Нищо подобно. Настройката само показва какъв е сигнала и прави дисплея на тази резолюция. Имам още един бг доставчик където каналите са 1080p и имам база за сравнение. Също така имам и украинско IPTV, където бг каналите също са 1080p. Тук не говорим за мобилно приложение а за такова за андроид тв, където битрейта, който пускат от Булсат е най-висок. Пише го в страницата им. Също така Фюжънът е ограничен само до 1080p а андроид тв бокса е 4К. Може би затова и е цялата тази гимнастика от булсат да смени фюжъните с 4к андроид боксове.
Бъркаш. Заобленият фюжън работи до 4К 60Hz.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17-04-2021
Аватара на Сплендор
Сплендор Сплендор не е на линия
splendor
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 285
Благодари: 0
Получил благодарност:
80 пъти в 68 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicks1 Вижте мненията
Бъркаш. Заобленият фюжън работи до 4К 60Hz.
Може, аз самият нямам фюжън, това, което го написах ми е дадено от колеги, които имат фюжъни, та явно не са от тези заоблените, за които говориш. Въпреки това, това не променя факта, че бичат HD каналите в 720p резолюция.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 17-04-2021
Дида78 Дида78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2020
Мнения: 19
Благодари: 4
Получил благодарност:
39 пъти в 6 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ченгел Вижте мненията
Погледни бялото правоъгълниче на снимката и ще ти стане ясно:
Апликацията си е старата Fusion за Android TV устройства, а не мобилната за Android телефони таблети. Според закупения план ще имате различен брой канали, а според устройството (на което ползвате апликацията), ще имате различно качество на стрийминга. На техните боксове и други с Android TV ще имате висока резолюция и висок битрейт.
Може ли да напишете номера на старата версия за Андроид ТВ ( 1.3.3 ) или друга че, нещо не тръгва с това от снимката ? с бибоха???
С 1.3.3 не се получава !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bbox, eon, на, отговора


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 11 (0 членове и 11 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.