The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 07-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Декодера е в другата стая , и съм гледал и чел бая време докато реша какво да й купя . Извинявай , всичко със стария софт съм пробвал и знам какво говоря . Но за чакането /много добре знам как е и колко е / няма значение с кой софт си , все е толкова. Така че много добър поглед имам върху приемника . През 4-5 часа съм при него ... извинявай но има фундаментални неща за оправяне по принцип и чакането за канал не е едно от тях, защото ако един стар човек иска да набере дву или ако дал Бог един ден трицифрен канал ? за колко време ще го направи един възрастен човек ако има 2 секунди както призоваваш ти девелоперите ? или пък 1 , колко ? то ти няма да можеш тогава с тези малки бутони ( вярно е че е малко неудобно , но приемника не се одобрява само по дистанцията му) . Така че хората не случайно са го направили така . и те имат свои тестове и са казали колко трябва да е и според мен са уцелили

Последно редактирано от Йовчо Димов : 07-10-2013 на 11:46
Отговори с цитат
  #32  
Стар 07-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
има фундаментални неща за оправяне по принцип
Изреждай, иначе градивността е никаква.

Чакането на копчетата го зарязваме, то и аз не го ползвам толкова често.
Не мисля, че на някой друг приемник е по-малко. Биха могли, да направят настройка за чакането, но съм сигурен, че няма да си направят труда.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 07-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

EPG-то не е ли нещо , което не работи а е важно ? Почти всички приемници с близки по замисъл софтуери имат този проблем. Не се скролират предаванията по час в малкия прозорец на инфото за всеки канал. Това явно е хроничен проблем , който трябва да се оправи , защото дори и записите им се лепят заглавия които не отговарят в следствие на нескролиране... CP1251 не е ли второ нещо което специално Ярива Ярива го няма а се продава официално в България . И не само това ... още ще излязат вероятно

А да : Записите стават на това устроство НОТ-а 2 часа макс .. само първия път ми излезе сякаш да го променя чрез цифрите на дистанцията . И после повече не го видях това нещо. Що макс-а е 2 часа ?
И Яривата паке 2 часа .. и там не мога да го променя да е без ограничение или пък 5 часа или пък 6

Последно редактирано от Йовчо Димов : 07-10-2013 на 13:22
Отговори с цитат
  #34  
Стар 07-10-2013
Толкин Толкин не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 22
Благодари: 2
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз знам, че за старите хора е по-добре и това вече е аргумент, но не да ми пишеш предните глупости дали ще ми стане нещо като чакам, дали ще заспа или ще ме заболи нещо. Аз изказвам лично мнение, че при 10 канала, които хващам, а дори и повече да бяха нямам нужда от 3 секунди изчкване вместо 1, усещам го и ме дразни. Най-добре да го сложат в менюто като настройка, но едвали ще стане.


Имам дrуг декодер NEO в друга стая и там изчакването е 1 сек.

Последно редактирано от Толкин : 07-10-2013 на 13:29
Отговори с цитат
  #35  
Стар 07-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знаеш много добре че тия приемници не са никак насочени към младите хора с някакви изключения... те са направени за стари телевизори , които предимно имат пенсионерите , нали така? Или пък някакво обстоятелство в което хората имат по 5 телевизора от който 3-те са стари и там да има телевизия сложен някакъв приемник/декодер
Иначе за опция в менюто си е най-добре . Но не всичко може да бъде направено в рамките на 4 Мб софт , но да това може . Не вярвам да го сложат ама надеждата умира последна .
Отговори с цитат
  #36  
Стар 07-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

1. Справочникът работи.
2. Сведенията за текущите предавания не се обновяват- докладвано им е, отричат, но им мрънкам, че не бачка.
3. Със CP1251, доколкото знам, всичко всичко е наред. Надписите си работеха, телетекстът в оправен при 1,07. Ако все още нещо не е донагласено- казвайте!
4. Запис не съм се мъчил да правя, това е вече ново за мен. Каква е тая дистанция, нищо не разбрах? Дай малко повече подробности?
5. Яривата не я обсъждаме в тая тема, нали?
6. Явно си трябва настройка за изчакването при смяна на програмите, май всички се оплакват от туй нещо, при това за всички видове приставки.

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Знаеш много добре че тия приемници не са никак насочени към младите хора с някакви изключения... те са направени за...
Този, които правят такива устройства, надали имат представа кой им ги купува и какво се търси. Обзалагам се, че ако някой си беше направил труда да пусне приставка с изход за VGA, щеше да изтреби конкуренцията, поради простата причина, че никой не би отказал възможността да превърне монитора си, било той нов или стар (тръбен, събиращ прах в мазето) на телевизор.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 07-10-2013 на 17:15
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цифрофикатор за този полезен пост :
Rabin (12-10-2013)
  #37  
Стар 07-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напротив има такива , но сещаш ли се че са поне двойно по скъпи.
Има ги и то супер малка кутийка , което на мен не ми допада . Малко-> Охлаждане-> направа най вече на захранването ? тъпо...

п.с.: Дистанция викам на дистанционното
Отговори с цитат
  #38  
Стар 07-10-2013
Толкин Толкин не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 22
Благодари: 2
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
...Обзалагам се, че ако някой си беше направил труда да пусне приставка с изход за VGA, щеше да изтреби конкуренцията, поради простата причина, че никой не би отказал възможността да превърне монитора си, било той нов или стар (тръбен, събиращ прах в мазето) на телевизор.
Ако е възможно, просто ще се купува друг кабел, като този Scart към VGA http://www.negs-ltd.com/productDetails-bg-1078.html. Картина може и да има, макар че ме съмнява дали са съвместими устройствата, но звук със сигурност няма от къде да дойде.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 07-10-2013
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами, точно от скарта, ще дойде и говора.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 07-10-2013
Толкин Толкин не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 22
Благодари: 2
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виктор Вижте мненията
Ами, точно от скарта, ще дойде и говора.
Но с друг кабел http://www.dallaslive.de/vdr/project...-vga2scart.jpg, scart към VGA към 3,5мм жак да се свърже с компютърни тонколонки. Но картината пак не се знае, все пак резолюцията и честотата на монитора се задават от видеокартатат, а декодера няма такава.. не знам.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lv6tboxhda2, notonly, vali, на, преминават, стендбай


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FOX Life и FOX Crime преминават към формат 16:9 mitkobs Български програми на останалите спътници 32 18-09-2016 15:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.