The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #571  
Стар 09-09-2013
dtvboy dtvboy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 33
Благодари: 7
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ама в моя град нямам Практикер
Отговори с цитат
  #572  
Стар 10-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има интернет магазини , може да се обадиш на приятел примерно , начини има , стига да имаш желание . А и ние не можем да гадаем какъв магазин има в твоя град , но не вярвам да няма някой подходящ за целта .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #573  
Стар 10-09-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И защо все трябва да се търси възможно най-евтиното? Англичаните имат една поговорка - "Не съм чак толкова богат за да си купувам евтиното"! А пък за най-евтиното дори и да не приказваме. Може би трябва да се пусне една тема- "Как да се сдобием с най-практичния DVB-T/Т2 тунер, без значение на цената "!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #574  
Стар 10-09-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Има интернет магазини , може да се обадиш на приятел примерно , начини има , стига да имаш желание . А и ние не можем да гадаем какъв магазин има в твоя град , но не вярвам да няма някой подходящ за целта .
Бабата му е дала 40 лв, ако трябва да му го доставят от друг град, няма да му стигнат парите.
Отговори с цитат
  #575  
Стар 10-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
Бабата му е дала 40 лв, ако трябва да му го доставят от друг град, няма да му стигнат парите.
Не ми се спори по-този въпрос , но си има решение и за него .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #576  
Стар 10-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
И защо все трябва да се търси възможно най-евтиното? ..............................
Защото има право на избор ! ..... И защото всеки има право на лична трагедия . Повечето ползватели на тази техника ще се окаже , че са възрастни хора и няма да могат да те разберат защо им предлагаш по-скъпа стока за има-няма 8 програми засега .
Но както и да е . Темата е за съвсем друго и да не я спамиме прекалено , че вече не се разбира за какво е , а тя е " Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници " .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 10-09-2013 на 08:45
Отговори с цитат
  #577  
Стар 10-09-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
И защо все трябва да се търси възможно най-евтиното? Англичаните имат една поговорка - "Не съм чак толкова богат за да си купувам евтиното"! А пък за най-евтиното дори и да не приказваме. Може би трябва да се пусне една тема- "Как да се сдобием с най-практичния DVB-T/Т2 тунер, без значение на цената "!
Цъкаш тук и си пускаш тема „Как да се сдобием с най-практичния DVB-T/Т2 тунер, без значение на цената“, „Приставки за DVB-T с Андроид“ или там каквото ти се струва подходящо.
Отговори с цитат
  #578  
Стар 10-09-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега @Цифрофикатор, аз зная как се пуска нова тема. Благодаря за услеснението ти.
Идеята ми е друга - да се намери/предложи практичен, а не евтин приемник. Защото почти винаги най-евтиното не е най-практичното. Практичното винаги е по скъпо. Това ми е идеята. Но понеже темата е за - "Как да се сдобием с НАЙ-ЕВТИНИТЕ /а не с най-практичните/ DVB-T MPEG-4 приемници, аз по натам оставам само един евентуален наблюдател на дискусиите. Успехи с най-евтините приемници!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #579  
Стар 10-09-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко впечатления за Not Only Tv LV6TBOXHDA2 (http://www.notonlytv.net/p_lv6tboxhda2.html), все още по 40 лв. в Практикер:
Много прилична на Strong SRT8113, ще наблегна на разликите:
+ има копчета (нужно ли е да го споменавам, вижда се от снимките).
+ изход за слушалки (на такова ми прилича, не съм го пробвал още). За мен е по- удобно от два чинча, защото телевизорът ми е моно и няма да ми трябва преходник, ако реша да си включва външни колонки.
+ има два начина на работа на отместването (Auto и Pause), предполагам, че едното е постоянен запис, другото- записа само при натискане на Pause. Не работи на всички памети, може би се заяжда за скоростта- вади „Timeshift not available..try later“.
+ има „Зумер“, нямам престава за какво служи, май било нещо за настройка на антената. Чел съм, че SRT8113 го няма, но може да са ме заблудили.
+ Диодът за изключване се гаси веднага (бахти якото качество).
+ При смяна на програмите и при натискане на Info, показва целите имена на текущите предавания.

- няма настройки на образа (яркост и т.н., каквито май имаше при SRT8113).
- както при SRT8113- телетекстът излиза на латиница.
- Няма копче Aspect, което е единственото ми оплакване от ДУто, не ми се струва по-малко от на другите приставки, макар да не съм ги сравнявал пряко.
- не само, че няма ръководството за употреба, но и това на другите езици е пълна скръб.
- ако на някой му дреме- часовият пояс на България е объркан, трябва ръчно да задете GMT+2.
- както и при SRT8113- екранче няма.
- При смяна на програмите и при натискане на Info, не показва часа на началото (и май края) на предаванията (както е новия софтуер на 8113), няма и указател, за изминалата част от предаването.

Не мога да кажа коя от двете приставки приема по-добре. LV6TBOXHDA2 сякаш показава по-ниски стойности за „Сила на сигнала“, но качеството е същото, може би отчитането е по различни скали.
Буксата на скарта не ми се стори да хлопа, ще проверя пак.
Кутията е пластмасова, което сигурно е предимство, за тея, които ги бие токът.
Софтуерът ми е издание 1,04, май не е най-новият.
Още не съм разцъквал изобразяването на надписите и какви формати видео поддържа.
Като я поразгледам по-обстойно ще я добавя в сравнителната таблица.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 10-09-2013 на 12:45
Отговори с цитат
  #580  
Стар 10-09-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Софта на този Not Only Tv LV6TBOXHDA2 по твоето описание, е като на по-новите Strong, а не точно като SRT8113 (той има ZOOM, мозайка и няма зумер за настройване на антената, както и директен бутон за викане на флашката, какъвто това Not Only предполагам има). SRT8112 и SRT8115 до колкото си спомням упътванията им, имат двата вида таймшифт като това Not Only. По-старите модели Стронг имат само един вид.

Можеш ли да прецениш за какво време сменя канала (каква част от секундата, надявам се все пак да не е повече от секунда). Виж ако можеш, как чете субтитри. Пробвай и с Win-1251 (такива са повечето от бг сайтовете за субтитри).
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 26 (0 членове и 26 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.