The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-09-2010
S73L1 S73L1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране Булсатком на компютъра

Здравейте,
бихте ли ми казали от какво се нуждая за да мога да гледам и записвам телевизия от Булсат. Целта е да не използвам операторския приемник, а направо да включа кабела от сателита в компютъра. От това, което прочетох във форума си извадих извод, че са ми е нужни - TechniSat SKYSTAR 2 TV DVB-S и IRDETO II CAM. Моля кажете ми още какво е нужно за това начинание. Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-09-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Освен желязо, ще ти е нужен и емулатор, който да ти чете картата. Това е лесната част . Ако мислиш да ползваш картата от операторския приемник, то тя трябва да е поне грифин(с ягодки), за да се изпълни желанието ти. Ако картата ти е тип черга, то тогава трябва по друг път да тръгнеш. Виж уроци по дриймбокс или нещо което не разбирам много, но пък било актуално http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=8532.

Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-09-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

На първо време постави сателитната платка, подкарай драйверите за да се разпознае от системата, изтегли си някаква програма - например dvbdream от тук ,

включи антенния кабел в платката,

след това си изтегли актуален vplug например от тук,

разархивирай съдържанието на архива във под-папка \Plugins\pip00\ на dvbdream

след това си добави от менюто 39Е, сканирай
и виж дали ти върши работа.

Модулите за ирдето засега не ги вземай

Последно редактирано от лтрифонов : 28-09-2010 на 12:57
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на лтрифонов за този полезен пост :
455115 (04-11-2010)
  #4  
Стар 28-09-2010
S73L1 S73L1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Освен желязо, ще ти е нужен и емулатор, който да ти чете картата. Това е лесната част . Ако мислиш да ползваш картата от операторския приемник, то тя трябва да е поне грифин(с ягодки), за да се изпълни желанието ти. Ако картата ти е тип черга, то тогава трябва по друг път да тръгнеш. Виж уроци по дриймбокс или нещо което не разбирам много, но пък било актуално http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=8532.

Успех!
Освен тази тема поразгледах и разделите свързани с DREAMBOX. Ако съм разбрал правилно, по-добре да взема dreambox 500S, да го свържа с телевизора, да пусна кабел от рутера към приемника, правя настройки на мрежата и на приемника, след което dreambox-а записва върху hdd-то на компютъра? Доста лесно изглежда, ако това е начина, разбира се. Но, целта ми е да записвам в *.ts формат с всички аудио потоци и dvb субтитри. Постижимо ли е това? ... Замалко да забравя - а как стои въпроса с картата от Булсат. В момента както ти сам каза - имам операторска карта и приемник. За dreambox-а каква карта ми е нужна?

лтрифонов, все още нищо не съм купил, затова няма как да пробвам това което предлагаш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-09-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Но, целта ми е да записвам в *.ts формат с всички аудио потоци и dvb субтитри. Постижимо ли е това?

НЕ.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-09-2010
S73L1 S73L1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kabel Вижте мненията
Но, целта ми е да записвам в *.ts формат с всички аудио потоци и dvb субтитри. Постижимо ли е това?

НЕ.
Благодаря за бързия отговор, а какво е нужно за такъв вид запис?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28-09-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

HD приемник... или платка - примерно tbs dvb-s2 pci-e

Последно редактирано от kabel : 28-09-2010 на 14:35
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28-09-2010
S73L1 S73L1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kabel Вижте мненията
HD приемник... или платка - примерно tbs dvb-s2 pci-e
Поизясниха ми се нещата... предполагам... Вариантите са: TBS DVB-S2 PCI-E 6920 + SUPER SMARTMOUSE/PHOENIX USB V PLUS (вместо IRDETO CAM модул) + (карта от Булсатком)
или
TechniSat SKYSTAR HD 2 DVB-S + SUPER SMARTMOUSE/PHOENIX USB V PLUS (вместо IRDETO CAM модул) + (карта от Булсатком)

Така ли е? И каква карта трябва да взема от Булсатком, защото в момента съм с операторската, а тя няма да върши работа?
Като изключим разликата между начина на свързване с компютър - PCIe и PCI, кой от двата препоръчвате? Благодаря отново!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-09-2010
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от S73L1 Вижте мненията
Здравейте,
бихте ли ми казали от какво се нуждая за да мога да гледам и записвам телевизия от Булсат.
-всичко което ти е нужно е написано в пост №3 в тази тема!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28-09-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Човек щом искаш да правиш тия записи има два варианта, единия е много скъп другия е евтиния... кой избираш за да ти разясня ?

Предполагам ще избереш евтиния затова си купуваш сат платка за компа пускаш си концерт на певица по твой избор, но повечето предпочитаме тази:

След което правиш това което искаш.
Този форум е собственост на човека който внася скай стар хд2 платки.
Другия форум е собственост на човека който внася тбс платки.
Понеже тбс-а са платки от ново поколение на PCI-E шина и с последни демодулатори както не на последно място доста по-евтини (когато излязоха бяха със 100 лева по-евтини от сс хд2) затова аз се спрях на тях и си купих една. След няколко месеца работа платката се скапа, купих друга но пак същата тбс 6920 след няколко месеца отново се скапа. Трети път не посмях да купя китайска платка защото ако отново се скапе няма да ми излезе евтин варианта а ще отивам лекичко към скъпия вариант. Затова третата ми платка избрах да е сс хд2 която се внася от Германия а не от Китай.
Като човек имал (използвам минало време защото тбс-ите вече не работят) и двете платки ще ти кажа, че и едната си има недостатъци и предимства и другата също.
В другия форум има една много дълга дискусия коя от двете платки е по-добра, ако имаш време и ти се чете си я прочети, ако пък нямаш ще ти помогна: купи си сс хд2 това според мен е по-добрия избор, ако се спреш на него ми пиши на ЛС да те светна на още тънкости за него.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатком, компютъра, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Гледане на филми от компютъра с DM 500HD ironfist DREAMBOX 7 04-01-2011 20:23
Mount от компютъра за гледане на Drerabox-а Иван Атанасов Въпроси и отговори 16 30-12-2010 02:51
Урок № 10: Как да гледаме и записваме на компютъра от Дриймбокса. nikec Уроци по Dreambox 12 26-05-2010 14:31
Мога ли да гледам сателитни канали на компютъра без Антена? kostianev Въпроси и отговори 7 23-03-2010 15:32
Урок № 10: Как да гледаме и записваме на компютъра от Дриймбокса. nikec Уроците на Nikec 0 10-07-2009 16:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.