The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-02-2011
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране IP адресите свършиха, въвежда се нов стандарт

Тридесет години след създаването на интернет адресите официално предлагането им бе изчерпано вчера.

Преминаването към нова система за определяне на интернет адреси вече е в ход и повечето хора дори няма да го забележат.

На специална церемония в Маями, Флорида, организацията, която контролира световното разпределение на интернет адреси, раздаде последната партида от адреси IPv4.

За да се свърже към интернет, всеки компютър, смартфон и сървър трябва да има IP адрес — уникална поредица от числа, идентифицираща конкретното устройство.

Бързото разпространение на интернет устройства, както и популярността на множество сайтове означават, че светът вече е превишил лимита от близо 4 млрд. IP адреса, които са възможни по стандарта IPv4, въведен през 1981 г.


Решението на проблема е IPv6 — нов стандарт за интернет адреси, който ще даде много повече възможности за растеж — по него са възможни 340 индецилиона (10 на 36-а степен) адреса или 340 трилиона трилиона трилиона.

"Ако целият обем на IPv4 се събере и сравни с топка за голф, то спрямо него обемът на IPv6 ще е колкото слънцето", посочва Джон Къран, главен изпълнителен директор на една от петте организации с нестопанска цел, които управляват интернет адресите за отделни региони на света.

Лаптопи, смартфони и други устройства, свързани с интернет, както и уеб браузъри, вече поддържат IPv6.

Под 1% от интернет потребителите имат оборудване, което не е конфигурирано правилно и през идния месец трябва да регулират настройките си, докато все повече сайтове приемат новия стандарт, допълва Къран.


Като гледам Виваком работи още със старите IP та. Много ми е интересно, какво ще правим ние със старите машини, които работят на XP, да не говорим за 98,2000 и т.н. В IP адресите можем да въведем само 4 групи цифри, а в новия стандарт влизат още две групи?
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ivo за този полезен пост
hajduk (11-02-2011), Ooo_Pepi (11-02-2011)
  #2  
Стар 11-02-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре:

до колкото знам пък и от личен опит ще ползваме ipv6 ip address и ако нямаме възможност да въведем такъв ай пи в настройки на уиндоуса би следвало интернет доставчика ни да измисли как при него да прави тези настройки и ние автоматично да си плучаваме ipv6 айпи то но за в момента аз правя следното на компа ми е ipv4 а аз с програмта hexago клиент си пускам ipv6 ip което е динамично сменящо се все още не съм открил начин как да го направя статично за съжаление не знам как ако някой знае нека да сподели


Отговори с цитат
  #3  
Стар 11-02-2011
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kabel за този полезен пост :
polomski (11-02-2011)
  #4  
Стар 11-02-2011
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

XP бозата поддържа IPv6 протокола. За повече инфо :
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11-02-2011
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

че то за IPv6 си е бая стара тая информация
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-02-2011
Аватара на Термо
Термо Термо не е на линия
з.м.с. физкултурник
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: /home
Мнения: 97
Благодари: 55
Получил благодарност:
46 пъти в 21 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
до колкото знам пък и от личен опит ще ползваме ipv6 ip address и ако нямаме възможност да въведем такъв ай пи в настройки на уиндоуса би следвало интернет доставчика ни да измисли как при него да прави тези настройки и ние автоматично да си плучаваме ipv6 айпи то но за в момента аз правя следното на компа ми е ipv4 а аз с програмта hexago клиент си пускам ipv6 ip което е динамично сменящо се все още не съм открил начин как да го направя статично за съжаление не знам как ако някой знае нека да сподели

Хич недей си и помисля ръчно да пишеш IPv6 адрес ръчно !

При мен е лесно, дажи си направих скриптче и си карам на ipv6 вкъщните мрежи отдавна, ама не ползвам Windows®

Цитирай:
# Start IPV6 static - home net
iface eth0 inet6 static
pre-up modprobe ipv6
address fefb:1202:1011:000:a::10
netmask 64
gateway fefb:1202:1011:000:a::1
# END IPV6 configuration home

# Start IPv6 secondary additional IP - za laptopa + wifi router
up /sbin/ifconfig eth0 inet6 add fefb:1202:1011:000a::3/64
up /sbin/ifconfig eth0 inet6 add fefb:1202:1011:000a::4/64

# Second NIC
# up ip -6 route add ::/0 via fe80:5f44:1409:420d::1 dev eth1
Между другото, голям майтап става, ако "случайно" се въведe ръчно ipv6 адрес на машини с Windows и има пуснат dhcp сървър/рутер...
Aко все пак някой иска може да прочете тук http://technet.microsoft.com/en-us/l.../bb726952.aspx
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-02-2011
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хайде на бас, че ще продължим да си ползваме досегашните адреси още поне 10 г
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-02-2011
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Естествено, че IPv4 ще се изпозлва още много дълго време. Има т.нар. тунелиране на IPv4 в IPv6. Това ще започне да се внедрява първо между интернет доставчиците, т.е. във WAN-a. Отзад LAN-а ще е IPv4.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-02-2011
Аватара на Термо
Термо Термо не е на линия
з.м.с. физкултурник
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: /home
Мнения: 97
Благодари: 55
Получил благодарност:
46 пъти в 21 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Естествено, че IPv4 ще се изпозлва още много дълго време. Има т.нар. тунелиране на IPv4 в IPv6. Това ще започне да се внедрява първо между интернет доставчиците, т.е. във WAN-a. Отзад LAN-а ще е IPv4.
Принципно си прав, ама не е точно така. За малки доставчици е ОК, ама я си представи как ще рутираш 1820719278 локални подмрежи към WAN Щото нали се сещаш, че моя (и твоя доставчик) ще трябва да прекара всички интерфейси не само от неговите си подмрежи, а и от нашите локални мрежички, и ще му трябват бая dual-stack (и ipv4, и ipv6 едновременни) интерфейси, защото хедърите на пакет v4 и v6 са коренно различни и NAT ще е малко зорно за конфигуриране, а и транслации има после...

Пък и като знам, на ония чикагски обирджии, операционната система Прозорци , как е в час с мрежите ...

В момента, в който ГУГЪЛ мине изцяло на v6 - всички ще трябва да го последват - друг е въпроса кога точно ще се случи .

Така ги виждам аз нещата.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ip, адресите, въвежда, нов, свършиха, се, стандарт


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
SKY Deutschland въвежда CI Plus berks Новини 0 07-09-2010 14:55
Panasonic въвежда революционна технология Full HD 3D dsc ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 26-05-2010 18:15
DECT – алтернативният безжичен стандарт netman GSM мобилни комуникации 1 07-01-2010 22:47
Промо билетите за W.A.S.P. свършиха - подробности за концерта ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:53
Стандарт DVB-C/C2 netman КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 03-05-2008 09:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.