The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране Как да си настроя сателита

Здравейте на всички,аз съм новак в цялата тази работа ,по точно занимавам се със сателити от една седмица,прочетох доста неща тук но не откривам отговор за мен на по прост език,имам вила в С.Гурково Ботевградско,там имам един сателит от 10 години ,и реших да го подкарам,купих нов конвектор и имам един цифров приемник(за начало почвам с него)сложих конжертора смених кабела с хубав,смених всички букси и тн.приемника го пробваха работи,ииииии....
Програми никакви няма,показва че има сила на сигнала 40% а качество никакво,повъртях аз антената но нищо,
Тоест стигнах до заключението че незнам каде са спътниците.
Та исках да знам как да си настроя антената нагоре/надоло-май ELEWATION и после на лево надесно ще си взема сега компас,но с него маи не мога много точно да се определи.Антената е старичка 1,80м.не е офсет а от другите.имам GPS и тои показа координати:
42.97868-23.68087 елевация 39.8,прочетох за LNB Skiew но това не знам какво е сигурно нещо за конвектора,даите инфо за да хвана нещичко и аз безплатно,интересуват ме повече Български канали че моите родители са там и нямат достатачно пари за кабелни телевизий,та се опитвам да им помогна колкото мога.
Благодаря на всички отзовали се.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-12-2009
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

E ти нищо не каза

КонвеКтора ясно,ще се топлиш с него това е хубаво.

Антената каква е?Офсет,парабола,с мотор...?

Елевацията зависи за кой спътник ти трябва и като си харесаш тогава се настройва,също и конвеРтора.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въ123 Вижте мненията
E ти нищо не каза

КонвеКтора ясно,ще се топлиш с него това е хубаво.

Антената каква е?Офсет,парабола,с мотор...?

Елевацията зависи за кой спътник ти трябва и като си харесаш тогава се настройва,също и конвеРтора.
Добре де грешка,чинията е парабола 1.8м,а за спътника незнам ,трябва ми нещо с максимално БГ канали,някои каза че има някои спътник с име EUTELSAT W2 ILI HELLAS,
точно срещу мен е стара планина виждам всичко от изток до запад,Хубава гледка ама програми НЯМА



Забравих ,мотор няма има една огромна стоика отзад заради която този сателит едвам го вдигаме 2ма човека,та незнам какъв мотор ще го върти това нещо.сателита е качен на една железна тръба висока около 3 метра.

ето и стоиката на чинията,кажете какъв мотор да и купя и как да го сложа.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Снимка220malka.jpg (41.9 КБ, 254 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка223malka.jpg (74.2 КБ, 227 разглеждания)

Последно редактирано от chano : 18-12-2009 на 13:49
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-12-2009
toti toti не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 38
Благодари: 26
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
този сателит едвам го вдигаме 2ма човека,та незнам какъв мотор ще го върти това нещо.сателита е качен на една железна тръба висока около 3 метра.
баси сателита на тръба 3 метра едвам го вдигаме 2ма човека

Последно редактирано от toti : 18-12-2009 на 13:05
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toti Вижте мненията
баси сателита на тръба 3 метра едвам го вдигаме 2ма човека
даже онзи ден за да му сменим конвертора бяхне 3ма 2ма на дървена стълба и един от доло крепеше ,тои незнам колко тежи но според мен около 50-70 кила е.Абе стара работа.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
Добре де грешка,чинията е парабола 1.8м,а за спътника незнам ,трябва ми нещо с максимално БГ канали,някои каза че има някои спътник с име EUTELSAT W2 ILI HELLAS,
точно срещу мен е стара планина виждам всичко от изток до запад,Хубава гледка ама програми НЯМА



Забравих ,мотор няма има една огромна стоика отзад заради която този сателит едвам го вдигаме 2ма човека,та незнам какъв мотор ще го върти това нещо.сателита е качен на една железна тръба висока около 3 метра.

ето и стоиката на чинията,кажете какъв мотор да и купя и как да го сложа.
МАИ ТРЯБВА МАНИВЕЛА ЗА МОТОР.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-12-2009
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А на снимката не виждам ли ръждиви дупки по антената? Ако е така, хич не се мъчи да въртиш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-12-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Колега, във този сайт ще намериш всичко, което ти е необходимо.http://www.satlex.net/bg/azel_calc.html
Така както гледа антената нищо няма да хванеш.
Въведи си данните, саийта ще ти изкара параметрите, които да гониш и ОГЪН.
Можеш да ползваш и този сайт http://www.dishpointer.com/ за да се ориентираш нагледно.
Успех!!!
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хиена за този полезен пост :
Ники (19-12-2009)
  #9  
Стар 18-12-2009
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Виж сега ,пиши първо какъв е приемника ,сменил ли си конвертора и с какъв,антената като я разхлабиш можеш ли да я въртиш или е ръждясъла.Сега едва ли в тия студове ще можеш да я настроиш.Ако си настроен за приключения ,първо си насочи стойката точно на юг(с компаса),провери дали тръбата ,тая дето си качил цял сателит на нея,дали е срого вертикална.След това виж линка дето ти е дал Хиена.Определяш къде си и кой сателит ще "ловиш".Там пише на каква елевация трябва да вдигнеш или спуснеш стойката.Примерно 39 градуса.Застопоряваш я на това положение и започваш да въртиш чинията мнооого бавно наляво надясно докато хванеш някъкъв сигнал.(всичко е включено и гледаш на екрана на ТВ-то).Търси първо 16Е,мисля че по-лесно ще го "хванеш" и там има някои свободни БГ канала.Успех!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Виж сега ,пиши първо какъв е приемника ,сменил ли си конвертора и с какъв,антената като я разхлабиш можеш ли да я въртиш или е ръждясъла.Сега едва ли в тия студове ще можеш да я настроиш.Ако си настроен за приключения ,първо си насочи стойката точно на юг(с компаса),провери дали тръбата ,тая дето си качил цял сателит на нея,дали е срого вертикална.След това виж линка дето ти е дал Хиена.Определяш къде си и кой сателит ще "ловиш".Там пише на каква елевация трябва да вдигнеш или спуснеш стойката.Примерно 39 градуса.Застопоряваш я на това положение и започваш да въртиш чинията мнооого бавно наляво надясно докато хванеш някъкъв сигнал.(всичко е включено и гледаш на екрана на ТВ-то).Търси първо 16Е,мисля че по-лесно ще го "хванеш" и там има някои свободни БГ канала.Успех!
е това е проблема че незнам как да изчисля елевацията,на антената няма скала. иначе се върти навсякаде,напръсках болтовете с ВД и тръгнаха.конвертора го купих от този магазин преди 5 дни за 18лв.незнам какъв е,а приемника е стар STRONG,ИМАМ ЕДИН аналогов друг от тази антена но ми казаха че за нищо не става вече.

Последно редактирано от chano : 19-12-2009 на 03:35
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, как, НАСТРОЯ, сателита, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
EPG: Най-интересното по сателита! Джак ДРУГИ 4 02-01-2016 00:14
Intelsat 12 at 45.0°E обсъждане за сателита freesat Кошче 4 02-12-2010 16:40
Приемане на северният лъч на сателита Sirius (5'east) в България koko_varna САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 24-05-2010 23:15
Не мога да си настроя часа :) hank87 Уроци и съвети за начинаещи 2 03-01-2009 12:29
Как да настроя CableStar DVB-C за CableTel ? vitanmin TECHNISAT / SKY STAR 2 28-04-2008 00:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.