The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #471  
Стар 02-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И какво видя в това ваденето да зависи от там където влиза сигнала ... А това че декодера го вкарва като модулация където и да е НЕ съм и споменавал , после го направих
Ако влиза в телевизор и имаш кирилица - се вади на кирилица , а ако влиза в декодер и няма кирилица - НЯМА да излиза на кирилица, когато го извикаш от декодера . Какво сега трябва да пиша още 30 думи за да може да ме разбере още един човек ли ?
И все пак стари телевизори с телетекст са едва малка част от всички . Под стар телевизор за СКАРТ най-често се разбира телевизор който ще се ползва със декодер ... хайде извади ми от стар телевизор СЪС телетекст самия телетекст ? Не можеш нали ? Трябва да го вържеш преди това през декодера .... Защото ТОЙ ти го разкодирва първо преди да влезе в където и да е - скарт март или RF модулатор .... Затова казах че вариант да влиза сигнал (цифров) в стар телевизор няма , както и да изкарате телетекст от стар телевизор НЯМА, щото първо сигнала тряа мине през декодера . Сега добре ли е така ?
Разбира се че после телетекста можеш да си го извадиш от дето искаш , той се модулира навсякъде с картината (при наличието му) . Идеята е че зависиш ВЕЧЕ изцяло от декодера за да имаш изобщо телетекст! А вече от къде как ще го вкараш в телевизора или дали ще има кирилица си зависи изцяло от това има ли или няма кирилски символи вътре в софта . Защото и тъй наречените стари телевизори пак имат софтуер. Надявам се сега всичко да е изяснено относно изречението " "Вариант да вкараш сигнал в стар телевизор няма"

При моя вариант ако сложа декодера ми на телевизор имал телетекст на аналоговия сигнал , могa да си го извикам от дето ми е кеф - или от декодера с червения бутон(и понеже няма кирилски шрифт за телетекста още и излиза на английска фонетика) или от дистанционното на телевизора с бутона TTX. Там излиза на кирилица щото тв-то си ги има символите. Е тва е резултата при мен.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 02-12-2013 на 14:46
Отговори с цитат
  #472  
Стар 02-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
затова старите се ползват само за монитор през Скарт(чинчове) или RF вход.
Извод:
Ваденето на телетекста си зависи само и единствено от устройството, в което влиза антената на цифровия сигнал !
Т.е. от тия думи се разбира, че CRT-тата нищо не декодират, само монитори са, нали? И примерно, след като на някой приемника няма кирилица на телетекста, но пък самия телевизор има, то телевизора няма никакъв начин да улови телетекста през аналоговите входове и да го покаже читаво. Всичко това обаче, вече бе опровергано с опити на практика от мен и двама други съфорумци в тази тема. Чудя се и аз защо продължавам да се занимавам с това.

EDIT: Не вярвам във форума да има човек, на който въобще да му е минавало през акъла, да се опитва да декодира цифровия сигнал с аналоговия си телевизор, така че тая опция си е изключена в разсъжденията на всички ни, предполагам, и би било странно да се обсъжда.

Последно редактирано от denyo : 02-12-2013 на 22:37
Отговори с цитат
  #473  
Стар 03-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И какво лошо пък сега в тия думи ?
Старите телевизори могат ли да се ползват за нещо друго освен за монитор към ДЕКОДЕРА ? старите АНАЛОГОВИ ТЕЛЕВИЗОРИ?
И още разбира се че зависи от това къде влиза цифровия сигнал . При СТАРИТЕ телевизори единственото възможно място за влизане на цифровия сигнал е ВЪНШНИЯ ДЕКОДЕР ! когато имаш стар телевизор и нямаш ДЕКОДЕР то не можеш да гледаш никакъв ТЕЛЕТЕКСТ ...... колко по-ясно да го кажа както вече направих ! по горе , че без декодер НЕ можеш да гледаш ТЕЛЕТЕКСТ !!! ако ще и телевизора ти да има 50 демодулатора за телетекст .....
И да старите ТВ-та си се ползват само за монитор - със или без телетекст си остава монитор , той повече телевизия не може да лови . Толкова ли не е ясно що съм го казал. Никъде в него изречение не съм споменал думата телетекст плюс това. Говори се за сигнал , което не значи телетекст , а телевизионен сигнал(тоест цифровия).
цитат:Вариант да ви влиза сигнал в стар телевизор няма , затова старите се позлват само за монитор през Скарт(чинчове) или RF вход.

Никъде не съм казал че стар ТВ, имащ демодулатор за текст няма да може да го вади . Ми нали затова го има , за да го вади. Говорех за това дали и защо не го вади или го вади на кирилица.

Сега разбра ли и думите "Ваденето на телетекста си зависи само и единствено от устройството, в което влиза антената на цифровия сигнал !"
При варианта със стар телевизор това е само и единствено декодера - там влиза цифровия сигнал.

И всеки поне малко в час и знаещ как се излъчва самия текст ще знае че после можеш да го гледаш както си искаш. Аз го знам прекрасно но не бях го пробвал . Но и да бях където и да го активирам все е телетекст. Какво ме топли мене че телевизора имал телетекст демодулатор и можел да го извади ... ми тези дето нямат ? нали единствения начин е да го активират чрез декодера(което е и по-вероятния вариант, булшинството са така) така или иначе си го има декодера , за кво ми е тоя от телевизора . Да въпрос на дни е да го имам на моя декодер на кирилица . Въпроса е че и сега си го чета пак . Споменах отдавна че е въпрос на ъпдейт . Едно време и ТВ-тата са нямали кирилица и те , после е сложена (не всички първо имаха Българско меню както знаем) по простата причина че не са правени в България най-малкото , както сега са и декодерите...ама за има няма месец може да се кирилизират всички марки декодери. И после изобщо няма да те е*е че тв-то било имало и то ... за украса само ще е . То не че и сега не за украса тая му опция де .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 03-12-2013 на 02:25
Отговори с цитат
  #474  
Стар 03-12-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така че стар ТВ си вади телетекст чрез антенния вход при аналови канали. Може да се ползва основно за програмните списъци в случаите когато тропосферно излиза по черноморието например турската TRT1. ТВ-то е от 91г с SAA5243 текст чип на Филипс. Друг не толкова нов(2007г) пак кинескопен ТВ но и с кабелен аналогов тунер(S-канали) си вади телетекста там където го има - например RTL, Pro7, ZDF/ARD, Eurosport...
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 03-12-2013 на 09:15
Отговори с цитат
  #475  
Стар 03-12-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
То наистина съм си за вграждане на мозък,ама малко ми е късно май.Не съм видял,че вариантите са писани за стар телевизор и дадох пример за нов.Така,че варианта който отричаш си го има,но е друга тема.Иначе аз с невградения мозък не мога да проумея,как написаното от мен ти е харесало и си ми благодарил



а в следващия пост го отричаш.



Накакво раздвоение на мисълта ли имаш или така ми се струва?
Явно се налага малко обяснение. Харесването на поста е в тази си част, че си извадил кирилица с руски настройки, а посочената част от цитата ти я отхвърлям като възможен вариант. Защо вече обясних. Мисля, че всички разбраха защо, ама ти още се инатиш.
Отговори с цитат
  #476  
Стар 03-12-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
Явно се налага малко обяснение. Харесването на поста е в тази си част, че си извадил кирилица с руски настройки, а посочената част от цитата ти я отхвърлям като възможен вариант. Защо вече обясних. Мисля, че всички разбраха защо, ама ти още се инатиш.
Инатя се (както му казваш),защото пиша във форум,а не научен труд.Уреда за който съм писал си е телевизор,който има DVB-C и DVB-T тунери.Следователно те са вградени.И не виждам защо трябва да занимаваме хората с алабалистики от рода на кое било телевизор и кое монитор,кое външен и кое вътрешен тунер.Предполам,чв са достатъчно грамотни за да разграничат едното от другото и е безмислено да се изпада в подробности с които ни занимаваш толкова време и то излишно.
Отговори с цитат
  #477  
Стар 03-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре Димов, така си е, прав си. Прощавай. Пък то който иска ме е разбрал.
Отговори с цитат
  #478  
Стар 06-12-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
Инатя се (както му казваш),защото пиша във форум,а не научен труд.Уреда за който съм писал си е телевизор,който има DVB-C и DVB-T тунери.Следователно те са вградени.И не виждам защо трябва да занимаваме хората с алабалистики от рода на кое било телевизор и кое монитор,кое външен и кое вътрешен тунер.Предполам,чв са достатъчно грамотни за да разграничат едното от другото и е безмислено да се изпада в подробности с които ни занимаваш толкова време и то излишно.
По този въпрос ще ти отговоря за последен път. Има значение, защото по тази логика ще те питам твоя телевизор, като има вградени тунери, да ли има и вградени говорители? Има ли вграден екран, дистанционното и то ли е вградено или е мобилно? Схващаш ли колко нелепо е!
Отговори с цитат
  #479  
Стар 06-12-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
По този въпрос ще ти отговоря за последен път. Има значение, защото по тази логика ще те питам твоя телевизор, като има вградени тунери, да ли има и вградени говорители? Има ли вграден екран, дистанционното и то ли е вградено или е мобилно? Схващаш ли колко нелепо е!
Това са подробности,описани с думата "телевизор",които не искат допълнително обяснение с изключение на тунера,защото и да беше с външен DVB-T,пак щеше да си е телевизор,понеже има DVB-C.Просто съм обяснил,че DVB-T е вграден,а не външен.Толкова ли е трудно за проумяване?Това и едно дете от улицата би го разбрало.
Изчетохме куп глупости заради нещо което стана ясно на всеки прочел темата,само ти не вдяна кое защо съм написал...Твой проблем!По-добре спри да ръсиш дървени философии,защото отекчава!
Отговори с цитат
  #480  
Стар 18-12-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От Румъния/Букурещ засега само сигнал сила, няма качество на сигнала и не може да се сканира. 54канал малко по-слаб:
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 100_0642 (675 x 506).jpg.jpg (74.4 КБ, 41 разглеждания)
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, варна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 17 (0 членове и 17 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Из форума на един псевдо оператор от Варна д.е.м.т Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 7 12-02-2011 10:47
Черноморец Балчик - ЖСК Спартак Варна koko_varna СПОРТ 4 07-05-2010 21:14
Конакс Карта на М САТ Cable Варна Max Pack dvt1 Оператори в гр. ВАРНА 4 26-01-2010 13:28
Разлепиха 1000 плаката във Варна в подкрепа на Спартак! koko_varna Дъра-Бъра 0 26-11-2009 14:53
Down Low - култовата група от 90-те пее за празника на Варна ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 06-08-2009 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.