The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Zgemma

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-06-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте,
оглеждам се за E2 linux с Android приемник и горе-долу почнах да се спирам на този. Какви са ви впечатленията след употреба известно време?
Приемника ще се ползва за зяпане на кака, стриймване в локалната мрежа, гледане през Коди - това ми е едно от най-важните (live тв, торенти и т.н; да отваря всякакви формати - avi, ts, mkv и т.н, т.е не ме интересува дали Коди ще е през openATV например или през Android), да могат да се слагат различни приложения на Android-a (бул.ат приложението например и да си вървят нормално каналите). При тв и торентите през Коди ме интересува да може да подкарва 1080p без проблеми. Заслужава ли си според Вас? Няма да се разсърдя и за препоръка на някой друг такъв приемник (E2 linux с Android), но да е горе-долу бюджетен, т.е макс. цена да е като на този.

Благодаря!
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #12  
Стар 01-07-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте,
оглеждам се за E2 linux с Android приемник и горе-долу почнах да се спирам на този. Какви са ви впечатленията след употреба известно време?
Приемника ще се ползва за зяпане на кака, стриймване в локалната мрежа, гледане през Коди - това ми е едно от най-важните (live тв, торенти и т.н; да отваря всякакви формати - avi, ts, mkv и т.н, т.е не ме интересува дали Коди ще е през openATV например или през Android), да могат да се слагат различни приложения на Android-a (бул.ат приложението например и да си вървят нормално каналите). При тв и торентите през Коди ме интересува да може да подкарва 1080p без проблеми. Заслужава ли си според Вас? Няма да се разсърдя и за препоръка на някой друг такъв приемник (E2 linux с Android), но да е горе-долу бюджетен, т.е макс. цена да е като на този.

Благодаря!
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #13  
Стар 02-07-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
На теб ти трябва компютър с тунер. Имаш много изисквания...
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #14  
Стар 04-07-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
На теб ти трябва компютър с тунер. Имаш много изисквания...
Според мен не са чак толкова много изискванията, защото по отделно Enigma2 и Android в най-нисък клас спокойно си изпълняват нещата, които съм описал. Пример: Имам IpBox 55hd (нисък ценови клас), който се гледа с каката и стриймва в домашната мрежа. Също така имам един от най-скапаните андроид боксове V88plus (нисък ценови клас) и на Коди си вървят гореспоменатите неща до 1080p без проблеми (Не търся 4K). Целта ми е да имам тези неща в един общ приемник, който да е в най-ниския ценови клас. Затова са ми нужни мнения за този приемник, тъй като ми се вижда най-добър относно цена/качество на пазара.
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #15  
Стар 04-07-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Според мен не са чак толкова много изискванията, защото по отделно Enigma2 и Android в най-нисък клас спокойно си изпълняват нещата, които съм описал. Пример: Имам IpBox 55hd (нисък ценови клас), който се гледа с каката и стриймва в домашната мрежа. Също така имам един от най-скапаните андроид боксове V88plus (нисък ценови клас) и на Коди си вървят гореспоменатите неща до 1080p без проблеми (Не търся 4K). Целта ми е да имам тези неща в един общ приемник, който да е в най-ниския ценови клас. Затова са ми нужни мнения за този приемник, тъй като ми се вижда най-добър относно цена/качество на пазара.
mecool търси тогава.
Но неща като IpBox 55hd е с sh4 процесор и V88plus са Amlogic S905W може да са стари, но не са скапани. Трябват два лодера. Или енигма2 или Андроид. Демек приемника трябва да има възможност да работи с две операционни системи. Коди ти се явява като трета система е има адон за енигма 2, както и за Андроит. Общо взето за да върви ipvtv трябват повече рам 2,4,8.Гб, новите сат нисък клас като zgemma h9s se са с 1гб ТОЗИ V88plus Е С 2ГБ РАМ ако не се лъжа. Андроида ще изяде рама, Енигмата има вариант да освободи ресурс ,но кодито може да е скопено.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #16  
Стар 06-07-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
mecool търси тогава.
Но неща като IpBox 55hd е с sh4 процесор и V88plus са Amlogic S905W може да са стари, но не са скапани. Трябват два лодера. Или енигма2 или Андроид. Демек приемника трябва да има възможност да работи с две операционни системи. Коди ти се явява като трета система е има адон за енигма 2, както и за Андроит. Общо взето за да върви ipvtv трябват повече рам 2,4,8.Гб, новите сат нисък клас като zgemma h9s se са с 1гб ТОЗИ V88plus Е С 2ГБ РАМ ако не се лъжа. Андроида ще изяде рама, Енигмата има вариант да освободи ресурс ,но кодито може да е скопено.
V88plus е с Rockchip, който е пълен боклук, но върши работа за минимални изисквания. Също така Kodi да си е приложение в Android-a. Относно Mecool, не видях да има с Enigma2 и Android. Иначе има доста приемници с Android, които имат DVB-S2 (съответно поддръжка на Oscam, Newcamd), но не съм сигурен дали те могат да стриймват сателитната телевизия по домашната мрежа, предполагам че по скоро не могат, докато Enigma2 си стриймва. Не съм много навътре в нещата, така че приемам и критика ако не съм прав. Иначе имам и V+ Zero 4k, който има Kodi, но е отврат (почти нищо не върви както трябва) и е почти неизползваемо (на който и да е имидж). Затова търся приемник, който да е с Enigma2 и Android и поради тази причина искам отзиви относно Zgemma h9s se (или някой подобен, но не само с едното, тъй като си имам поотделно устройства и горе долу знам какво могат).
Ако може притежателите на този приеминк (Zgemma h9s se) да кажат как се държи приемника с IPTV (и с приложението на бу.сата) на Android-a
Мерси!
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #17  
Стар 07-07-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
V88plus е с Rockchip, който е пълен боклук, но върши работа за минимални изисквания.....
Вчера си поиграх с Scishion v88 4К, който е с по-малко рам от твоя, но прошит с андроид 7.1.2 и КОДИ 19.4,STBEMUpro и всичко за плейване, всичко си работи дори на 4К с YouTube Vanced си плейва 4к видео.
Предполагам, че е по-добър от zgemma h9s, който не вярвам да е руутнат!
Ако не си го префлашнал твоя V88plus, префлашни го и не се занимавай с комбинации, които биха те изнервили!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 07-07-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Вчера си поиграх с Scishion v88 4К, който е с по-малко рам от твоя, но прошит с андроид 7.1.2 и КОДИ 19.4,STBEMUpro и всичко за плейване, всичко си работи дори на 4К с YouTube Vanced си плейва 4к видео.
Предполагам, че е по-добър от zgemma h9s, който не вярвам да е руутнат!
Ако не си го префлашнал твоя V88plus, префлашни го и не се занимавай с комбинации, които биха те изнервили!
V88plus го префлашвах няколко пъти с андроид 6 и 7, даже единия път го брикнах, но успях да го оправя като се свържат 2 пина от единия чип на платката (не разбирам от тези неща но го видях в тубата), но за съжаление му спря WIFI и в нито една ситуация не успях да го подкарам, но в случая не е болка за умиране, тъй като има lan кабел до него. Относно Zgemma-та, ще е на друг телевизор без Android box, затова искам да е 2в1 и не изисквам да плейва 4К.
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23-09-2022
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

може ли някой от имащите този приемник да каже как му е тунера, да кажем в сравнение с октагон? показва ли коректно скалата в дб или да даде на лично един телефон за да поговорим малко за цепеницата. искам да я купя но се опасявам че тунера няма да е добре и тряа да я махам веднага а избор на приемници няма
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25-09-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте,
оглеждам се за E2 linux с Android приемник и горе-долу почнах да се спирам на този. Какви са ви впечатленията след употреба известно време?
Приемника ще се ползва за зяпане на кака, стриймване в локалната мрежа, гледане през Коди - това ми е едно от най-важните (live тв, торенти и т.н; да отваря всякакви формати - avi, ts, mkv и т.н, т.е не ме интересува дали Коди ще е през openATV например или през Android), да могат да се слагат различни приложения на Android-a (бул.ат приложението например и да си вървят нормално каналите). При тв и торентите през Коди ме интересува да може да подкарва 1080p без проблеми. Заслужава ли си според Вас? Няма да се разсърдя и за препоръка на някой друг такъв приемник (E2 linux с Android), но да е горе-долу бюджетен, т.е макс. цена да е като на този.

Благодаря!
Цитирай:
Първоначално написано от BULLET Вижте мненията
може ли някой от имащите този приемник да каже как му е тунера, да кажем в сравнение с октагон? показва ли коректно скалата в дб или да даде на лично един телефон за да поговорим малко за цепеницата. искам да я купя но се опасявам че тунера няма да е добре и тряа да я махам веднага а избор на приемници няма
Май май никой не притежава този приемник, че и аз чакам отзиви от доста време
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
h9s, se, zgemma, модел, Нов


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дистанционно Zgemma h7s янис Zgemma 20 27-01-2021 15:14
Купувам ZGEMMA H9 COMBO или ZGEMMA H9 TWIN yavor1 ПРИЕМНИЦИ 1 07-10-2020 11:20
Купувам Zgemma H7S SERHI1970 ПРИЕМНИЦИ 10 06-11-2018 01:11
Продавам Zgemma H7S янис Приключили продажби 1 29-07-2018 11:13
Zgemma H7S 4K UHD Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 2 21-04-2018 12:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.