The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 19-10-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Нещо сисе объркал , 47-50" си се гледа перфектно от 2,5-3м , а на 3Д филми се местя на около 2м от екрана (моя е 50") , но да -ако си с ЛГ (пасивно) не става от по-близо -виждат се линиите .
Да взема нещо 47-48" , разликите са минимални , аз бих избрал 48Н6400
Подкрепям. Аз гледам 60 ин. от 2.7м. Идеално е.
Има различни калкулатори какъв размер тв да си вземеш, но това с х2.5 диагонала го забрави. Това е приложимо при соц. телевизорите, но не и при ЛСД, ЛЕД и плазми. За стая 3.50м х 3.50м. максималният допустим размер на телевизора е 90 инча без да вреди на зрение и комфорт на гледане.
  #12  
Стар 20-10-2014
Heno3HaT Heno3HaT не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре де въобще ли не ми препоръчвате LG.Питам не за друго а защото имам LG G3 и има доста глезотйки свързани с LG TV.
  #13  
Стар 20-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Брей че бързо заключихте темата на Миряна за избор на нов ТВ, че сега трябва да се включа в тази, че е подобна, да не отварям нова .
Та, не знам колегата Непознат дали си е купил Тв вече, но аз още не съм и бих искал да коментираме Сони KDL-42W829 и Панасоник TX-42AS750E. Държа на пасивна 3Д технология, затова не разглеждам Самсунг. LG също отпада с оглед проблемите, които имах с тях. Филипс също отпадна.
При мен какви са приоритетите:
1. Качество на изображението (цветово пресъздаване/рязкост/контраст/да не маже при бързи движения/подсветка).
2. Добро 3Д, че аз лично съм фен на 3Д-то - кой е с по-добър вертикален ъгъл на гледане на 3Д (тук ако може някой да съпостави с LB671 или подобните на LG, че там 3д-то много ми допадна). Относно 3д-то LG-то можеше да използва няколко "формата" 3д - SBS, Up-Dowun и още 3-4, които не са ми известни, но дали при Сони и Панасоник се поддържат тези неща?
3. Кой поддържа повече формати за филми и субтитри на вградения плеър? Имат ли настройка на размера на субтиртите, енкодинги, цвят и т.н. LG например няма тъмен кант около буквата и когато фона е бял и субтитрите са бели те не се четат. Държа на плеъра, понеже вкъщи гледаме доста филми, та в тази връзка и наличие на DLNA и как се справят с работата от сървъра (ако някой има впечатлрния де).
4. Смарт функционалност.
Тук най-много ще се ползва youtube, vbox, браузъра за новини и това е като цяло. Ако има уеб музикални приложения е предимство.
5. С кой ТВ се борави по-лесно като цяло. Панасоник идва с тъч дистанционно, Сони предлагат отделно. Сони казаха че може да се включи мишка, но не може клавиатура. Не знам дали има блутут.
Панасоник има блутут и пише че може да се свърже клавиатура / мишка, а дали може и по USB или само по BT?
6. Качество на изработката / тип на матрицата / бъгове и други проблеми. За Сони разбрах, че е на Acer матрицата(дали е така и по каква технология е). Панасоник пишат, че е IPS.

Други разлики, които аз забелязах (или не мога да открия):
- Сат. тунер - Панасоник-да, Сони-не
- Локално затъмняване - Панасоник - не, Сони - ??? (не знам с каква подсветка е edge или direct)?
- Бързодействие / процесор / рам памет ?

А и може би най-важното, ползвам Булсатком, като сега съм със стар приемник, но ще го сменям с нов HD. Имам познат в Булсат, който каза, че ще ми запази от по-добрите приемници, че имало и смотани, та смятам да пробвам с HD приемника на Bulsat и ако не ми хареса може да сменя и оператора. Тук може варненци да препоръчат някой кабелен, ако има читав във Варна.

Това е за което се сещам. Моля, кажете вие кой телевизор бихте предпочели и защо.
  #14  
Стар 20-10-2014
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,378
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

LG - защото работи!
  #15  
Стар 20-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виктор Вижте мненията
LG - защото работи!
Кое му работи бе приятелю? На 42LB671V кое му работи? Дефектната матрица ли? Вероятно твоето LG работи? То какво е? Браво, защото както може би си прочел, аз си купих две и не работеха! Поне не както трябва. Ако ти си купиш и върнеш две LG-та ще ми ги препоръчаш ли отново?
Както казах, който си харесва LG да си го гледа.
Нещо за конкретните модели на Сони и Панасоник?
  #16  
Стар 20-10-2014
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от детроник Вижте мненията
Кое му работи бе приятелю? На 42LB671V кое му работи? Дефектната матрица ли? Вероятно твоето LG работи? То какво е? Браво, защото както може би си прочел, аз си купих две и не работеха! Поне не както трябва. Ако ти си купиш и върнеш две LG-та ще ми ги препоръчаш ли отново?
Както казах, който си харесва LG да си го гледа.
Нещо за конкретните модели на Сони и Панасоник?
Чухме те, приятел, стига си спамил с едно и също, нищо им няма на LG.
  #17  
Стар 21-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от алт Вижте мненията
Чухме те, приятел, стига си спамил с едно и също, нищо им няма на LG.
Тук да не е форум на LG Много си ги харесвате тия LG-та чак да не спомене човек за проблема и веднага спами.
Оставете LG-тата да си ги ползват собствениците им със здраве, и вие вашите , ударете едно рамо за тия двата телевизора дето съм написал де.
  #18  
Стар 21-10-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първите серии на 42W8 бяха с 50хц панели - скоро не съм ги гледал , но ме съмнява вече да слагат 100хц-ви . Аз съм за Панасоник-а ако е до тия модели . Успех !
  #19  
Стар 21-10-2014
прокопи прокопи не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2014
Мнения: 169
Благодари: 2
Получил благодарност:
34 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от детроник Вижте мненията
Брей че бързо заключихте темата на Миряна за избор на нов ТВ, че сега трябва да се включа в тази, че е подобна, да не отварям нова .
Та, не знам колегата Непознат дали си е купил Тв вече, но аз още не съм и бих искал да коментираме Сони KDL-42W829 и Панасоник TX-42AS750E. Държа на пасивна 3Д технология, затова не разглеждам Самсунг. LG също отпада с оглед проблемите, които имах с тях. Филипс също отпадна.
При мен какви са приоритетите:
1. Качество на изображението (цветово пресъздаване/рязкост/контраст/да не маже при бързи движения/подсветка).
2. Добро 3Д, че аз лично съм фен на 3Д-то - кой е с по-добър вертикален ъгъл на гледане на 3Д (тук ако може някой да съпостави с LB671 или подобните на LG, че там 3д-то много ми допадна). Относно 3д-то LG-то можеше да използва няколко "формата" 3д - SBS, Up-Dowun и още 3-4, които не са ми известни, но дали при Сони и Панасоник се поддържат тези неща?
3. Кой поддържа повече формати за филми и субтитри на вградения плеър? Имат ли настройка на размера на субтиртите, енкодинги, цвят и т.н. LG например няма тъмен кант около буквата и когато фона е бял и субтитрите са бели те не се четат. Държа на плеъра, понеже вкъщи гледаме доста филми, та в тази връзка и наличие на DLNA и как се справят с работата от сървъра (ако някой има впечатлрния де).
4. Смарт функционалност.
Тук най-много ще се ползва youtube, vbox, браузъра за новини и това е като цяло. Ако има уеб музикални приложения е предимство.
5. С кой ТВ се борави по-лесно като цяло. Панасоник идва с тъч дистанционно, Сони предлагат отделно. Сони казаха че може да се включи мишка, но не може клавиатура. Не знам дали има блутут.
Панасоник има блутут и пише че може да се свърже клавиатура / мишка, а дали може и по USB или само по BT?
6. Качество на изработката / тип на матрицата / бъгове и други проблеми. За Сони разбрах, че е на Acer матрицата(дали е така и по каква технология е). Панасоник пишат, че е IPS.

Други разлики, които аз забелязах (или не мога да открия):
- Сат. тунер - Панасоник-да, Сони-не
- Локално затъмняване - Панасоник - не, Сони - ??? (не знам с каква подсветка е edge или direct)?
- Бързодействие / процесор / рам памет ?

А и може би най-важното, ползвам Булсатком, като сега съм със стар приемник, но ще го сменям с нов HD. Имам познат в Булсат, който каза, че ще ми запази от по-добрите приемници, че имало и смотани, та смятам да пробвам с HD приемника на Bulsat и ако не ми хареса може да сменя и оператора. Тук може варненци да препоръчат някой кабелен, ако има читав във Варна.

Това е за което се сещам. Моля, кажете вие кой телевизор бихте предпочели и защо.
Миряна вероятно вече се радва на новия си ТВ и едва ли скоро ще посети който и да е форум
айде да ти отговоря че да дам повод за писане на хейтърите

1. Изображението е задоволително и при двата модела бих дал леко предимство на Панасоника. Колкото до мазането винаги ще го има при LCD но и двата се справят доста добре

2. добър вертикален ъгъл при пасивното 3Д няма 20-25 градуса максимум
поддържа се SBS, Up-Dowun останалите са конвертиране от 2Д в 3Д общо взето тук разлика няма

3. и при двата модела плеъра е куц и размера на субтитрите не се променя какво точно чете може да видиш в сайта на съответния производител. Ако държиш на плеър то тогава по добре ви вземи някой мултимедиен плеър. DLNA е добър вариант НО за 1080p рутера трябва да ти е добър иначе се получава насичане също и PC-то трябва да е със добри параметри

4. мен лично не ми харесва и не ползвам

5. При панасоника може да си включиш безжична клавиатура през USB и ако клавиатурата ти е с тъч пад се работи супер лесно и това препоръчвам.

6. Това за Acer не знам от къде си го разбрал но не съм чувал да правят матрици за ТВ (може и да са почнали просто не знам). Лично според мен и двата са с IPS
подсветката при сонито е Edge LED


този твой познат и супер приемник да ти даде е все тая при това качество което го предлагат

бих ти препоръчал да погледнеш Panasonic 47AS650
  #20  
Стар 21-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Първите серии на 42W8 бяха с 50хц панели - скоро не съм ги гледал , но ме съмнява вече да слагат 100хц-ви . Аз съм за Панасоник-а ако е до тия модели . Успех !
Доколкото успях да намерия инфо за моделите на панасоник AS640, AS650, AS740, AS750 са със 100 херцови панели. Сони не пишат нищо.

Последно редактирано от детроник : 21-10-2014 на 00:36
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, моля, на, Нов, покупка, съвет, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Моля за съвет кой телевизор да избера Соньо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 22 16-10-2014 23:32
Съвет за покупка на таблет bademos КОМПЮТРИ и периферия 14 21-12-2013 16:39
Съвет за покупка живков HDTV приемници 2 09-11-2011 21:28
Съвет за покупка. живков DREAMBOX 13 09-08-2011 01:05
Дайте съвет за покупка на 32" LCD? Веселин Цонев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 40 21-02-2011 12:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.