The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-02-2013
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Какво ви е мнението за продуктите на COMODO ?

Колеги реших да направя една темичка тук да видя все пак да ли някой има наблюдения над продуктите на comodo? Все пак и за free мисля, че са добре но не знам все пак как се държат в реална обстановка.... на пример вируси и т.н. По принцип съм тествал с нея примерно след аваст или есет и все е намирал по нещичко след тях. Знам, че това не е критерии но все пак!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-02-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ползвам им само безплатния firewall и съм изключително доволен, за разлика от вградения на windows-a и този на Есет (ползвам им антивирусната). Пълен контрол над всичко, влизащо и излизащо по кабела. Започваш със стандартно "блокиране на всичко и разрешаване 1 по 1", от това няма бягане, но веднъж настроен - забравяш.
Единственото по-добро е линукския firewall
За безплатния - има полу-досаждаща рекламка, която излиза веднъж на 2-3 дена долу до часовника, удрям й хикса и това е. Всичко, което ми трябва като функции, го има, не съм гледал в платената какво повече има.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 04-02-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

на win седмицата какво не ти харесва защитната стена? Слагаш и пълен блокаж и пиле не прехвърква. Ако ще си говорим за антивирусни от една година съм с майкросовската
http://www.microsoft.com/security/pc-security/mse.aspx

по принцип всички са добри но при х64 бавят системата или изяждат краковете.
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 04-02-2013 на 01:23
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-02-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
на win седмицата какво не ти харесва защитната стена? Слагаш и пълен блокаж и пиле не прехвърква. Ако ще си говорим за антивирусни от една година съм с майкросовската


по принцип всички са добри но при х64 бавят системата или изяждат краковете.
извинявай , случайно да си агент на Бил Гейтс , как може да предлагаш нещо, което да ти действа както бомбата на джемини
поне предупреди, че е за платен софтуер на MICROSOFT, в противен случай може да се блокира компа

Последно редактирано от yavor1 : 04-02-2013 на 01:41
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-02-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колегата Хоризонт е донякъде прав според мен за Майкрософтския антивир и за стената - НЕ СА ЛОШИ (тази на 7-цата, също). Това, че изяждат краковете, реално е плюс, а не минус, нищо, че ни пречи на нас
Причината, поради която не ги ползвам, е, че са част от ОС и честичко се оказват "проядени от молци". Е, не ми се е случвало лично на мен, но не искам и да пробвам да видя колко ще устои. Затова се разрових да видя кой Firewall се води най-успешния и навсякъде резултатът беше Комодо, безапелационно.
Поздрави!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-02-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тази майкросовската за миналата година държи второ място в класациите за антивир. Първото е на касперски платената и тромава според мен. Тествал съм и авира и нод и др., Аvg е дето ми изяде краковете без да ме пита.
Майкросовския антивир го харесвам, защото пита първо или ако е много опасен вирус слага го под карантина.
За защитната стена дава се тотална забрана на всички инсталирани програми да правят каквито и да е промени. В тоя случай остават само няколко отворени порта. Друга защита е почти анонимното сърфиране.
Най-сигурното е внимателното сърфиране.
И нещо полезно -Revo Uninstaller програма за махане на ненужни програми включително и от регистрите.
__________________
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-02-2013
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ползвам аваст от години и съм много доволен - безплатна, лека, има си всичко, филтрира и имейл клиенти, настройваш както искаш
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-02-2013
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хора, какво значи "доволен съм от xxx антивирусна програма?"
как разбрахте че сте доволни?

ако "е лека и не товари" - ами дали работи въобще?
ако "хваща вируси" - затова ме кефи" - ми ще хваща, всички "хващат".

Аз не ползвам антивирусна от много години на личните ми компютри. Ако работя с уиндоус - имам не повече от 12-13 процеса за да върти ОС, никакви server, workstation, print spooler. Ако ми трябват - пускам ръчно свършвам работата и спирам.
Там където работят жената/децата слагам АВ, заради липсата на хигиенни навици при тях.

И нещо друго: какво значи "антивирусната е скапана, изчисти ми краковете" ?
Наясно ли сте, че "крак" е 100% задна вратичка? безплатен обяд има ли ? Ако някоя АВ не хваща даден "крак" - ЗНАЧИ ИМА БИЗНЕС ДОГОВОРКА!

Ниога не стартирайте "exe" - кейгени, пачващи боклуци, и т.н.
Ако можете да си активирате нещо чрез сериен номер, и не ви хванат - активирайте.


Спазването на лична хигиена е 100% гаранция за предпазване от вируси и в живота и в компютрите. В живота - вирусите влизат САМО през отворените портове на тялото: лигавиците - очи нос гърло, отворени рани. От НИКАКВО ДРУГО МЯСТО НЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВИРУС!!!

Елементарна лична хигиена - промивка на очи, гърло, нос със физиологичен разтвор след всеки контакт със подозрителни кашлящи е 100% гаранция за здраве. След метро, автобус, кино, мол - проста промивка. На вируса му трябват поне 2 часа във въпросните "отворени портове" за да се захване. Промивка - няма вирус.

Аналогично е с компютрите.
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

С Комодо и Уин 7 постоянно бацилясваше компа на колежката. Че и в спам списъците влизахме заради нея. Ама тя си нямаше хал-хабер от компютри, не я знам какво е пускала и как постоянно се заразяваше.
Сега съм с Аваст, и поне не изглежда да имам бабалюги.
Касперски ми е любима, ама е платена.
Цитирай:
Ниога не стартирайте "exe" - кейгени, пачващи боклуци, и т.н.
Не качвайте Уиндоус, и няма да ви лазят , 99% от мизериите са писани за Уиндоус ОС.

Последно редактирано от Rabin : 04-02-2013 на 11:39
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
register (04-02-2013)
  #10  
Стар 04-02-2013
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Миналата година ползвах win7 и comodo(стена плюс антивирусна) и не съм имал проблеми с "бубясване"

Програмата е лека и всичко си върши сама. Дали работила качествено - знам ли. Все пак е безплатна програма и очакванията не ми бяха големи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
comodo, ви, За, какво, мнението, на, продуктите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Какво ви е мнението? cecopeco DREAMBOX 4 14-02-2012 23:29
Какво е мнението ви за LCD Neo ? lakis ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 27-12-2011 12:33
Какво е това същество и за какво се бори?! Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 29-12-2010 00:41
Какво е мнението ви за мултифункционалните LCD монитори? ICO42 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 4 01-06-2009 14:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.