The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-09-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Gemini и CCcam !

Значи имам странен проблем с шерето на MCT & REDLIGHT ... в смисъл такъв, половината канали ги отваря, а другата половина не ги отваря. Пробвах да забраня с # 2 пиъра от кадето го отваря като гледам CCcam Info PHP, сега резултата е почти същият разликата е, че преди чаках 5 мин на каналите MCT Strong, MCT SCT, MCT Premium, REDLIGHT - German, Italy и т.н също. Сега чакам не повече от 30 сек. за да отвори същите канали, останалата половина ги отваря на момента както беше преди !

Това значи ли, че съм разрешил проблема и тия двата пиъра с карти за MCT и REDLIGHT да ги трия ли, понеже с тях половината канали ги отваря на секундата, обаче за другата половина се чака по от 2 до 5 мин което си е адски кофти ...

Кажете как да разреша проблема, имам чувството, че който и пиър с такава карта да аддна на hop 1 пак ще стане същият проблем ...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-09-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: CCcam и MCT + REDLIGHT странен проблем

Сега добавих нов пиър с карта локална за MCT & REDLIGHT. Пак се наблюдава същият проблем, половината канали вървят, другата половина ги отврая между 30 сек. и 1 мин и то не от неговата карта. Защо става така, едва ли и при 3-те пиъра картите им не са update-нати. Как да разбера коя карта зацепва и от коя карта чака 1 мин за да отвори тия канали за да махна тоя пиър, който прави проблемите. До колкото знам при CCcam няма ignore лист или бъркам, понеже при GBOX имаше такова нещо !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-09-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: CCcam и MCT + REDLIGHT странен проблем

Е ти с кой имейдж си не виждаш ли кой ти предоставя съответната кодировка за канала като например nikec.*****.biz L01 D02 S01?
Ако си с Набило Даркстар 2 има го вече вградено това което ти казвам, то и в старото го имаше де на МаксВар имейджа ако пък си с Джемини сложи си Ptest описал съм из форума някъде как и къде се слага и работи безотказно аз и поне още един приятел го ползваме и нямаме проблем с инфото от кой крадим
Успех.

Edit: Във var/keys/CCcam.ignore виж дали имаш а ако си с 1.6.0 като версия го търси в /var/etc/CCcam.prio или виж в CCcam.cfg къде си го слага.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-09-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: CCcam и MCT + REDLIGHT странен проблем

Сега проблема е следния имам 3 пиъра с локални за MCT и REDLIGHT ! Половината канали ги отваря от тях на секундата, обаче останалата половина и всички REDLIGHTS ги отваря със закъснение, пробвах да пусна CCcam в DEBUG режим и гледах, че за останалите канали дето не се отварят от тия 3 пиъра се изреждат половината пиъри на Hop 2 и Hop 3 и дава Error и накрая примерно след 30 сек. захапва на някой ...

Не ми е ясно къде бъркам, изключил сам варианта и 3-те пиъра да не са си ъпдейтнали картите понеже съм попитал единият от тях и той каза, че реален проблем при него НЯМА !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-10-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: CCcam и MCT + REDLIGHT странен проблем

А някой наясно ли е как мога да огранича локалната ми карта да има възможност да се решерва само по 1 път, а не както е досега по 7 пъти ... в кой файл от CCcam-a се прави тая настройка ?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-10-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: CCcam и MCT + REDLIGHT странен проблем

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
А някой наясно ли е как мога да огранича локалната ми карта да има възможност да се решерва само по 1 път, а не както е досега по 7 пъти ... в кой файл от CCcam-a се прави тая настройка ?
Цифричките след Ф линията, чети примерите ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-10-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Gemini и CCcam !

Е значи когато направя F линия да речем F: user pass 3 0 0 { 0:0:3 } шервам картите от hop 1, hop 2, hop 3. ако вместо 3 е 2 са до хоп 2, ако е до 1 са само хоп 1. Но ако сложа 1, пак ли ще шервам по 7 пъти моята локална карта или само 1 път или бъркам някъде ?

Въпроса е, че постоянно увеличавам пиърите и гледам да не натоварвам много сървъра си ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-10-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Gemini и CCcam !

Кажете ми някакъв плъгин под Gemini чрез който да гледам всеки оператор на кой хоп е (както е на набило) !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 06-10-2008
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 737
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Gemini и CCcam !

Аз така съм го направил:
Син бутон - 3. extras/setup - general - на crypt даваш Grafik Emm/Ecm/Expert+ и така на всеки канал ми показва информация.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #10  
Стар 06-10-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Gemini и CCcam !

А благодаря сега стана
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
cccam, gemini


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Dreambox с Gemini и проблем с CCcam Inkas DREAMBOX 11 30-01-2011 12:18
Gemini 5.0 сантабанта DREAMBOX 52 06-06-2010 10:11
Gemini 3.9 + CCcam+ NewCS = проблем tonibg DREAMBOX 2 06-12-2008 00:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.