The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #131  
Стар 02-05-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dsc Вижте мненията
black hole v 1.0 и да...бях с нюенигма...но не си спомням как се държеше вентилатора... :-)
Ако си свикнал с ДриймЕлит - опитай с последната версия - 1.3 мисля ...
Отговори с цитат
  #132  
Стар 05-05-2010
sssaaa68 sssaaa68 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БОБИ Вижте мненията
Джак кажи между двата бокса на хд кой има по добра картина.
Аз имам ДБ 500, ДБ 500ХД и ДБ 800 китаец,но аз лично за картината съм много по доволен от 500ХД многократно,отколкото 800 китаец.
ПС Не съвалявам за покупката.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 17-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Не ми е ясно защо темата, отворена от Джак, заглъхна в началото на май... Да не би хората да не си купуват 500HD? Или след като си го купят всичко тръгва на шест и няма нужда от въпроси? Май че ще е второто, защото от вчера добавих в домашната колекция и DM 500HD (към клонингите 800HD и 500S). Сложих Gemini 5.0 за 500HD от 02.05.2010 (реално е от 29.04.2010), CCCam 2.1.4, QuickButton-а на Джак и си прехвърлих сетингите от DM800. Всичко "заспа" - страхотна картина, бързина във всички посоки... Изключително съм доволен от машинката - 30 часа я разцъквам - никаква промяна в работата.

Вярно, на AGC ми показва 6-7%, докато на другите машини е почти 100, но някъде прочетох, че това е въпрос на софтуер и не се притеснявам. Обърнах внимание на температурата в бокса - когато ми го доставиха оборотите на вентилатора бяха малко над 2000 и при включен климатик температурата на дъното беше 49 градуса. Днес направих експеримент - намалих оборотите на около 1600 и не пуснах климатика - при 29.2 гр. в стаята температурата в бокса се закова на 54 гр. След като върнах оборотите на 2000, бокса се охлади до 50-51 гр. Та-а-а, въпросът ми е следния: има ли някаква препоръчителна стойност на температурата в бокса или пък горна граница, която не трябва да се надвишава? Вероятно на този въпрос трудно може да се отговори, защото машинките са нови и още няма натрупан опит, но пък може някъде да е излязла информация... Нека кажа, че в Menu\Information\About се дава информация за вентилатора, но не се отчитат оборотите; най-вероятно от Gemini ще го оправят по-нататък.

Джак, понеже ти започна темата, не се ли замисляш да отвориш нова тема от рода на "DM500HD - втори поглед" или нещо подобно и да кажеш, например, как си реши проблема с хард-диска. Понеже с оригиналните приемници не се правят чак толкова експерименти, колкото с клонингите, вероятно въпросите ще бъдат по малко, но си мисля, че е необходимо да има отделна тема за 500HD, в която да споделяме новостите и придобития опит. Нека уточня, че тази тема беше основният ми източник на информация, според която избрах DM500HD. А след мен ще има доста други - нека им помогнем...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #134  
Стар 17-06-2010
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto Вижте мненията
Колкото до Triax, антена като всички останали !
така си е има само една на света и това е твоята , абе що се показва инфо че е бил на линия
Tiesto

Full HD 1080p

Последна ативност: Преди 6 дни


това не е ли в сила ?
Ланселот <SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_37652", true); </SCRIPT>
Модератор

Пичове, дайте по спокойно.
Тестото пЪъъъъъърдон Тиесто е баниран за 6 месеца. След като изтекат, ще се замислим дали ще има достъп до форума или ще му се удължи срока на бана.
А ако съвсем случайно направи грешка да се регне с друг ник, ще се предприемат по сериозни мерки.

или има бъг в сайта
<!-- / message --><!-- sig -->
Отговори с цитат
  #135  
Стар 17-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Абе приятели, тоя TIESTO не го познавам, просто отскоро съм във форумите... Явно яко е акало момчето - и не по предназначение (в тоалетната). Ако трябва да влиза в банята - моля, лично аз ще му пратя няколко надарени теляка - дано го поизтъркат малко...

Това, което си мисля е, че този форум не е направен, за да задълбаваме прекалено много в лични отношения. Така че, ако модераторите не вземат мерки, оставете го момчето (тесто ли е, тестис или тестостерон - не мога да разбера) - да си бере гайлето само. Аз лично съм свикнал да съжителствам с налудничави типове - просто не им обръщам внимание...

Ето обаче как от поста на yavor възникна въпрос - Full HD 1080p. Затруднен съм: уж DM500HD бичи на 1080р, телевизора също, но в софтуера на Gemini няма опция за 1080р, а само за 1080i; като гледам HD-каналите на БСК не виждам по-висока резолюция от 1280х1080... Признавам си, че като радионженер от миналото, който си е зарязал образованието и се занимава съвсем комерсиално с програмиране, малко не вдявам какво всъщност гледам??? Ха дано някой ме осветли...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #136  
Стар 17-06-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
Джак, понеже ти започна темата, не се ли замисляш да отвориш нова тема от рода на "DM500HD - втори поглед" или нещо подобно и да кажеш, например, как си реши проблема с хард-диска.
Няма да има "втори поглед" към темата от моя страна, тъй като приемника го купих за подарък на брат ми и отдавна съм му го дал. В началото докато му инсталирах софтуерите и чакахме да се стопи снега по покривите за да се инсталира антена, имах на разположение около две седмици за да тествам дриймбокса.
По въпроса за оборотите на вентилатора, не си спомням да имаше някъде инфо за тях. Само в менюто за настройка на оборотите от 0 (изключен вентилатор) до ~2500 (ако не се лъжа за горната граница). Мисля, че това меню е акуратно - на колкото ги настроиш на толкова ще се върти. Поне от близо като се заслушах във вентилатора останах с впечатление че действително намаля оборотите и ги увеличава, дори и с малки стъпки да променяш стойността. Аз лично предпочетах да ги намаля на около ~1000 оборота за да не се чува вентилатора на повече от един метър от дриймбокса. След като ги намалих кутията продължи да бъде хладна.

Въпроса за хард-диска се решава с външен хард-диск с е-сата или с док-станция за хард-диск, която струва много по-малко и е подходящо евтино решение, ако вече имаш хард-диск.


http://plesio.bg/external-hdd-c-6998...-p-234228.html


http://plesio.bg/hdd-dvd-kutii-c-699...-p-237723.html

Има и хак за USB-порта, който с малка игра с поялника може да се направи пълноценен. Мисля, че Продуцента беше писал за това.
Освен това може да се записва и по мрежата върху хард-диска на компютъра. Но аз никога не съм имал нужда да пробвам как работи това.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #137  
Стар 17-06-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
... По въпроса за оборотите на вентилатора, не си спомням да имаше някъде инфо за тях. Само в менюто за настройка на оборотите от 0 (изключен вентилатор) до ~2500 (ако не се лъжа за горната граница). Мисля, че това меню е акуратно - на колкото ги настроиш на толкова ще се върти. Поне от близо като се заслушах във вентилатора останах с впечатление че действително намаля оборотите и ги увеличава, дори и с малки стъпки да променяш стойността. Аз лично предпочетах да ги намаля на около ~1000 оборота за да не се чува вентилатора на повече от един метър от дриймбокса. След като ги намалих кутията продължи да бъде хладна...
Забравил си - на около 30% POWER и PWM - поддържа около 3100 rpm, а има мегдан и нагоре ... само в менюто има инфо за оборотите ...

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
... Въпроса за хард-диска се решава с външен хард-диск с е-сата или с док-станция за хард-диск, която струва много по-малко и е подходящо евтино решение, ако вече имаш хард-диск.

Има и хак за USB-порта, който с малка игра с поялника може да се направи пълноценен. Мисля, че Продуцента беше писал за това.
Освен това може да се записва и по мрежата върху хард-диска на компютъра. Но аз никога не съм имал нужда да пробвам как работи това.
Модификацията за разрешаване на USB портовете работи ... почти няма игра с поялника и става пълноценен, както работи и записа върху NAS устройство и върху РС по мрежата ...

Последно редактирано от hajduk : 17-06-2010 на 10:30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
Джак (17-06-2010)
  #138  
Стар 20-08-2010
VictorB VictorB не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 11
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Забравил си - на около 30% POWER и PWM - поддържа около 3100 rpm, а има мегдан и нагоре ... само в менюто има инфо за оборотите ...

Модификацията за разрешаване на USB портовете работи ... почти няма игра с поялника и става пълноценен, както работи и записа върху NAS устройство и върху РС по мрежата ...
Може ли някакъва сламка как се прави и как се ползва. Мисля да взимам такъв приемник и ме интересува мооже ли да записва на NASa и да функционира както когато му е закачен хард?
Отговори с цитат
  #139  
Стар 20-08-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от VictorB Вижте мненията
Може ли някакъва сламка как се прави и как се ползва. Мисля да взимам такъв приемник и ме интересува мооже ли да записва на NASa и да функционира както когато му е закачен хард?
Закачил съм му по мрежа този NAS и се разбират прекрасно ... сламка за кое точно ти трябва ... как се закача NAS-a ли или за нещо друго ... да, функционира като все едно има диск - като маунтваш NAS-а, в настройките на конкретния маунт избираш опцията - use as HDD Replacement ... или поне смислово изглежда така ... друго ако има - питай ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #140  
Стар 20-08-2010
VictorB VictorB не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 11
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Маунта как става през линукса или през интерфейса? Щом действа като HDD replacement е ясно как функционира.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500, hd, впечатления, от, Първи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
VU+ DUO - Първи впечатления Anthony VU+ 40 10-07-2010 23:49
Имидж за DM500 - mediavox-dm500 Sharp987 DREAMBOX 0 14-06-2009 23:48
Първи сняг, първи проблем Anthony Въпроси и отговори 79 18-03-2009 23:59
IPBOX 422 първи впечатления sky AB Com / DG Station 1 18-10-2008 21:26
Малко мои лични впечатления от DM500 China in China. lio DREAMBOX 12 14-05-2008 12:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.