The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 20-12-2013
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Йовчо Димов не че нещо ама:
- имаш идеи , имаш виждане , казваш и че разбираш от софтуер и хардуер
, ами вземи приложи ги тия неща - направи си процесор на колкото гх искаш , напиши си софтуер да го ползваш туй "желязо" и ги разори ония "гадни империалисти" от Интел , Епъл , M$ ,Самсунг и т.н.
Айде Весели празници и гледайте по леко на нещата от живота !

Последно редактирано от Дедал : 20-12-2013 на 16:47
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20-12-2013
Стик Стик не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 131
Благодари: 34
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Колега Йовчо Димов не че нещо ама:
- имаш идеи , имаш виждане , казваш и че разбираш от софтуер и хардуер
, ами вземи приложи ги тия неща - направи си процесор на колкото гх искаш , напиши си софтуер да го ползваш туй "желязо" и ги разори ония гадни империалисти от Интел , Епъл , M$ ,Самсунг и т.н.
Айде Весели празници и гледайте по леко на нещата от живота !
По добре империалист отколкото комунист.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нито искам да разорявам някой , нито да ги бия . Питах най-културно защо вместо да направят голяма крачка , правят 5 по малки за които се харчат излишни пари ? ти например каква разлика видя от 4 и от 8 ядрен процесор ?имаше ли нещо фрапиращо бързо . Защо не се погрижат следващия да не е 20 ядрен ами да е пак 4 ама на 6 GHz примерно . Какво толкова голямо разбирачество видяхте в това - аз не мога даже да се начудя . Какво лошо има в това човек да пита и да си каже мнението ? Явно е по-хубаво после да го наричат тъпак и да го пращат да разорява някого ? Това не го разбирам.Какво лошо има в това за мен да не представлява интерес това че са наврели 20 ядра , а това че ще (няма начин ще стане това нещо ) го направят на 1.5 или 2 пъти по висока честота. Въпроса е защо могат а не са го направили ? Това ли е лошото че питам ? Затова ли съм тъпак и разбирам от всичко ?
Точно заради такива неща рейтинга на българските форуми е такъв . Убедих се . Питаш или казваш и след 2 минути вече са ти казали колко си тъп .. Ама ако си мислят такива хора че ядосват някого или пък нещо много изпъкват , за съжаление са се объркали.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 20-12-2013 на 16:56
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20-12-2013
Стик Стик не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 131
Благодари: 34
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Нито искам да разорявам някой , нито да ги бия . Питах най-културно защо вместо да направят голяма крачка , правят 5 по малки за които се харчат излишни пари ? ти например каква разлика видя от 4 и от 8 ядрен процесор ?имаше ли нещо фрапиращо бързо . Защо не се погрижат следващия да не е 20 ядрен ами да е пак 4 ама на 6 GHz примерно . Какво толкова голямо разбирачество видяхте в това - аз не мога даже да се начудя . Какво лошо има в това човек да пита и да си каже мнението ? Явно е по-хубаво после да го наричат тъпак и да го пращат да разорява някого ? Това не го разбирам.Какво лошо има в това за мен да не представлява интерес това че са наврели 20 ядра , а това че ще (няма начин ще стане това нещо ) го направят на 1.5 или 2 пъти по висока честота. Въпроса е защо могат а не са го направили ? Това ли е лошото че питам ? Затова ли съм тъпак и разбирам от всичко ?
Абе човек,ако си забеляал това е бг форум,винаги ще ти обясняват колко си прост,няма смисъл.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стик за този полезен пост :
bu12tras (20-12-2013)
  #25  
Стар 20-12-2013
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз мисля малко да се намеся в темата.... Надявам се че няма да кажа някоя голяма глупост но ако си спомням добре от университета часовете по микросхеми и микропроцесори имаше ограничение по честота за силициевите микросхеми. Мисля че някъде към 4 GHz - ставаше нестабилен P/N прехода и почва преход на електрони в обратна посока. Това естествено прецаква всички транзистори, диоди и останалите елементи релизирани в микросхемата. Имало възможност с добавяне на други микроелементи (като германий например)да се повиши честотата но не безкрайно и това естествено оскъпява процеса доста.
Уточнявам че това са ми бегли спомени от университета от който минаха години, така че може би нещата не са точно така. Айде със здраве И весели празници на всички!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dman за този полезен пост :
TUISTERa (20-12-2013)
  #26  
Стар 20-12-2013
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,873
Благодари: 358
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Димов, да вземе да се върне времете с една 250 кг. касиерка в суперите вместо 7-8 какички ? Или да има само еднолентови кръстовища и пътища ? За фифо, лифо чувал ли си ? Ако до тук си ме разбрал, следващата подсказка е "виртуализация". Като много разбираш направи я с 1 процесор.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 20-12-2013
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Колега Йовчо Димов колкото и да подхождаш с добро ,тук просто няма как да стане ,стадо без м...а едва ли има ,че и тук така
Весели празници , Излишно е да се тровиш
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912

Последно редактирано от atuani : 20-12-2013 на 17:50
Отговори с цитат
  #28  
Стар 20-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,935
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Та какво казваш за великите нови процесори работещи на близки до старите честоти и имащи по 1000 ядра ? Защо имат по 1000 ядра , ще отговориш ли на този въпрос , явно искаш да говорим. Моето обяснение е че не мгат да ги качат на 10 Гигахерца и затова се мъчат да правят по 1000 ядра в един . Техника работеща на 10 Гига херца има от сума години ! Като гледам и великия ХАсуел и той е на 4 гига ? Малко по стари клокнати процесори даже минават 4 !!!! И какво ? колко ядрен процесор искаш ти ? 60 000 ядрен ? Аз щото искам максимум 4 ама да не е на 4 гига херца а на 10 поне ? Отдавна стелитната техника и то в КОСМОСА работи на 10 12 и повече гигахерца? Неща супа ядра ! Ама както казах: "Всичко е пари приятелю" а не ти да си добре или пък да мислиш че новото е супер връх на технологията а изоставаща на светлинни години честотно от сателитната или мобилната техника ? Така че не ми навирай някакви процесори натикани с ядра а ми покажи нещо което работи на 3 пъти по-голяма честота например ? Ето ти доводи че новото е добре забравено старо , само умножено.
Ако искаш ме банвай , ако искаш ме уволнявай . Не ми пука дали ще съм или не в тоя форум. Казах че не желая да ме правят на малоумник заради това че съм решил да ползвам това което ползвам. Това със "орязването" на 7 не го разбирам от теб , бъди спокоен. Знам го правил съм го , няма смисъл за мен ! Затова не го правя . А ако орежем по старата какво става тогава. Не желая да споря защото няма смисъл от тема XP срещу 7 - глупава е! пак ще го кажа : ВСИЧКО Е ПАРИ ПРИЯТЕЮ" и Интел са едни от най-големите паролюбци ( разбирай обичащи парите). какво да говорим повече?
Аз дойдох с идеята да помагам на хора за поддръжката на определен вид техника и да си давам мнението по други теми , а вие какво направихтеме поредния малоумник заради това че си имам собствени решения и казвам защо съм ги направил ? Айде няма нужда .
Честно да си призная не успях да ти прочета целият пост
Бях те посъветвал първо да разбешреш разликите м/у 3 от последните поколения процесори на интел, но явно не ти стига умственият капитал, както не стига умствения капитал на този който ти е благодарил.
На всички ни е ясно, че си тъп и прост, но все пак реших да те образовам малко. Та честотата на процесорите няма как да се повишава до безкрайност, проста физическа зависимост. Най-просто казано, няма нужната технология за охлаждане на самите процесори, защото колкото е по-висока честотата, толкова повече енергия е нужна, а енергията отделя топлина. Затова производителите на процесори гледат хем да направят по-енергопестящи процесорите, хем да имат по-голяма производителност, при същата работна честота. Нещо като при автомобилите, защо според теб не произвеждат повече автомобили които могат да вдигнат над 250км/ч, няма да се купуват може би? А се акцентира повече на сигурността, икономия, ускорението и въртящият момент?
@Йовчо тъпо парче си отвсякъде, дадох ти една проста задача която се решава много лесно чрез чичко гугъл, а ти вместо да прочетеш, реши да си напишеш поредните простотии.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
ivo (20-12-2013), kabel (20-12-2013), Онджичек (20-12-2013), турбо (20-12-2013), Хиена (20-12-2013)
  #29  
Стар 20-12-2013
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колагата dman ме изпревари, точно това е причината, нестабилността на P/N прехода при силициевите чипове при честоти над 4Ghz, оттам нататък всичко е въпрос на пари.
А за това какво ползва НАСА си нямам идея, ако колегата Димов знае, с радост ще се просветя...

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на михоф33 за този полезен пост :
TUISTERa (20-12-2013)
  #30  
Стар 20-12-2013
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Пак ли влизам в конфронтация с админа?
Позволявайки си да обижда колегата по подобен начин? Обиди ли те с нещо ? Язък ти на знанията и самочувствието

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
@Йовчо тъпо парче си отвсякъде
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
боклуци, всичките, Да, изброи, каква, които, между, обясни, Продуцента, разликата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Каква е разликата между приемниците за сателитна и наземна телевизия ? Андрей Колев ДРУГИ 20 08-04-2013 17:57
Xtrend ET6000 каква е разликата с ET5000? myspam HDTV дискусии 3 05-02-2012 00:07
Разликата между мъжа и жената…под душа – така ли е наистина?! nurgyn Забавно 1 19-11-2011 11:20
Каква е разликата... aussie DREAMBOX 15 11-05-2009 22:37
Каква е разликата в тези DM500 netizen DREAMBOX 13 19-03-2009 16:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.