The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 22-08-2012
Наско74 Наско74 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 165
Благодари: 24
Получил благодарност:
87 пъти в 30 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
За жалост успях да направя само още 2 снимки, батериите сдадоха.Все пак ако ти вършат работа ето ги(USB цокъла е вдясно от ETHERNET кабела). При желание, утре след зареждането мога да направя още снимки и с по-голяма резолюция и ти ги пратя на е-мейл.
ОК благодаря ще опитам утре да се оправя с тези. Ако не ще те помоля за други.
  #102  
Стар 22-08-2012
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Имам предвид най-вече банковите кредити, защото те са юридически издържани. комуналните услуги винаги можеш да ги оправиш на калъп пък и там си говорим за незначителни суми - винаги могат да ти продадат четиристайния в идеален център София и да ги погасиш, щом пенсията ти не стига
Тук си напълно прав. Само дето кабеларките, слава Богу, още не искат ипотека, та да ти дадат приемник А някак си разговорът е на подобна тема, далеч от банките, затуй и аз къмто комуналните и сродни на тях услуги ровех като посока
  #103  
Стар 22-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Искат ти запис на заповед което е все едно и също, даже по лошо. Фалира кабеларката и ти оставаш с един непотребен чук за 150 лв примерно. След година и нещо ти каца ЧСИ и ти предявява 350 лв с разходите иди доказвай, че си имал договор с кабеларка и това си го писал за приемник който те не са поискали обратно.
  #104  
Стар 22-08-2012
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, със записите на заповед (ЗЗ) в момента нещата не са като до 01.03.2008 г. Ако имаш да вземаш пари, смело подписвай такова, ще ги върнеш, когато си решиш или поне след доста повече време, отколкото си представя кредитора ти. Ако имаш да даваш, с другия при нотариус, да си направиш договорче за заем с нотариална заверка на подписите. Не питай що, вервай ми.
Не се засягай, ама аз например не се мешам в областите, където си специалист. Коментара ти по правни въпроси обаче е... как да кажа... абе има доста непрецизни неща. Да сравняваш ЗЗ и ипотека, при това в полза на ЗЗ... Аз това го работя и като казвам, че го работя, не съм огладнявал доста години в резултат на тая работа. Частник съм и то не съм ЧСИ
П.П. На жена ми не са й искали ЗЗ, кат е сключвала договора.
П.П.П. Аз лично все пак не бих подписал такова нещо за - как го каза - непотребен чук. Ако ми дадат пари, които трябва да връщам - да.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Бай Джейсън за този полезен пост :
Илия Иванов (23-08-2012)
  #105  
Стар 23-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тия стотина лева, при последващи отзиви по форумите... Колко ли пъти по толкова губят като резултат? И то ако успеят да вземат стоте лева!
За кабелния оператор - инвестицията в огромния брой случаи е да дръпне 20 метра кабел по 50 ст'инки метъра - значи е изплатен за половин месец. Сума народ гледат още с аналогов сигнал, дори приемник може да не се налага да дават. Капят 25 кинта всеки месец, ей така, от въздуха!
Не е истина какви простотии! В 2 от 3 случая на развод с оператор - ми късаха нервите по подобен начин. После притискат форумите като заговорим за каката! Ми то не е от хубаво.

Последно редактирано от Rabin : 23-08-2012 на 01:14
  #106  
Стар 23-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Бай Джейсън, откога разрешиха лихварството? И би ли ми обяснил след като те осъдят на база ЗЗ, т.к. ти не си бил реално призован в съда, при последваща среща с ЧСИ дали гражданина няма да предпочете да разсрочи тези 350 лв и да ги плати, вместо да ги оспорва да загуби нови пари взети на заем и да плати тройно?
Иначе си прав за ЗЗ, че е непотребен документ затова и отдавна не се ползва като обезпечение при банковите кредити.
  #107  
Стар 23-08-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,221
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
при последваща среща с ЧСИ дали гражданина няма да предпочете да разсрочи тези 350 лв и да ги плати, вместо да ги оспорва да загуби нови пари взети на заем и да плати тройно?
ООО, вярвай ми, има хора които си мислят, че нищо не може да им се направи. Отиват при ЧСИ и казват: "Какви сте вие бе, как ще ми искате пари, ОТПИСВАЙТЕ ме от тука, не ме търсете вече, пари няма да ви дам." Много близък човек ми работи подобно нещо, та репликите от там ги знам! Ама не, след известно време почват да съжаляват дето са говорили така, и ТВ викат, ама толкз...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 23-08-2012 на 10:42
  #108  
Стар 23-08-2012
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много подробни разяснения искаш,d3v1c3nv11. Можеш да ги получиш на друго място. Тук накратко: Това, което наричаш "лихварство", всъщност се нарича "Договор за заем за потребление" (има и такъв за послужване, доста различен) и е уредено в действащото българско право със Закона за задълженията и договорите (ЗЗД), в сила от - забележи - 1950 г. Е, щом насред сталинизма това е разрешено да се прави от гражданите, прави си сам сметката доколко е "лихварство". Само не можеш да праскаш лихви квито си искаш, ама то и това може да се заобиколи, щото можеш да надуеш главницата, стига заемателя да сглупи да подпише.
Второ - това да плащаш или не също е въпрос на избор, понякога мотивиран именно от това, че не дължиш нищо или много по-малко. Малката подробност е, че при договор с нотариална заверка - възразяваш-не възразяваш срещу заповедта за изпълнение по 417 ГПК, изпълнението не се спира. При ЗЗ обаче не е така. Спира се и кредитора трябва да те съди в исков процес, а ти му правиш така, ако си недобросъвестен или прав: Че може и да си усере процеса дори да не си прав, не се знае.
И сега да се върнем на темата за нечестната игра: ако кабеларка се опита да те цака със ЗЗ и си достатъчно умен да си подготвиш документите, кабеларката може най-накрая да плати държавните такси и хонорара на някой като мен, вместо бившия клиент - на нея.
Затова, драги съфорумци, ако нещо ви притеснява или съмнява в бумагите, които ви представят, най-малкото не бързайте да ги подписвате. Обмислете. Подгответе се така, че да не могат да ви бъзикат. Ако не са съгласни и не им вярвате - не подписвайте. Ако им вярвате - е, може и да са коректни, защо пък не
  #109  
Стар 23-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да ама в главницата са включени лихвите само за договорения период. След това няма как законно да си вземеш лихвата от 2-3% месечно
Обърни внимание пак на това, което съм написал и ще видиш, че все пак ЗЗ е много добро основание да изкъртиш някой беден и неосведомен човек имал наглоста да вземе 200 лв или да си купи "плазма".
  #110  
Стар 23-08-2012
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж сега, ако на всяка цена искаш да се изкараш прав, аз нямам желание да споря просто така. Обаче имам поглед върху нещата в повечко детайли и мога да си позволя да дам по-обобщена картинка.
Несъмнено има всякакви частни случаи и те зависят от множество конкретни неща, които са се случили/не са се случили. Всичко може да стане - и в тази, и в другата посока. Сам казваш - "неосведомен човек". Ми така е - законът брани бдящия, не спящия.
Така че - прав си, не се коси
Хубав ден.
П.П. Само да уточня по повод на долния ти пост, щото повече няма какво да ти кажа: твоята истина очевидно винаги има две, че и повече лица, щото е като лаф на маса с ракия, все можеш да извъртиш работата накъмто това, дето толкова искаш да (си) докажеш. Моята зависи само от едно - от това, какво мога да установя като факти.
ХУБАВ ДЕН ОТНОВО

Последно редактирано от Бай Джейсън : 23-08-2012 на 11:15
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo такса, Близу, Игра, Нечестна, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Game of Thrones / Игра на тронове - Сезон2 Чък Норис ФИЛМИ 6 02-04-2012 21:01
Nova ще дават 100 000 в хитова игра ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 22-12-2011 14:01
БНТ пуска атрактивна игра: „Фамилия БНТ” ТИНТИН ДРУГИ 0 10-09-2009 18:07
PRO.BG раздава пари в игра без импулсни телефони ТИНТИН ДРУГИ 0 20-07-2009 15:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.