The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-12-2014
Атанасан Атанасан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с телевизор Philips

здравейте,
Имам следния проблем с телевизора , които е от баща ми .. но си работи и не ми се иска да го изхвърля все още от старите Philips с кинескоп но доста добре си работеше до преди 2 седмици. Сега се държи много странно. Като го пуснеш в контакта лампичката отпред си светва в готовност всичко е наред като пусна с дистанционното някои канал лампичката си остава червена но започва бързо да мига и екрана си остава черен и така включване от тока и изключване понякога захапва и си тръгва и може повече цял ден да няма никакви проблеми но може след 15 мин както си работи черен екран и лампичката отпред започва усилено да мига. Помислих че проблема може да е от някои от кондензаторите по дъното отворих го почистих го няма подути кондензатори или нещо да показва че някои вече е дал богу дух . След което го затворих и така си работеше към седмица без никакви ядове и преди 2 3 дена пак почна да прави същите номера и не мога да разбера къде е проблема .Някои да се е сблъсквал със същия проблем ,мислих да го нося на сервиз но не си заслужава затова съм се захванал аз да си го оправя .Надявам се да успея .И благодаря много на всички които дадат идеи от какво може да е.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-12-2014
Аватара на БаБа-Ти
БаБа-Ти БаБа-Ти не е на линия
上海
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: var/tuxbox/config
Мнения: 90
Благодари: 21
Получил благодарност:
25 пъти в 16 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Атанасан Вижте мненията
здравейте,
Имам следния проблем с телевизора , които е от баща ми .. но си работи и не ми се иска да го изхвърля все още от старите Philips с кинескоп но доста добре си работеше до преди 2 седмици. Сега се държи много странно. Като го пуснеш в контакта лампичката отпред си светва в готовност всичко е наред като пусна с дистанционното някои канал лампичката си остава червена но започва бързо да мига и екрана си остава черен и така включване от тока и изключване понякога захапва и си тръгва и може повече цял ден да няма никакви проблеми но може след 15 мин както си работи черен екран и лампичката отпред започва усилено да мига. Помислих че проблема може да е от някои от кондензаторите по дъното отворих го почистих го няма подути кондензатори или нещо да показва че някои вече е дал богу дух . След което го затворих и така си работеше към седмица без никакви ядове и преди 2 3 дена пак почна да прави същите номера и не мога да разбера къде е проблема .Някои да се е сблъсквал със същия проблем ,мислих да го нося на сервиз но не си заслужава затова съм се захванал аз да си го оправя .Надявам се да успея .И благодаря много на всички които дадат идеи от какво може да е.
На сервиз в никакъв случай , най добре го качи в асансьора и го карай директно на последния етаж , от там го засили на долу с всичка сила .А на баща си му купи нещо свясно .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-12-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,466
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Атанасан Вижте мненията
които е от баща ми
Цитирай:
Първоначално написано от БаБа-Ти Вижте мненията
А на баща си му купи нещо свясно .
Телевизора е спомен от баща му!Иска да си го оправи и да си го запази, може би!
А ти,на баба ти,какво свясно си купил?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-12-2014
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом не им личи, просто подмени електролитните кондензатори в захранването. Обикновено изсъхва някой близко до радиатор, който грее. Огледай схемата.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-12-2014
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този телевизор модел и шаси няма ли си?
Потърси по тях сервизно ръководство в нета по тях.
Телевизора се самотества и според броя на миганията на светодиода показва вероятна причина за повредата. Но за да разбереш кода на грешки, пак трябва сервизно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
philips, проблем, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с плазмен телевизор philips 42pfp5332_10 Владовд ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 24-02-2014 11:56
Проблем със субтитрите на телевизор Philips 32PFL4007 sladkija ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 13-01-2013 18:32
Проблем при телевизор PHILIPS 22PFL5403D/10 Няма картина Цъфтилов Домашен майстор 17 11-10-2012 21:40
Проблем с 3D телевизор на Philips:( Tosheva ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 08-07-2012 18:17
продавам3D телевизор PHILIPS 42PFL7696K 02 sunaikasabov ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 23 10-01-2012 08:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.