The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-05-2016
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Доминик Купър за сериала "Проповедникът" - по AMC от 30 май

В очакване на премиерата на новия сериал на AMC „Проповедникът“


30-ти май в 4.00 и 23.00 ч.


Интервю с Доминик Купър (в ролята на Джеси Къстър)


Бяхте ли фен на комикса „Проповедникът“/ „Preacher“, преди да се заемете с телевизионния сериал?

Не, но името и основната идея ми бяха познати, тъй катоимах приятел, чийто брат носеше кожено яке, черни дрехи и четеше “Проповедникът“/ „Preacher”: представите ми се изчерпваха с това. Но, съм доволен, че прочетох сценария без връзка с книгата – удивителен пилотен епизод, който ми хареса. Беше удоволствие да го видя в самостоятелен вид и толкова впечатляващ. След това си помислих: “Кой е източникът на всичко това? Кой го е създал?” Така прочетох всички книги. Срещнах се с екипа (съизпълнителните продуценти Сет Роугън и Евън Голдбърг и шоурънъра Сам Кейтлин),които изглеждаха като обсебени – възрастни хора, говорещи за нещо толкова странно и опитващи се да обяснят как то ще се превърне в сериал. Беше една от най-забавните срещи, които съм имал някога. Можете да си представите как Сет, Ивън и Сам се мъчат да обясняткак ще се развие тозисезон. Моята реакция беше: “Как ще направите това? Това е почти невъзможно! Но, аз определено искам да участвам.” Приятно ми беше да четакомикса. И съжалявах, чене съм израснал с него, четейки го и бидейки част от този свят. Имах чувството, че съм пропуснал нещо. Ноза щастие, ние наистина останахме верни на идеите на комикса, на описанието на образите и дори – на външния им вид.

По какво се различава телевизионният филм от комикса?

Те (Сет, Евън и Сам) всъщност решиха да го направят като предистория, тъй катодействието в комикса се развива със скорост, която ви увлича прекалено бързо по тези луди хора и идеи; затова те създадоха реален гради реално място и свят, който ние като зрители можем да възприемем и с който можем да установим връзка и да разберем хората в него. Много е важно да се познава миналото на Джеси и решението му да направи това, с това гадно и опасно минало, пълно с насилие. Мисля, че ние би трябвалода знаем тези неща, преди да тръгнем на това безумно пътешествие по света.

Религиозен човек ли сте в реалния живот?

Аз съм вярващ, но… не ходя на църква. Но, не съм противник на нищо и ми харесва идеята (в “Проповедникът”), че е важно да се говориза религията. Не мисля, че тозисериалзащитава която и да е позиция; това, което ми харесвав него е, че това са само разговори. Къде се намираме? Кои сме? Какво правим тук? Харесва ми, че Касиди и Джеси спорят по тези въпроси; те никога не постигат съгласие. Но, те харесват динамиката на тези разговори. Това е един безкраен разговор, нали? И не трябва да гледаме на него с омраза или гняв. Всеки има право да вярва във всичко, в което иска да вярваи, според мен, филмът иска да ни каже точно това.

Направихте ли някой от вашите акробатични номера в първия сезон, както при големия бой в бара?

Ние направихме голяма част от тях сами, но седин наистина много добър поддържащ екип. Аз обичамтази сцена, защото тя разказва история; тя не е включена просто така. Джеси е толкова против да бъде въвлечен отново в този животи вече му се е насъбрало толкова многопо отношение наминалото му и на това, на какво е способен… но, той го прави с удоволствие. Той прилича на наркоман, който накрая отново е получил своята дозаи се наслаждава на всеки миг. Това е той; това е същинският той. Той е потискалтоваи се е мъчил да си придаде друг вид.

Вие работите и скомпанията DC Comics (“Проповедникът“/ „Preacher”, „Warcraft“, който предстои да бъде излъчен), и с компанията Marvel (Купър изпълнява ролята на Хауърд Старк в„Капитан Америка: Първият отмъстител“/ Captain America: The First Avengerи в телевизионния филмАгент Картър“/ „Agent Carter”). Коя от двете компании предпочитате?

Харесвам това, което правят и двете. Мисля, че те саизключително креативни. И двете търсят по-необикновени и различни историии винаги се стремят да открият предизвикателни неща за зрителитеа, по мое мнение, тозифилмопределено е такъв. Никога не съм виждал нещо подобно. Такава съвкупност от толкова много различни идеи.


Имайки предвид колко консервативни са феновете наПроповедникът“, притеснява ли ви това, че филмът се различава твърде много от комикса?

Имам опит в това отношение с „Warcraft“ и Хауърд Старк. Натискът е огромен, защото хората наистина имат яснапредварителна представа за образа, с който са израснали и който виждат в съзнанието си. Но, това не трябва да те разколебава или да те плаши. Ти се справяш с подготвителната работа; разговаряш с творческия екип; разговаряш с автора на книгатаи с героя, доколкото можеш; и след това, всичко зависи от теб. Трябва да изпълниш написаното на страницата за съответния дени да решиш как, според теб, създаденият от теб образ ще реагира в дадената ситуация. Това е всичко, което можеш да направиш. В противен случай, трябва да вървиш през минно поле, обзет от страх за тези хора. А, в мрежата ще срещнеш безкрайно отхвърляне. Така че, налага се да ръководиш нещата с ясното съзнаниеи чувство на гордост от това, което си успял да постигнеш,и аз се надявам, че хората ще харесат моето представяне.

Беше ли южняшкият акцент на Вашия герой част от актьорските ви уменияили се наложи да работите с учител по изговора?

Наложи се да работя с учител. Това беше важно.

Трудно ли се овладява акцентът?

Трудно е да непреиграеш с него; мисля, че в това е тънкостта. Лесно е да възпроизведеш повърхностно нечия представа за южняшки акцент, но не става по този начин, защото в крайна сметкаще се окажеш в положението на имитатор. Всъщност, тексаският акцент не е прекалено южняшкии не е така ярко изразен, както хората си мислят. Така че, имаше някои техники, за които ползвах помощ итова беше добре, той катоне исках да мисля прекалено много за това по време на снимките; не исках това да заема първостепенно място във въображението ми,докато се стараех давляза в образа.

Бихте ли ни казали нещо за работата си със Сет и Евън иза работата им като режисьори?

Никога не съм виждал нещо подобно. В началотоимах известни притеснения, че щеполучавампротиворечиви указания и представи за играта си от тях, но това са двама души, които се познават от толкова много години и работят заедно толкова добре, четова някакси се получава; никога не е имало момент на несъгласие между тях. Освен това,имахме и шоурънъраСамКейтлин, която надзираваше нещата и правеше много конкретни творчески забележкиза това, което искаше. Но, хубавото беше, че всички те познаваха материала; те имаха ясна представа какво искат да направят. Беше много важно да разполагаме с това в началото,преди да ни оставят да действаме,да знаем наистина какъв е стилътна филмаи кои сме ниекато образи. За мен беше истинско удоволствие да работя с тях.

Има ли някой незабравим момент от работата върху сезон първи,който сте запечатали в съзнанието си?

Всеки ден имаше много такива моменти. Когато се срещнешс всички създатели на филма, виждаш, че това е странен екип от хора – прекрасен екип. Всички ние сме на ръба на лудостта, което може да създаде маса поразии: но, поразии в добрия смисъл; полезни поразии. Всеки ден се случваше нещо много забавно и тъй като снимките на всеки епизод продължаваха седем дни, ние имахме възможност да видим абсолютно всичко… и се налагаше да правим абсолютно всичко. В даден момент се случва… страхотен бой на бара; в следващата минута – спокоен, мрачен разговор около масата.

Кое беше най-голямото предизвикателство в работата по този филм?

Тишината около Джеси – тъмнината и тишината -- по отношение на коятоимах известни безпокойства, че ще се възприеме като отегчителна,тъй като останалите образи са като ураган. Така че, според мен,предизвикателството е в товада вярваш, че вътрешният живот на Джеси и неговото миналоса достатъчни, за да приковат вниманието на зрителя, за разлика от образа на Хауърд Старк, при когото случаят е обратен – той се втурва във филма като луд и постоянно бърза да отиде на следващото място, да измисли нещо, да бъде изобретателен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
30, amc, Доминик, За, Интервю, Купър, май, от, ПО, Проповедникът, сериала


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю със създателя на комикса "Проповедникът" за сериала на AMC "Проповедникът" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 27-05-2016 13:12
Премиерният сериал "Проповедникът" - от 30-ти май по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 13-05-2016 16:13
ИНТЕРВЮ С МАЙЛС МИЛЪР - ИЗП. ПРОДУЦЕНТ И СЪЗДАТЕЛ НА СЕРИАЛА "ПРЕЗ ПРОКЪЛНАТИ ЗЕМИ" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 05-11-2015 15:58
ИНТЕРВЮ С ИЗП. ПРОДУЦЕНТ И СЪЗДАТЕЛ НА СЕРИАЛА "ПРЕЗ ПРОКЪЛНАТИ ЗЕМИ" АЛФРЕД ГОХ Chello Central Europe ФИЛМИ 0 05-11-2015 15:49
Интервю с Елизабет Родригез за "Пази се от живите мъртви" - повече за сериала на AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 18-08-2015 18:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.