The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 19-05-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Приемам единствено забележката ти за „виртуален ком1порт” и прилагам снимки, за да се изясня. Би трябвало да го нарека, може би, псевдо ком1порт, защото операционната система ( winXP) го възприема винаги като USBserial.
Кажи какъв точно е преходника и с какви драйвери го ползваш? Преди не помня колко време се изръсих 20 лв. за преходник USB-RS232 в КомелСофт (съжелявам ако го приемате като реклама, но то не е) модел Aten UC232. Тогава ми се виждаха много, но това са най-добре похарчените пари. С този преходник до момента не е имало устройство което да не работи. Ползвал съм го под 98, XP и 7-ца. Драйвера е PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110 и се показва като "Aten USB to serial bridge", но през драйвера мога да укажа кой порт да е. Ползвам го като COM2 и не съм срещнал и софтуер който да не го хареса. Преди месец флашнах и китайски DM500S. На лаптопа имам истински сериен порт, но когато е на докинг станцията е недостъпен (на нея също има) но е на недостъпно място и с USB-RS232 ми е по-удобно. Процесора е Core2Duo T9300. Надявам се да съм ти помогнал, както и да съм предпазил други колеги от погрешни изводи или покупки.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 19-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Акробат рийдъра има общо с четенето на пдф-и, а в пдф-ите са отговорите на всички въпроси, които не си задаваш, като например протокола RS486
Е за това ти се моля от толкова време, а ти така увърташ . Я сега ми покажи един от тези пдф-и или ми дай линк, за да не останат само празните ти писаници. Както вече писах, ще ти бъда много благодарен. Умея го
Отговори с цитат
  #33  
Стар 19-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Кажи какъв точно е преходника и с какви драйвери го ползваш? Преди не помня колко време се изръсих 20 лв. за преходник USB-RS232 в КомелСофт (съжелявам ако го приемате като реклама, но то не е) модел Aten UC232. Тогава ми се виждаха много, но това са най-добре похарчените пари. С този преходник до момента не е имало устройство което да не работи. Ползвал съм го под 98, XP и 7-ца. Драйвера е PL2303_Prolific_DriverInstaller_v110 и се показва като "Aten USB to serial bridge", но през драйвера мога да укажа кой порт да е. Ползвам го като COM2 и не съм срещнал и софтуер който да не го хареса. Преди месец флашнах и китайски DM500S. На лаптопа имам истински сериен порт, но когато е на докинг станцията е недостъпен (на нея също има) но е на недостъпно място и с USB-RS232 ми е по-удобно. Процесора е Core2Duo T9300. Надявам се да съм ти помогнал, както и да съм предпазил други колеги от погрешни изводи или покупки.
Колега, не знам каква марка е преходника, раздадоха ни от фирмата на всички еднакви, преди 3 години. Виж го на снимката. Нищо не пише на него и работи с драйвери от уиндоус XP. Самоинсталира се. Прилагам снимки и самите драйвери:
Прочети пак какво съм писал, преходникът работи при описаните условия коректно. Но при същата операционна система, но на машина с двуядрен процесор, ядец! Едноядрената машина е IBM think pad T43, а двуядрената- Lenovo think pad T61. Тактовата честота и на двата модела е 2 GHz, но при Т43 я свалям на 800 MHz и нямам грижи. Нито с DM 600 PVR (истински), нито с промишлени контролери. С двуядрения Т61 не съм пробвал на дрийма, няма и да го направя.
P.s: Както вече писах, с докинг станция и двуядрения няма проблем, защото ком-портът на нея е истински и работи перфектно на всички тактови честоти.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 6.JPG (55.8 КБ, 31 разглеждания)
Тип файл: jpg 5.jpg (68.6 КБ, 25 разглеждания)
Прикрепени файлове
Тип файл: zip COM 1 Drivers.zip (69.2 КБ, 4 разглеждания)

Последно редактирано от dodo_pv : 19-05-2011 на 20:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Хиена (19-05-2011)
  #34  
Стар 19-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

http://www.betterbox.co.uk/acatalog/RS%20232.pdf

Тук обаче твоя протокол не е описан, все пак се запознай се останалите три най ползвани, обърни внимание на понятието half duplex, може да погледнеш описанието на чиповете, които се ползват, също може и да си поиграеш с изключване на FIFO, много често помага, когато се комуникира с ембедед дивайси, особено със софтуерен сериен порт или хардуерен с плитко фифо.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 19-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Малък цитат:


What's the "RS" in RS232/RS485/RS422?
The RS stands for Recommended Standard. Nothing really agreed upon or official. At least not
in the sense of the "made-by-committee" standards like IEEE-1284 and IEEE-1394.
What does this mean? Because RS standards are merely recommended and technically general,
lots of manufacturers develop products that are at best inferior. They cut corners and cheat in
order to manufacture cheaper products
Отговори с цитат
  #36  
Стар 19-05-2011
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Оставям темата, само и защото, в спора се казва истината.
Наздраве...
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20-05-2011
Аватара на Inkas
Inkas Inkas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 157
Благодари: 0
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така като гледам доста точно в тази тема са разбирачите от DREAMBOX. За да не отварям нова тема, ще пиша тук, а модераторите, ако преценят, че нарушавам правилата, мола да я изтрият. Та въпроса ми е следния: Имам 3 Dreambox-a и на 2 места антени. Нито един от боксовете ми (DM500S) не работи на вертикална поляризация. Не знам дали аз съм малоумен или нещо не го правя като хората. Използвам GP. Не съм пробвал с дръм имидж, но съм сменял захранвания и т.н, но без резултат. Някакви идеи? Не вярвам и 3-те dreambox да са прецакани.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20-05-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inkas Вижте мненията
Имам 3 Dreambox-a и на 2 места антени. Нито един от боксовете ми (DM500S) не работи на вертикална поляризация. Не знам дали аз съм малоумен или нещо не го правя като хората. Използвам GP. Не съм пробвал с дръм имидж, но съм сменял захранвания и т.н, но без резултат. Някакви идеи? Не вярвам и 3-те dreambox да са прецакани.
На тези 2 антени други приемници ловят ли нещо на вертикална? По принцип за вертикална поляризация се подава по-ниско напрежение от колкото за хоризонтална, така че с това което си дал като информация ми е трудно да предположа на какво се дължи проблема. Пробвай с друг приемник какво се получава! Пробвай с ръчни въведени параметри менюто сатфиндер на спътник и транспондер с известни параметри на вертикална и виж какви нива ти дава и дали "Lock"-ва! Нaпиши какви са ти настройките на конвертор (LNB).
Отговори с цитат
  #39  
Стар 21-05-2011
Аватара на Inkas
Inkas Inkas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 157
Благодари: 0
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С приемник на Булсатком (преди гледах всичко на 42 и на 39). Смених го с Dreambox, и от тогава не ми харесва как работи. Смянал съм захранвани, какво ли не съм правил ... и не се получава. Сега гледам само на H
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Заслужава, ЛИ, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Заслужава ли си да се купи HD приемника на МСАТ 22vale Оператори в гр. ВАРНА 5 06-08-2011 18:24
Заслужава ли си DM8000 ? dvt1 DREAMBOX 6 04-12-2009 20:20
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.