The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1361  
Стар 18-03-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Я по добре си карай на скорост

Гледам в подписа ти.... Тоя кромид като го омешаш с вода в пежото ли го наливаш? Ако е да тогава може да изключваш от скорост

Последно редактирано от dolby : 18-03-2021 на 05:39
Отговори с цитат
  #1362  
Стар 18-03-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от digimp Вижте мненията
Значи доколкото разбрах:

1. Ако съм се засилил и имам 100-200-300-500 метра до светофара и съм на равно - мога да пусна по инерция? ДА или НЕ?
2. Ако съм на стръмно нанадолнище трябва да съм само на скорост - ДА или НЕ?
3. Ако съм на леко нанадолнище - КАКВО СЛЕДВА?

Бараката е Пежо 407 - бензин - не знам това моноинжекция ли е или какво е.
Поздрави и безаварийни на всички!
Пежо 407 е много стабилна и здрава машина!Моята бе с карбуратор 1.6 ~93 коня.Мисля от 408 са с моноинжекция,защото имах 308 с моноинжекция.

Има си ППХ караш си както си свикнал,само не гаси в движение,както съветват някои умници!

Последно редактирано от yavor1 : 18-03-2021 на 09:05
Отговори с цитат
  #1363  
Стар 18-03-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Има си ППХ караш си както си свикнал,само не гаси в движение,както съветват някои умници!

Понеже аз съм умника и бях решил съвсем умишлено да избия повече хора, ги съветвам съвсем умишлено да си гасят двигателите в движение и така пестейки гориво да се мятат с 140 км/ч по хендеците!
Понеже ти си най-големият специалист по всичко тук във форума, ти предложих понеже си убеден, че пускайки по инерция на скорост, двигателят харчи 0 литра бензин и си вървииииии километри така..... просто да прекъснеш ел-захранването на бензиновата помпа(не да въртиш ключа на волана) и да продължиш да караш по инерция до края на наклона с работещ двигател.

Това е целият спор! Нищо повече!


Виж сега сам ти какво си постнал:
Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Обяснено е като за идиоти,но за теб пак ще ти е трудно да вденеш

Използването на предавките на автомобила за намаляване на скоростта винаги се е препоръчвало за безопасно шофиране. Най-общо казано това е да намалявате скоростта плавно, като отнемате газта. По този начин при определени условия в двигателя се преустановява подаването на гориво или се доставя съвсем малко (за запазване на температура и други).
Мисля, че последното изречение е края на този "спор" и ясно показва кой е "идиота"!
Само ще добавя, че германците дори и това са тествали и са доказали, че при изключена предавка по наклон икономията на гориво е по-голяма, въпреки показателите на компютъра на колата!
С оглед на безопасност обаче, препоръчват да се спуска на скорост, особено при лошо време - мъгла, дъжд, сняг, през нощта и прочие!
Приятен ден на всички!
Карайте внимателно!
Бъдете здрави!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
111111 (18-03-2021)
  #1364  
Стар 18-03-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране Вас не спори само за да си ми контра винаги!

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Понеже аз съм умника и бях решил съвсем умишлено да избия повече хора, ги съветвам съвсем умишлено да си гасят двигателите в движение и така пестейки гориво да се мятат с 140 км/ч по хендеците!
Понеже ти си най-големият специалист по всичко тук във форума, ти предложих понеже си убеден, че пускайки по инерция на скорост, двигателят харчи 0 литра бензин и си вървииииии километри така..... просто да прекъснеш ел-захранването на бензиновата помпа(не да въртиш ключа на волана) и да продължиш да караш по инерция до края на наклона с работещ двигател.

Това е целият спор! Нищо повече!


Виж сега сам ти какво си постнал:


Мисля, че последното изречение е края на този "спор" и ясно показва кой е "идиота"!
Само ще добавя, че германците дори и това са тествали и са доказали, че при изключена предавка по наклон икономията на гориво е по-голяма, въпреки показателите на компютъра на колата!
С оглед на безопасност обаче, препоръчват да се спуска на скорост, особено при лошо време - мъгла, дъжд, сняг, през нощта и прочие!
Приятен ден на всички!
Карайте внимателно!
Бъдете здрави!
Ти наистина не може да четеш и както е типично за теб и компанийка,перефразираш редовно думите на противниците ти
За прекъсване захранването на горивна помпа,никога и никъде не съм пледирал

Горивото се спира или от дюзите,или от клапана за ПХ!!!Ако толкова си напред в материала,трябва не захранването на помпата,а на дюзите да изключиш и тогава ще разбереш,къде ти е грешката твоята и на подобни на теб от форумите на БМВ,където е най-голям процента на дървените философи
Трябва да си тотален малоумник,да спираш захранването на горивната помпа,или още по-зле да изключваш централно

Дори напротив, опонирах на №111111, че горивната система винаги е под налягане от 4 до 2000 ата , в зависимост от типа двигател!!!

За БМВ ситуацията е почти същата,както при нормалните МПС, разликата е че се следи температурата на ДВГ и ако се срине много, при неработещ коректно термостат на охлаждането(често срещана сигуация при БМВ), се подава гориво!
БМВ са известни с своеобразните си изпълнения,пластмасови картери, особена система за картерните газове и т.н.

Като цяло ППХ е създадена единствено и само да не се харчи безсмислено гориво и си изпълнява целта, независимо дали в градско или извънградско движение на МПС! Положителен ефект от нормално работещ ППХ е почистване на EGR клапана, отрицателната е че се охлажда DPF филтъра и катализатора,но от друга страна препятства попадане на неизгоряло гориво в тях!



Всякакви алабализми и псевдо научни простотии,че ако не се подава гориво,двг гасне или се износва,са лъжа и измама,типична за някои от Вас

Последно редактирано от yavor1 : 18-03-2021 на 11:31
Отговори с цитат
  #1365  
Стар 18-03-2021
astor astor не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 133
Благодари: 42
Получил благодарност:
41 пъти в 30 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Проста физика едното бутало се възпламенява и с отделената енергия нагнетява следващото.

При моторна спирачка имаме впръскване на гориво под нужните за оборотите,
колата намалява защото имаме цикличност на горенето и компресията.
Нямаме енергия за компресията и двигателя намалява скоростта.

Как ще карате на скорост по инерция без гориво без да сте в режим моторна спирачка, при която пак има горене.

Някой мармот увиващ шоколада в станиол, ще натиска клапана да не се създава налягане в цилиндъра сигурно.
В грешка си 111111 , моторна спирачка има при камионите и то даже няколко вида изпълнени по различен начин.
При колите е просто , изкючва се горивото и двигателя става обикновен компресор на въздух. Както знаеш компресора за състен въздух му трябва въртящ момент за да се движи,демек влага се енергия.При двигателя става същото тази енергия за задвижването се губи при въртенето на двигателя, и зависи от скороста и масата.
Отговори с цитат
  #1366  
Стар 18-03-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Ти наистина не може да четеш и както е типично за теб и компанийка,перефразираш редовно думите на противниците ти
Айде стига толкова!
Повечето форумци тук карат кола поне от 20 години и прекрасно знаят, че на скорост по наклон надолу, като пуснеш газта, колата започва да спира. Бавно, но спира! Ако си на магистрала и наклонът е дълъг(няма да се повтарям с Витиня), за да поддържаш скоростта на спускане, трябва да подаваш от време на време газ.
Подавайки тази газ излиза, че пак ще изхарчиш повече гориво, отколкото ако просто изключиш от скорост и си минеш целият наклон на празен ход. Точно това са тествали в Германия и то не кой, а ADAC(ако ти говори нещо)!

Точно тук има значение компресията на двигателя.
Мерцедес W124 2.5 Дизел, направо започва да спира(компресия над 20 атмосфери).
Мерцедес W124 2.6 Бензин (компресия 10-12 атмосфери) спира, но значително по-бавно.
При комонрейл-дизел компресията е почти като на бензинов мотор, съответно инерционните сили ще действат по-дълго.

Просто и ясно!
Спирам дотук!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Стар 18-03-2021
yavor1
Това съобщение е изтрито от Ooo_Pepi. Причина: Без РѕР±РёРґРё.
  #1367  
Стар 18-03-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Щом другарката го пише с “К”, значи, всички трябва да го пишем с “К”!
Това, нещо не го разбрах, към мен ли беше или е поредната доза остроумие
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #1368  
Стар 18-03-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Един въпрос. Ще озаптите ли Явор или да го махам от игнор листата ми и да включвам лайномета? Тоя индивид няма никакво чувство за благоприличие.

Последно редактирано от dolby : 18-03-2021 на 12:52
Отговори с цитат
Стар 18-03-2021
yavor1
Това съобщение е изтрито от Ooo_Pepi.
  #1369  
Стар 18-03-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Яворе безсмислено е да ме репликираш , не виждам какво пишеш освен ако някой не те цитира. Когато/ако те махна от игнор листата вярвай ми ще разбереш
Отговори с цитат
  #1370  
Стар 18-03-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Това, нещо не го разбрах, към мен ли беше или е поредната доза остроумие
А, Дзумбата ти извади този прякор, питай него.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 30 (0 членове и 30 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.