The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-07-2020
Ченгел Ченгел е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 50
Благодари: 151
Получил благодарност:
13 пъти в 12 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ТВ с процесор за подобряване на изображението

На повечето реклами на ТВ, поне на известните марки, обясняват, че били с не знам какъв си процесор, който правил ъпскейл и след това допълнително подобрявал изображението за повишен контраст, по-добри цветове и т.н. Интересува ме, въпросните процесори само със сигнала от вградения тунер ли работят или също "подобряват" и сигналите от външните HDMI входове?

Питам, защото обмислям закупуването на ТВ, на който ще се подава предимно мазнъоч в 576p от външен приемник на оператора. Ще се радвам да ме консултирате по какви критерии да ги подбирам тези процесори за ТВ? В някои реклами стигат до там, че обещават SDR -> 4K ъпскелинг с едва ли не HDR -подобни цветове и контраст.

Ако ползвате подобни функции във вашите телевизори, дайте препоръки на кой производител му работи най-добре ъпскейлинга на външен сигнал

Покажете и някой скрийншот за да се похвалите!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdr, tv, За, изображението, контраст, на, подобряване, процесор, Тв, чип, ъпскейл


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Приемник на Мтел - с какъв процесор е ? martinakis ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 1 03-11-2016 17:27
препоръчайте сервиз за ребол/подмяна на процесор register КОМПЮТРИ и периферия 10 16-10-2013 20:30
Подмяна на дъно и процесор бахретин КОМПЮТРИ и периферия 28 29-11-2012 16:14
Toshiba анонсира телевизор със 7-ядрен процесор uniqad ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 10-04-2011 00:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.