The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > БОРСА - Купува / Продава > ЧЕРНА ТЕХНИКА

ЧЕРНА ТЕХНИКА Обяви за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА на Телевизори, Ресивъри, DVD / HD / BLUERAY Плеъри, Озвучителни тела и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 31-08-2022
ники2 ники2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Мнения: 88
Благодари: 160
Получил благодарност:
9 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=CITRON;577931]
Цитирай:
Първоначално написано от ники2 Вижте мненията
Взех едно sony tc-k411

Няма да разбереш нищо от дек. На тези механиката е проблем. Ако е ползван повече заради AMS системата се трият главите много.
Е браво, успокои ме. Значи 200лв. отидоха на вятъра.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ники2 за този полезен пост :
Работилница (04-09-2022)
  #12  
Стар 31-08-2022
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=ники2;577934]
Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията

Е браво, успокои ме. Значи 200лв. отидоха на вятъра.
Писах ти бягай от 90те и пиши марка, пишеш преди да купиш...
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #13  
Стар 01-09-2022
кабел кабел е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 45
Благодари: 27
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=ники2;577934]
Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията

Е браво, успокои ме. Значи 200лв. отидоха на вятъра.
Зависи за какво ти трябва.Тоя модел са наистина с много пикливи механики но ако главата не е износена ремонта им е почти без пари.Зъбчатката за втория мотор е 4 долара а и тон ролките са горе долу по толкова.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 04-09-2022
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кабел Вижте мненията

Зъбчатката за втория мотор е 4 долара а и тон ролките са горе долу по толкова.
Може би имаш впредвид че преди мноооого години са стрували толкова в Кореком? В момента няма никакви оригинални нови части. Всичко е или досатъчно остаряло (което за гумените ролки е фатално) или от разни декове разглобени за ремонт.
Относно TC-K411 - това е най-ниския клас от серията. Верoятно има двуглави декове с по-добри характерстики от този конкретен модел. Ники2 така и не казва за какво ще ползва дека, а радостта му че го е купил на далавера ще е временна (до първия ремонт). За хубави триглави декове цената е x10, а напоследък някой по-засукани модели (Nakamichi) са стигнали до х100 на тази цена. По-странното е че има търсене, за разлика от предлагането
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
ники2 (05-09-2022)
  #15  
Стар 04-09-2022
Аватара на Veskop
Veskop Veskop не е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Като цяло, цената на ретро а.к.а "корекомска" техника е в небесата. Наблюдавам цените на касетофоните от 80'те ,познати като "boombox" , и там се наблюдава същата тенденция. Вече цената е х10! И това е световна тенденция...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 04-09-2022
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Гледайте тук какво става чак такива декове измислят. Какво да ви кажа аз се радвам че пенсионираха този тип техника. По отношение на качество на звука, ролките или винила са светлинни години напред. Лошото е че си трябва място и условия за съхранение на записите.

https://youtu.be/urGmmkUDi20

Ако е за качествено слушане триглавия не винаги е оптимално решение. Според мен двуглавия свири по-добре
Навремето имах такъв technics и беше железен много нисък шум благодарение на direct drive. За жалост нямаше Dolby S
Отговори с цитат
  #17  
Стар 04-09-2022
Работилница Работилница не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2022
Местоположение: Noise city
Мнения: 189
Благодари: 82
Получил благодарност:
29 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В 21 век декове ?! Само ако намерите на какво да презаписвате. . Един Technics BX 747 отдавна го пенсионирах и хваща прах в секцията. За сметка на това чат-пат пускам автокасетофон. Касетофончето има повече корекции при възпрозивеждане. TPS е с избор на +_ повече от една напред и назад. Включвам/изключвам Metal когато поискам, а не то да решава. Както ми пасва повече на ушето. Дори има и Blank skip
Отделно е почти безшумен - не щрака като старите тролеи.
Рервесът е бонус.
Всички тези плюсове за има няма 5-6dB S/N
Хайде няма нужда от Direct Drive, Dual капстани..... трета цигулка няма да се чуе.

Последно редактирано от Работилница : 04-09-2022 на 19:58
Отговори с цитат
  #18  
Стар 04-09-2022
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране



https://www.facebook.com/groups/6903...1370353367129/
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на atuani за този полезен пост
coolpazo (05-09-2022), ники2 (05-09-2022)
  #19  
Стар 05-09-2022
ники2 ники2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2019
Мнения: 88
Благодари: 160
Получил благодарност:
9 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Може би имаш впредвид че преди мноооого години са стрували толкова в Кореком? В момента няма никакви оригинални нови части. Всичко е или досатъчно остаряло (което за гумените ролки е фатално) или от разни декове разглобени за ремонт.
Относно TC-K411 - това е най-ниския клас от серията. Верoятно има двуглави декове с по-добри характерстики от този конкретен модел. Ники2 така и не казва за какво ще ползва дека, а радостта му че го е купил на далавера ще е временна (до първия ремонт). За хубави триглави декове цената е x10, а напоследък някой по-засукани модели (Nakamichi) са стигнали до х100 на тази цена. По-странното е че има търсене, за разлика от предлагането
Искам да възтановя записите на десетина касети, които са записани преди 30 години и записите са доста зле. Имам един Technics RS-TR255, но записва мноого зле. Със сонито/ SONY TC-K411/ нещата коренно се промениха, но ми прави впечатление, че като правя калибрация на касетета преди да записвам двата канала не мога да ги изравня и потенциометъра на BIAS винаги ми е в крайно ляво положение и пак не може да ги изравни нивата. Пробвах с няколко касети и се получава едно и също. Предполагам, че е от износена глава. Та въпроса ми е ако реша да сменя главата от къде да намеря да закупя нова, защото гугъл нещо не може да ми помогне. Помогнете с някой линк.

Последно редактирано от ники2 : 05-09-2022 на 09:23
Отговори с цитат
  #20  
Стар 05-09-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ники2 Вижте мненията
Искам да възтановя записите на десетина касети, които са записани преди 30 години и записите са доста зле. Имам един Technics RS-TR255, но записва мноого зле. Със сонито/ SONY TC-K411/ нещата коренно се промениха, но ми прави впечатление, че като правя калибрация на касетета преди да записвам двата канала не мога да ги изравня и потенциометъра на BIAS винаги ми е в крайно ляво положение и пак не може да ги изравни нивата. Пробвах с няколко касети и се получава едно и също. Предполагам, че е от износена глава. Та въпроса ми е ако реша да сменя главата от къде да намеря да закупя нова, защото гугъл нещо не може да ми помогне. Помогнете с някой линк.
https://ashop.bg/audio-glavi
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
ники2 (05-09-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
дек, Триглав


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.