The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 11-02-2022
тв666 тв666 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 36
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, ще го проверя като го отворя.
Сега искам да му форматирам хард диска. От опцията за формат на DVR-a ще го направя. Но, понеже не съм форматирал досега се чудя след формат трябва ли нещо да правя или DVR-a ще си почне наново да си записва и когато направи мисля че беше 11 дни и така натам ще си трие старите и записва новите. Дали нещо да донастройвам или не? Понеже си мисля че като не е форматиран поне 4 години ще е добре за харда.
Също направих настройка при седмичното рестартиране да се трият всички файлове по-стари от 7дни. Че имаше записи още от 1 февруари. То и затова в лог-файла ми изписа че е фулл харда.

Прикачам и снимки. Едната е с 5 операции които прави като забие DVR-a.
Друга е с опциите за форматиране на диск и има и ПОПРАВКА. Това кокво ще рече - правили сте такава?
Идруга е с часа когато е почнал да забива - от 5 и 20 след обяд вчера. И после чак сутринта го рестартирах и тръгна.

Моля, коментирайте.

Последно редактирано от тв666 : 11-02-2022 на 15:59
Отговори с цитат
  #32  
Стар 11-02-2022
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи, ако форматираш диска няма никакъв проблем и ще ти записва както е било настроено. Това с рипейр опцията сигурно марква лошите сектори като при дос, ама стигне ли се до там по-добре нов диск.
Нормално е при фулл диск да трие старите записи.
Не е нормално да забива, обаче.
В оградените логове се вижда логин, ребуут, гасене и ип адрес от админ, това ти ли си?

Сетих се и още нещо - имаше едно меню Abnormal или нещо такова, та там се казва при еди си какво какво да прави. Т.е. например при пълен диск да се ребуутва автоматично, я разгледай там какво и как е настроено и евентуално деактивирай рестарт и/или гасене.

И пак, щом забива е или от захранване или от лош диск.


П.С. за ип-то от лога има доста интересна информация в нета........
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 11-02-2022 на 14:39
Отговори с цитат
  #33  
Стар 11-02-2022
тв666 тв666 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 36
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това IP 45.137.23.246 не съм аз. Влизам ряко от телефон и от друго IP което си го знам. Това ме притеснява че е много настоятелно влизането. Паролите са сложни и само аз ги знам. Има един профил user и може да гледа само камерите. Но и на него IP-то знам.

При Abnormal има една опция която е включена. Прикачам снимка:

Но аз малко сега понамалих дните за съхранение на запис от 10 на 7 и може и да не се рестартира вече, -знам ли?

Също това Ip доколкото е вярно (най-вероятно не) му видях някаква локация.....

Аз включих един монитор в DVR-a, но ми изписваше че е забранено да се влезе и да рестартирам, рестартирах, но още не съм се пробал. Ще видя защо като админ там не мога да вляза...

То и паролата е една сложна....

Последно редактирано от тв666 : 11-02-2022 на 15:59
Отговори с цитат
  #34  
Стар 11-02-2022
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, а не видя ли че това ип е докладвано за фрауд, порт скан, брут форс и какво ли още не?

Казах ли ти преди няколко поста че както беше написал ид-то на дивиара вече е прихванато и работят по въпроса, а друг колега ти каза да не пренасочваш публично хттп порт, защото тези пръчки имат дупки в сигурността и който трябва ги знае.
Според мен си компромайзнат и тези освен че ви гледат ви изключват дивиара - това се вижда от логовете. А ако е някакво учреждение кой знае и какви други неща правят
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #35  
Стар 11-02-2022
тв666 тв666 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 36
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво да направя при това положение?
Да премахна ли IP насочването? порта ли? Изобщо посъветвайте ме.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 11-02-2022
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Навлизаме в друга тема, но като за начало махни пренасочванията (и на дивиарите, и на други неща ако има такива и не се ползват), пусни файъруоуа ако не е и махни отметката на алау пинг фром ван порт.
Наблюдавай логовете за съмнителни логинс.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #37  
Стар 11-02-2022
Аватара на slimi
slimi slimi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 348
Благодари: 49
Получил благодарност:
309 пъти в 126 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Както писах в другата тема за същото у-во - никакво отваряне на портове. Проблемът е, че като ти нахака някой един ривърс шел, вече е все тая, че си ги затворил - вече си има връзка към C2 сървъра и само чака да му каже някой какво да прави. Отделно е вързан към някой от китайските клауд-сървиси и пак има достъп до него. "Сложните пароли" нямат никакво значение, дупките по софтуера са съвсем различни и паролите не защитават почти нищо. Намери си официален фърмуер от сайта на xiongmai или от бранда, под който се продава, и го флашни (дано да позволи да го ъпдейтнеш). След което му забрани всякакъв достъп от и до интернет и го ползвай само в локална мрежа или през vpn, с който да я достъпваш отвън. Ако не можеш да се справиш с това, помоли някой, който е по-запознат, да ти помогне. На първо време можеш да му откачиш кабела за интернет и да го проверяваш само локално с директно закачен монитор. В един момент на доставчика ти ще му писне и може да ти спре нета, ако започнат да идват повече рипорти.
__________________
"Ihr, in dem Weisheitstempel eingeweihten Diener der grossen Göttin Osiris und Isis! - Mit reiner Seele erklär ich euch, dass unsre heutige Versammlung eine der wichtigsten unsrer Zeit ist."
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на slimi за този полезен пост :
Мартинския (11-02-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvr, Да, ескпортира, Запис, Може, НЕ, стар, със, файл


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Булсатком може да има нов, а може и стар собственик БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 15-12-2020 20:02
Стар приемник SAT200 - Може ли да се ползва за нещо? систем ДРУГИ 0 03-06-2018 18:56
Стар u boot за ipbox99hd petrov79 IPBOX 4 29-09-2014 07:02
Стар Трек - Има ли фенове тук? d.ivanov Дъра-Бъра 9 15-09-2012 13:38
Въпрос за стар телевизор hbprince ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 27 12-09-2012 21:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.