The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #321  
Стар 04-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fena_78 Вижте мненията
А като си професионалист кажи и сподели с нас...
Това ще го приема като колегиално намигване. Използвах тази термин, щото това ми е професията. Винаги съм бил повече практик, отколкото теоретик. В МЕИ предпочитах да се занасям с колежките, вместо да посещавам редовно лекции

Последно редактирано от Wanderer : 04-05-2012 на 19:50
Отговори с цитат
  #322  
Стар 04-05-2012
fena_78 fena_78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък не съм учил никъде - самоук съм от дете,но веднага като взех ZHD200 го отворих лепнах му радиатор на процесора и огледах защо платката на захранването е почнала да почернява и махнах тия резистори без които приемника си ми работи дълго и по-студено от преди.Аз питах защо и на моя ZHD200 трудно лови дистанционното.
Отговори с цитат
  #323  
Стар 04-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fena_78 Вижте мненията
...Аз питах защо и на моя ZHD200 трудно лови дистанционното.
Специално за ZDH200 си мисля, че проблема е в много малкият прорез на капачето. Аз съм установил, че когато капачето е свалено, дистанционното като че ли е по-чувствително. За мен не е проблем, защото след реорганизацията приемника ми е на 2 метра, на нивото на ръцете и нямам ядове с командите.
Отговори с цитат
  #324  
Стар 05-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Сега ми хрумна - имам едно много старо, двойно програмируемо дистанционно "Orion" с двоен IR предавател и RF трансмитер. Изключитено силно. Току що опитах, но не успях да го програмирам с оригиналното булсатско дистанционно. С дистанционните и на двата ТВ - Тошиба и Сони, приема и бачка перфектно. Остава вариант с кодове. Някакви идеи на кои кодове отговарят тези булсатски измишльотини?

Последно редактирано от Wanderer : 05-05-2012 на 00:36
Отговори с цитат
  #325  
Стар 05-05-2012
fena_78 fena_78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Dei Irati - махна ли резисторите да видиш че не те лъжа че приемника бачка и без тях
Отговори с цитат
  #326  
Стар 05-05-2012
wilchelm wilchelm не е на линия
The Physicist
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 20
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 2 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Fena_78, също като Dei Irati и аз мисля, че не трябва да се модифицира една схема слепешката, а освен това съм и недоверчив (в умерена степен). За това си свалих участъка от схемата, който би изяснил функционалността. В последствие видях, че ти дори си я постнал.
Сега мога да твърдя, че спокойно може да се елиминира тази верига, тъй като елементите R1, C3, R3 и диода между MOSFET-а и трафа вършат същата работа, а освен това използваният транзистор е "enhancement".
Сега вече, без да се притеснявам свалих кондензатора, защото е по-лесно. При мен С1 е 470pF (ти пишеш, че е 47nF). Не съм пресмятал точно, но при капацитет от порядъка на 1 nF и съпротивление 310 Ом, импеданса на веригата би бил подходящ и не би трябвало да протича толкова силен ток. Възможно е кондензатора да има ликаж при високото напрежение, което се получава при запущване на транзистора и това да е причината за прегряване на резисторите.
Не трябва обаче да се очаква, че кой знае колко ще намалее общото загряването на приемника с прекъсване на тази верига, защото отделената топлина ще намалее само с частта отделяна върху резисторите и транзистора. Захранващите напрежения няма да се променят при прекъсване на веригата и респективно отделяната в процесора и другите елементи мощност ще остане същата.
Отговори с цитат
  #327  
Стар 05-05-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от wilchelm Вижте мненията
Възможно е кондензатора да има ликаж...
По мое време на това му се викаше утечка...
И аз се учудих какви са тези ватове по една проста RC верига с такъв малък капацитет, та чак платката да се овъгли...
Съмнявах се само, ако се махне въпросната верига, дали няма да заминават някакви пикове към електрониката и да пукне я някое процесорче, я някое друго крехко чипче...
Отговори с цитат
  #328  
Стар 05-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,411
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@wilchelm - дали ако заменим кондензатора с друг поне 1 нано, ще намалее греенто.
С махането на тази част се решава проблема. Моят приемник е осезаемо по-хладен в частта на захранването. Процесорът след 24 часа работа е на 54 градуса, а паметите на 37-39.

Обаче аз продължавам да си мисля, защо тези резистори грееха толкова. Не е нормално.
Да, може без тази част от веригата, но в други схеми, явно я има.
Нещо не е изчислено, но кое? След замяна на резисторите - пак пекат, при това керамични. Остава кондензаторът, но пак с много въпросителни...
Отговори с цитат
  #329  
Стар 05-05-2012
wilchelm wilchelm не е на линия
The Physicist
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 20
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 2 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Златанов, кондензаторът който свалих е 470pF и платката си бе доста почерняла. С 1 нано ще текне по-силен ток. Не зная защо fena e писал 47nF.
Тази верига би трябвало да предпазва само транзистора. Може би са я сложили в случай, че се използва транзистор без обратен диод, макар, че пак не виждам смисъл, защото отрицателното напрежение предизвикано от самоиндукцията на първичната намотка се тушира от елементите, които писах по-горе точно при причинителя - намотката.
WalcoP, термина "ликаж" съм го научил по времето на SFТ308 и МП41
Ти си по-млад, за да не кажа, че аз съм по-стар.
Отговори с цитат
  #330  
Стар 05-05-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от wilchelm Вижте мненията
термина "ликаж" съм го научил по времето на SFТ308 и МП41 Ти си по-млад, за да не кажа, че аз съм по-стар.
Колега, това беше закачка . Но наистина по времето на SFТ308 и МП41 се ползваха предимно русизми... Благодаря за комплимента, на 45 наистина не се чувствам стар, дори миналото лято едно хлапе в един магазин БГ ме нарече "батко", може би защото все още нямам голямо шкембе, нося тийнейджърски дрехи (заради кризата на средната възраст ) и косата ми е доста буйна...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd200


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.