The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 10-04-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ogibo - Благодаря за мнението.
Ще разгледам SmartTube (не бях чувал за него).
И аз ползвам VLC на телевизора. Държи се стабилно, поддържа всякакви формати, субтитри и различно аудио ... с две думи - работи перфектно. Единствените ми забележки са към навигацията - при по-голям брой филми става невъзможно да намериш нещо в реално време.
Тук Kodi изпъква с възможностите си за категоризиране, preview и т.н. макар че вграденият му плейър е по-орязан спрямо VLC.

@ogibo - моля да обясниш по-подробно как работиш с торентите?
Може да открадна идеята
Аз съм замислил торент клиента да е на компютър и да записва на споделен външен диск.
А на телевизора има само VLC, който да вижда споделения диск и оттам да пуска филмите.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10-04-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Kodi има добавки за да си гледаш филмите онлайн от замунда, арена и други тракери, без нужда да ги сваляш. Също така има добавки за ютуб.
Благодаря.
Звучи доста интересно. Ще прочета повече по темата.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10-04-2023
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Единственият проблем който може да срещнеш при Кодито е инсталацията на Елементиум -> https://poleznobg.com/elementum/

Elementum

How to install Elementum on Kodi [2023]

Отговори с цитат
  #14  
Стар 10-04-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мога да ти предложа това животинче с 12 месеца гаранция. От заръките ти липсва единствено HDMI , но има два броя DP. Решението е да си вземеш хубав DP към HDMI кабел и си в джаза! Цена за потребител във форума 330 лв. Нека да не се приеме за реклама
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10-04-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 821
Благодари: 313
Получил благодарност:
187 пъти в 134 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Георги Андонов Вижте мненията

@ogibo - моля да обясниш по-подробно как работиш с торентите?
Може да открадна идеята
Аз съм замислил торент клиента да е на компютър и да записва на споделен външен диск.
А на телевизора има само VLC, който да вижда споделения диск и оттам да пуска филмите.
Не мога да обясня, понеже ми настроиха мрежата и казаха да не пипам нещата за да си върви всичко гладко и без проблемно. В общи линии сядам на лаптопа, харесвам си филма и давам да се сваля. Той заминава направо в харда който е свързан през USB-то към рутера. Мога да си изключа лаптопа, и то си продължава свалянето. След това за гледане на филма е както при теб, харда е споделен в мрежата. Моделът на рутера е този от линка.
https://www.aliexpress.com/item/3306...730d180255jij9
Съжалявам че не мога да помогна с много, но аз не ги разбирам нещата и каквото ми настроят с това оставам докато работи.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10-04-2023
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Не мога да обясня, понеже ми настроиха мрежата и казаха да не пипам нещата за да си върви всичко гладко и без проблемно. В общи линии сядам на лаптопа, харесвам си филма и давам да се сваля. Той заминава направо в харда който е свързан през USB-то към рутера. Мога да си изключа лаптопа, и то си продължава свалянето. След това за гледане на филма е както при теб, харда е споделен в мрежата. Моделът на рутера е този от линка.

https://www.aliexpress.com/item/3306...730d180255jij9

Съжалявам че не мога да помогна с много, но аз не ги разбирам нещата и каквото ми настроят с това оставам докато работи.
Трябва рутер, който поддържа Openwrt. Openwrt е линукс дистрибуция за рутери и могат да се сложат opkg пакети. За торенти има transmission, а пък за шерване може да се изоолзва самба сървър. Отделно има adblocker, който блокира рекламите в цялата лан, но не тези в youtube. Според мен това е удачен вариянт, защото рутера така или иначе рабпти 24/7. Е с коди е по-лесно.
Поздрави

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10-04-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ogibo - Благодаря за поясненията.
И аз смятам да направя нещо подобно. Добрата новина е, че знам как става и няма да е проблем да го направя без помощ от приятел.
@Underworld - При мен всичко е на Linux. Transmission е default торент клиент, та не очаквам да имам проблеми със софтуеърната част.

@TUISTERa - Такава машинка търся. Пък и цената е супер.
Само Display Port-а не се връзва. При мен всичко е на HDMI (лаптопи, телевизор, телефони, преходници USB-C->HDMI, ...).
Дали нямаш вариант с HDMI порт?

@Чък Норис - Благодаря за напътствията. Ще го разгледам този Elementum. Надявам се да го подкарам още днес.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10-04-2023
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 774
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Георги Андонов Вижте мненията
@TUISTERa - Такава машинка търся. Пък и цената е супер.
Само Display Port-а не се връзва. При мен всичко е на HDMI (лаптопи, телевизор, телефони, преходници USB-C->HDMI, ...).
Дали нямаш вариант с HDMI порт?
За 10 кинта си вземаш преходник или кабел.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10-04-2023
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, искаш да гледаш 4к филми, но не си написал дали трябва да са и HDR. Защото до колкото знам за сега под Линукс HDR май не работи. Много по-смислен вариант е да направиш като мен - на хард диска (дисковете) на компютъра си съхраняваш филмите, шерваш папките в мрежата през SMB или пускаш един Плекс сървър и си гледаш направо на Коди/Плекс приложение на телевизора (или ако н ти е смарт, забучваш един тв стик и си готов). Добри още по-добрия вариант е ако ще съхраняваш много гигабайти с филми да си вземеш един Сайноладци НАС, на него може да се пуска Плекс сървър или да се шерват папки в мрежата и така.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ANONIMNIQ за този полезен пост :
katopatisia (10-04-2023)
  #20  
Стар 10-04-2023
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Георги Андонов Вижте мненията
Здравейте,

Замислил съм се за HTPC (Home Theater PC), който да свържа постоянно към телевизора.
Причините да не ми допада Android TV на телевизора са, че няма AdBlocker и гледане на YouTube е досадно и, че гледам предимно филми/музика записани на HDD/USB и малко IPTV.

Засега използвам лаптоп за тази цел, но искам да е нещо постоянно. Да го направя и да го забравя.

Нуждая се от съвет за хардуера, като изискванията са:
  • Да поддържа 4K/60Hz (HDMI 2.0).
  • 4К филми да вървят без проблем.
  • Вътрешен SSD диск за OS (дискът със филми и музика е външен).
  • USB 2.0/3.0, Wi-Fi, Bluetooth
  • Аналогов изход за слушалки (аудио системата ми има само вход чинчове).
  • Компактна кутия. За предпочитане с вградено захранване, а не с външен адаптер.
  • По възможност без движещи се част или поне да е доста тих.
Софтуерът ще бъде Ubuntu OS + Kodi и VLC. Смятам да го пусна в kiosk-mode и да стартира направо Kodi.

Доколкото прочетох, работа би свършило някакво mini PC (CPU i3-i5), 8+GB RAM, 128GB SSD.

Ще се радвам ако ме насочите към конкретни модели. Предпочитам да е готова конфигурация, а не сам до го сглобявам от компоненти.
Аз си ползвам един евтин лаптоп (втора ръка) като сървър, на който свалям филмите. Имам инсталиран плекс сървър. Също съм с линукс и трансмисията си бачка добре с торентите. Всичко се стриймва от лаптопа към телевизора през плекс. Лаптопа в случая не върши никаква тежка работа.

Аз също обмислях твоя вариант, но някои от проблемите, които ме разубедиха са:
VLC и коди не се справят много добре с Dolby Vision и HDR, което обезсмисля донякъде идеята (плекс се справя най-добре, като работи идеално със сегашната конфигурация);

рекламите в ютуб ще ти излизат така или иначе, ако не инсталираш adblocker на устройството;
Предпочитам да се излегна и с дистанционното на телевизора да си пускам каквото ми се гледа, вместо да ходя всеки път да пускам нещо от компютъра.

П.С. Музиката ми е на флашка, директно в телевизора и с VLC върви много добре. Първо заема доста място на лаптопа, второ, приложението на плекс сбъгясва често като го ползвам за музика.

Не мисля, че съществува идеален вариант, особено когато си притиснат от бюджет, затова сам прецени от какво си готов да се лишиш когато вземаш решение.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
htpc, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HTPC дъно AT5IONT-I +подарък 4GB DDR3 пиратко Приключили продажби 7 08-05-2016 11:15
HTPC от NUC или лаптоп Двапищова HDTV дискусии 22 18-03-2015 19:53
Съвет за HTPC Андрей Колев КОМПЮТРИ и периферия 20 14-01-2015 23:50
HTPC linux - мотор и въртене lordzerg КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 27-05-2014 05:00
Продавам HTPC кутия Thermaltake Mozart VC4000SNS slavi99 Приключили продажби 4 19-10-2012 13:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.