The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 06-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Скай91 Вижте мненията
Нещо такова, само че не е толкова елементарно със суичовете в различните стаи. Явно трябва да са "умни" и да могат да направят различни VLAN-и, за да има и ТВ и жичен нет за другите устройва.
Е и разбира се, нета на виваком влиза в суича, не в рутера.

Пробвах да го разкарам и суича, но изисква по - специфични настройки да се направят на рутера за бачка телевизията.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 06-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Нещо такова, само че не е толкова елементарно със суичовете в различните стаи. Явно трябва да са "умни" и да могат да направят различни VLAN-и, за да има и ТВ и жичен нет за другите устройва.
Е и разбира се, нета на виваком влиза в суича, не в рутера.

Пробвах да го разкарам и суича, но изисква по - специфични настройки да се направят на рутера за бачка телевизията.

Трябва ти във всяка стая по един гигабитов суич след розетка, и един гигабитов суич на разпределителната кутия, както и гигабитов рутер в разпределителната кутия.

Виваком свързваш към WAN порта на гигабитовият рутер, LAN порта на гигабитовият рутер свързваш към порта на гигабитов суич a суича свързваш към останалите стаи в разпределителната кутия.

Във всяка стая към всяка розетка свързваш по гигабитов суич, и закачаш крайните клиенти.

Трите суичове в стаите трябва да са умни и да можеш да казваш на кои портове да разтагва VLAN и на кои портове да не.

Този суич в разпределителната кутия не е задължително да е умен, просто едно към едно каквото е получил на входа си рутера, да го предаде на суича в същия вид, а суича да го предаде в същия вид на останалите суичове.

В останалите суичове трябва да се разтагва VLAN-а за приемниците, за това се прави порт за приемниците с тип Access Vlan 10 например.
А останалите портове за интернет могат да са само в режим Access не тагнат трафик и би трябвало да се получи.


Ако греша моля някой да ме поправи.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 06-05-2018
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,022
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

вивател работят с Q-in-Q VLAN
от оптиката излиза ънтагнат влан а в него друг влан за нета
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 06-05-2018
floydogi floydogi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2016
Мнения: 10
Благодари: 3
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вие хора много сложно ги обяснявате нещата. Към автора - извади рутера от кутията и го слагай в стаята. Ако не поддържа бридж за IPTV, го смени с такъв, дето поддържа. Включваш в съответния порт приемника, в останалите другата техника, и си готов. Аз съм така с WR740 с руски фърм за IPTV Bridge и нямам никакви грижи. Е, топологията ми е 100 мбит, но това е друга тема.

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от floydogi Вижте мненията
Вие хора много сложно ги обяснявате нещата. Към автора - извади рутера от кутията и го слагай в стаята. Ако не поддържа бридж за IPTV, го смени с такъв, дето поддържа. Включваш в съответния порт приемника, в останалите другата техника, и си готов. Аз съм така с WR740 с руски фърм за IPTV Bridge и нямам никакви грижи. Е, топологията ми е 100 мбит, но това е друга тема.

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk
Аз това с бриджа го споменах, но някой ми се скара, как се правило бридж в рутер, едва ли не невъзможно било, после и бан получих

Но изпускаш един детайл, тепелинкчето което даваш, няма да му осигури гигабитова локална мрежа. а ще е 100 мегабитова.

А автора иска в LAN да може да разхожда гигабит, а към света да излиза със 100.

Гигабит в LAN иска за да броадкаства 4К от компютър към два или повече телевизора в същата LAN мрежа.

Със 100 мегабита няма да успее, и да успее ще му се задръсти мрежата, и ще се влоши пърформънса, тоест производителността на цялата мрежа, ще стане тромава мрежата...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от floydogi Вижте мненията
Към автора - извади рутера от кутията и го слагай в стаята. Ако не поддържа бридж за IPTV, го смени с такъв, дето поддържа. Включваш в съответния порт приемника, в останалите другата техника, и си готов.
Този вариант ще свърши работа само ако в едната стая имам жични нет устройства. Мен обаче ми трябва да имам жичен нет във всички стаи. Та, в тази ситуация, и жичен нет, и ТВ приемници, и само по 1 жица до стая, нещата отиват към 3 умни суича.
Отделно рутера сега се намира точно в средата на апартамента, и ако го изместя в някоя от стаите ще си прецакам малко безжичния обхват.
Поръчал съм 1 умен суич засега за пробата. Ако станат нещата, така ще действам.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 07-05-2018
Аватара на НАА
НАА НАА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Varna, BG
Мнения: 499
Благодари: 500
Получил благодарност:
185 пъти в 104 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Проблема е, че или IPTV устройството работи или другите устройства имат нет. От поддържката на Виваком казаха, че има конфликт на IP-та и нямало как да ги забият някакви статични локални IP на устройствата зад суича.
Ако DHCP-то има IP Adress Range например 192.168.100.1 - 192.168.100.99 най-вероятно IPTV устройствата взимат първия свободен адрес. Ако другите устройства също са с автоматични настройки на TCP, съответно и те взимат първия свободен адрес и се получава конфликта. Просто въведи ръчни настройки за другите устройства, като за IP address въведеш например 192.168.100.50, 192.168.100.51 и т.н. По този начин първите 50 адреса ще са ти винаги свободни за IPTV.
Ако рутера ти има възможност за резервиране на IP по MAC адрес, също може да тестваш.
Успех
Отговори с цитат
  #28  
Стар 07-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НАА Вижте мненията
Ако DHCP-то има IP Adress Range например 192.168.100.1 - 192.168.100.99 най-вероятно IPTV устройствата взимат първия свободен адрес. Ако другите устройства също са с автоматични настройки на TCP, съответно и те взимат първия свободен адрес и се получава конфликта. Просто въведи ръчни настройки за другите устройства, като за IP address въведеш например 192.168.100.50, 192.168.100.51 и т.н. По този начин първите 50 адреса ще са ти винаги свободни за IPTV.
Ако рутера ти има възможност за резервиране на IP по MAC адрес, също може да тестваш.
Успех
Наясно ли си с мрежата на виваком?

WAN порта взима адрес по DHCP през WAN интерфейса!
Кънекцията, която се ползва за това се казва WAN1!
STB-тата си взимат DHCP от място, преди рутера и кънекцията се нарича WAN2!

Следователно от виваком са дрънкали простотии за IP конфликти!
Това и техен техник ми го потвърди миналото лято!

Ако имаш под ръка мрежа на виваком, добре прегледай конфигурацията на рутера, как е направен за STB приемници, ако след рутер се закачат STB-та.
Ще забележиш че има настройка да игнорират WAN1 и LAN, така че да си търсят мрежа от WAN2!
Компютрите на етхер лан портовете и на wlan интерфейсите пък си взимат адреси по DHCP от LAN!

Обобщено:
Публичният айпи адрес за нет се взима от WAN1.
Частни айпита за IP телевизия се взимат от WAN2.
Частни айпи адреси които се натват през WAN1 се раздават от LAN на порт групата от етхер портове и SSID интерфейс за WLAN!

Mожеш да провериш на 192.168.1.1, с вход user user.
В раздел Network, в подраздел LAN, ще видиш в подраздел Vendor ID dslforum.org:HUAWEI:STB:EC2108G и dslforum.org:HUAWEI:STB:EC2208G с посочен WAN connection WAN2! Примерно....

Ще видиш че WAN1 и WAN2 кънекциите са в бридж от статус, wan connection!

Ще видиш че SSID1 и етхер портове LAN1,2,3 и 4 са в една група и че за тях отговаря DHCP сървър пуснат за LAN мрежата след рутера!

Много ясно че ако приемника вземе IP от LAN DHCP сървъра няма да има ТВ сигнал, нито па ако си вземе адрес приемника от WAN1! Ще има ТВ сигнал само ако си вземе от WAN2!

Последно редактирано от Скай91 : 07-05-2018 на 02:06
Отговори с цитат
  #29  
Стар 07-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Скай91 Вижте мненията
Наясно ли си с мрежата на виваком?

WAN порта взима адрес по DHCP през WAN интерфейса!
Кънекцията, която се ползва за това се казва WAN1!
STB-тата си взимат DHCP от място, преди рутера и кънекцията се нарича WAN2!

Следователно от виваком са дрънкали простотии за IP конфликти!
Това и техен техник ми го потвърди миналото лято!

Ако имаш под ръка мрежа на виваком, добре прегледай конфигурацията на рутера, как е направен за STB приемници, ако след рутер се закачат STB-та.
Ще забележиш че има настройка да игнорират WAN1 и LAN, така че да си търсят мрежа от WAN2!
Компютрите на етхер лан портовете и на wlan интерфейсите пък си взимат адреси по DHCP от LAN!

Обобщено:
Публичният айпи адрес за нет се взима от WAN1.
Частни айпита за IP телевизия се взимат от WAN2.
Частни айпи адреси които се натват през WAN1 се раздават от LAN на порт групата от етхер портове и SSID интерфейс за WLAN!

Mожеш да провериш на 192.168.1.1, с вход user user.
В раздел Network, в подраздел LAN, ще видиш в подраздел Vendor ID dslforum.org:HUAWEI:STB:EC2108G и dslforum.org:HUAWEI:STB:EC2208G с посочен WAN connection WAN2! Примерно....

Ще видиш че WAN1 и WAN2 кънекциите са в бридж от статус, wan connection!

Ще видиш че SSID1 и етхер портове LAN1,2,3 и 4 са в една група и че за тях отговаря DHCP сървър пуснат за LAN мрежата след рутера!

Много ясно че ако приемника вземе IP от LAN DHCP сървъра няма да има ТВ сигнал, нито па ако си вземе адрес приемника от WAN1! Ще има ТВ сигнал само ако си вземе от WAN2!

И това което съм чел във форума как при ползване на микротик рутер вместо вивакомски рутер да се препредаде IPTV трафика на някой от фаст етхер портовете на микротика, ставаше с бридж от Wan интерфейса му към lan порта на който се иска да се изведе телевизията..

Освен това, ако създам vlan с произволен ID и го бриджна към Wan порта на микротик и почна да снифя какво ще ми се появи на този vlan интерфейс като трафик, ще видя аха това е IPTV трафик...

Това ме кара да си мисля че ако се използва умен суич за разтагване на VLAN трафик спрямо портове, ще може да се изкара там телевизията, а на портове където се казва да приема нетагнат трафик, да се изкара само интернет........
При условие че рутерът приема и препредава към тъпия суич едно към едно виваком сигнала, и от тъпия суич се препредава на умните суичове, и после на портвое се развръзват тагнати трафици за тиви и нетагнати трафици за интернет!


Хайде млъквам че пак ще ме баннат, какво разбирам аз от мрежи...

По изчерпателен няма как да стана!

Последно редактирано от Скай91 : 07-05-2018 на 02:25
Отговори с цитат
  #30  
Стар 07-05-2018
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,022
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Скай91 Вижте мненията
И това което съм чел във форума как при ползване на микротик рутер вместо вивакомски рутер да се препредаде IPTV трафика на някой от фаст етхер портовете на микротика, ставаше с бридж от Wan интерфейса му към lan порта на който се иска да се изведе телевизията..
Това което си прочел за това нещо е далеко от ситуацията в случая.


от оптиката пристига
IGMP
DHCP с политики за разпознаване на мак адрес групи
TR069 сървър
VLAN за интернета

ако се прескочи някое от следните ще върви само телевизията.

телевизията не само е по мултикаст но е и криптирана с verimatrix,
udpxy не помагада тез дет са се засилили.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Скай91 (07-05-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, За, на, разделяне, рутер, сигнал, След, суич, ТВ or Интернет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгубих сигнал след фабрични настройки. НямамИме ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 42 07-09-2018 18:42
Виваком загубих сигнал ! tedo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 21 29-11-2017 20:08
Разделяне на сигнал с рутер хуавей ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 25-02-2017 10:25
Рутер linksys120N след Вивакомски Huawei HG530 patzi Дъра-Бъра 33 04-12-2013 22:19
проблем със разделяне на сигнал на скаѝ атакали Въпроси и отговори 16 17-06-2012 20:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.