The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги,

Да ви кажа какво се случи. Взех си умен суич (TL-SG105E) по съвет на
111111.
Свързах го след едната розетка, и към него навързах IPTV приемника и 2 жични нет устройства.
Бях готов да почна борбата - тагнат трафик, не тагнат трафик, виртуални мрежи с различни ид-та, от пиле мляко и т.н.
Еми не, всичко тръгна без да съм правил нищо. И нет имам, и ТВ.

Нямам идея защо честно казано, или този суич е по - умен отколкото изглежда и се оправя автоматично с трафика, или съм направил нещо без да знам.

Иначе това, което ми остава като малък проблем е че жичните нет устройства реално не попадат в локалната ми мрежа, защото не са зад рутера ми.
Те са свързани зад първият тъп суич, и зад вторият умен.
И реално всички свързани по безжичен път са зад рутера, всички жични, не.

Някакъв лесен вариант, да сложа рутера си преди каквото и да е било, или телевизията така трудно ще я подкарам?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на искрен.димов за този полезен пост :
111111 (09-05-2018)
  #32  
Стар 10-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всъщност след някой и друг ден започнаха проблеми, за които бях чел в други теми.
С този сетъп телевизията върви за минутка, след което почва да насича и евентуално спира.
Като закача IPTV box-a директно след тъпия суич (свързан директно с вивакомския кабел влизащ в апартамента) всичко разбира се бачка като хората. Някакви идеи?

Тъпото сега е, че имам умен суич, но не мога да го конфигурирам, защото не е зад рутера ми, и реално не му знам IP-то за да вляза в настройките му през уеб.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 11-05-2018
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,230
Благодари: 121
Получил благодарност:
594 пъти в 313 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали беше с фабрични настройки ? Ако е така http://192.168.0.1 , user:admin , password:admin . Успех
Отговори с цитат
  #34  
Стар 11-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Нали беше с фабрични настройки ? Ако е така http://192.168.0.1 , user:admin , password:admin . Успех
Това работи когато суича е зад рутера и е в локалната мрежа. В текущия сетъп, умния суич е свързан към тъпия, които е свързан директно към кабела на Виваком. Т.е. няма как да си вземе такъв локален адрес.

Опитах се да сканиран мрежата им, но ми излизат над 100 устройства, и не намирам суича ( grep-вам по MAC адрес)
Отговори с цитат
  #35  
Стар 11-05-2018
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,230
Благодари: 121
Получил благодарност:
594 пъти в 313 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Това работи когато суича е зад рутера и е в локалната мрежа. В текущия сетъп, умния суич е свързан към тъпия, които е свързан директно към кабела на Виваком. Т.е. няма как да си вземе такъв локален адрес.

Опитах се да сканиран мрежата им, но ми излизат над 100 устройства, и не намирам суича ( grep-вам по MAC адрес)
Това работи във всички случаи , особено когато знаеш какво правиш . Ти ли си му задал да си взема адрес по DHCP ? Умния суич не значи , че ще прави сам това което си мислиш . Иска си настройки . Защо не му изключиш входния кабел , логваш се в него , правиш му настройките и си готов . В страницата на производителя си има описание , но май това което искаш да направиш е да получиш точен съвет кое как да си настроиш .

Последно редактирано от mistor : 11-05-2018 на 10:51
Отговори с цитат
  #36  
Стар 11-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Оправих се, по подразбиране беше нагласен да си взема динамичен IP адрес. Нагласих 2 VLAN-a за тагнат и нетагнат трафик. Честно казано, сега телевизията работи без значение дали свържа приемника на порта на който съм задал да праща тагнатия трафик от единят VLAN или нетагнатия от другия.
Честно казано, не знам дали ID-тата на VLAN-ите са от значение, четох, че трябва да се ползват ID 10 и 11, но предполагам това зависи от Виваком.

Така де, сега пак имам нет и ТВ, да видим до кога.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 12-05-2018
Скай91 Скай91 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от искрен.димов Вижте мненията
Оправих се, по подразбиране беше нагласен да си взема динамичен IP адрес. Нагласих 2 VLAN-a за тагнат и нетагнат трафик. Честно казано, сега телевизията работи без значение дали свържа приемника на порта на който съм задал да праща тагнатия трафик от единят VLAN или нетагнатия от другия.
Честно казано, не знам дали ID-тата на VLAN-ите са от значение, четох, че трябва да се ползват ID 10 и 11, но предполагам това зависи от Виваком.

Така де, сега пак имам нет и ТВ, да видим до кога.
Жичнитети устройства, за нет, които си връзвал са попадали във IPTV мрежата и за това си имал прекъсване на ТВ по рано.

Ако успешно си успял да филтрираш двата трафика и жичнитети устройства са в една и съща локална мрежа след рутера, тоест те са в една и съща мрежа, която е пусната на LAN интерфейса на рутера и приемниците ти за тв не прекъсват то ти си постигнал, това което си искал.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14-05-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами почти, но не точно. Т.е. жичните устройства не са зад рутера, и не попадат в локалната ми мрежа.
Говорих с поддръжката на Виваком.
Казаха ми че няма проблем да си ползвам като първо устройство собствен рутер. Единствено трябва на някой порт да пусна VLAN за ТВ-то, без значение id и прочие.
Да се, но или аз бъркам нещо или не е точно така.
Пробвах просто на единият порт на рутера ми (Asus AC-66U) за сложа някакво VID (в случая 10) на единият порт и към него свързах директно ТВ приемника. Греда.
Пробвах да оставя умния суич в играта като го сложа преди ТВ приемника, но и това не помогна. Сложих му същото VID като това в рутера.

Ако от това което обяснявам, някой вижда конкретен проблем, да дава акъл.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 22-10-2018
Потребител-1 Потребител-1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2018
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

Нов съм във форума и да си призная намерих го поради причината, че имам същият проблем с разделянето на мрежите, като на колегата искрен.димов.

От скоро (няколко месеца) имам услугата на Виваком IPTV + Internet идващи до вкъщи по оптична линия със следната топология в прикачената снимка.

Нещото което се опитах да направя е чрез закупуването на TL-SG105 (важно да се отбележи е че това е неменажираният еквивалент на TL-SG105E) да разделя IPTV от Интернета идващи по един и същ FTP кабел от ONT устройството на Виваком, но Уви този тип неменажиран суич не успя да свърши задачата, за която беше купен. В последствие се зачетох в темата и видях, че разделянето на IPTV и Internet частта се случва с помощта на VLAN-ове и от където почнах да се чудя дали ако купя с 10 лв по скъпия вариант на притежаваният от мен суич, няма да мога да си реша проблема (TL-SG105E поддържа менажиране на VLAN).

Преди малко говорих със съпорта на Виваком и от там получих оклончив отговор, че ще стане, но те не може да дойдат да ми настроят суича понеже е след тяхното устройство.

Та сега и аз да задам въпроса си - тъй като ONT устройството ми не е от същият тип като на колегата искрен.димов, дали това би ми попречило да постигна желаният резулта?

Благодаря предварително!

Знам че темата е малко остаряла, но дано все още има някой който да я следи.
Прикрепени изображения
Тип файл: png Capture.PNG (216.1 КБ, 95 разглеждания)
Отговори с цитат
  #40  
Стар 22-10-2018
искрен.димов искрен.димов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако целта ти е само да разделиш услугите, би трябвало да стане, поне при мен това се получи и работеше с TL-SG105E.

Разбира се все още ще го имаш проблема, че жичните и безжични устройства ще са в различни мрежи, което в моя случай си беше проблем.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, За, на, разделяне, рутер, сигнал, След, суич, ТВ or Интернет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгубих сигнал след фабрични настройки. НямамИме ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 42 07-09-2018 18:42
Виваком загубих сигнал ! tedo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 21 29-11-2017 20:08
Разделяне на сигнал с рутер хуавей ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 25-02-2017 10:25
Рутер linksys120N след Вивакомски Huawei HG530 patzi Дъра-Бъра 33 04-12-2013 22:19
проблем със разделяне на сигнал на скаѝ атакали Въпроси и отговори 16 17-06-2012 20:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.