The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 31-01-2014
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Имам проблем с DHCP със static IP няам

Колеги имам следния проблем: когато рутера ми е под DHCP имам следния проблем като слушам на пример като гледам IPTV или слушам радио и т.н. рутера си проверява на всеки 10 мин. (Remaining Lease Time) IP-to и точно тогава ми спира и трябва точно тогава да му дам или рефреш или на ново play. Когато съм го въвел като static IP няам никакъв проблем. Някакви идей от какво може да е?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
Колеги имам следния проблем: когато рутера ми е под DHCP имам следния проблем като слушам на пример като гледам IPTV или слушам радио и т.н. рутера си проверява на всеки 10 мин. (Remaining Lease Time) IP-to и точно тогава ми спира и трябва точно тогава да му дам или рефреш или на ново play. Когато съм го въвел като static IP няам никакъв проблем. Някакви идей от какво може да е?
ИдеЙ нямам. Имам идеИ.
под над около DHCP няма как да бъде. Искате да кажете може би че рутерът Ви получава WAN IP адрес от DHCP сървър. Ако това искате да кажете, моля потвърдете и уточнете кой е този сървър. 10 min са странен интервал за Lease Time. Това време се получава от DHCP сървъра и е адски странно някой извратен админ да е сложил толкова ниско. Най-вероятно точно това е проблема, че на 10 мин рутерът започва наново да си конфигва WAN интерфейса, и естествено тогава губите интернет свързаност. Ако Ви устройва схемата със статичен адрес - стойте на нея. Ако не, обяснете бавно, точно и ясно конфигурацията на инфраструктурата, която ползвате, за да вденем и ние. Имам някакво самочувствие на мрежов инженер, но не и на врачка.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31-01-2014
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 655
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Може да споменеш и каква е марката на рутера.
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Отговори с цитат
  #4  
Стар 31-01-2014
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не виждам какво толкова не е ясно в написаното от мен? Значи става въпрос за ЛАН доставчик в София не визирам кой е. Товва не е важно според мен, рутера ми е TL-WR1043ND Firmware: със DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std.
Просто попитах когато чеква на всяка 10-та минута ИП-то радиото спира, нито се получават загуби на пакети в момента на спирането на радиото. Просто попитах, а това да ми се прави някой на много знаещ, и да държи тон във форума, че другия е незнаещ и да се прави на велик не мисля, че е редно и това не е за първи път във форума. Милсех, че този форум е да си помагаме и да споделяме мнение и т.н. а не да се правим кой колко е велик или другия колко е бил прост. Това го пиша, като знам, че мога да получа и бан от админа, но не съм от вчера във форум и си кавам това което мисля, защото не е за първи път не само към мен такова държане. Като те дразни моя въпрос не се опитвай да помагаш и да се правиш на велик и не се опитвай да ме направиш да бъда само един от много посетители във форума с твоето държане. Все пак е право на Админа на форума да ме банне за тзи мой остри думи!
Който иска да ми даде съвет ще съм му благодарен.
Предполага поне някой коелги от форума ме знаят та дори и само задочно и това ми е първото такова остро мое мнение във форума и надявам се последно.
Бъди жив и здрав om63
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-02-2014
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 02-02-2014
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юлиян Вижте мненията
при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.
Колега тези стойности не ги ли задава сървъра или греша. Мисля, че не се задават в рутера?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 02-02-2014
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Грешиш, аз от ДиейчсиПИ сетинга мога да си ги менкам стойнностите, но не ми се е налагало, Джованоти смени тези стойности с по големи и проблемацията ще ти изчезне.Така мисля
Отговори с цитат
  #8  
Стар 02-02-2014
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В случай, че ЛАН доставчикът ти предлага възможност да получаваш интернет със Статичен адрес (Setup, Basic Setup: Static IP), защо изобщо искаш да си на DHCP (Automatic Configuration - DHCP)?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 02-02-2014
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юлиян Вижте мненията
при мен Address Lease Time е зададен 120мин. по подразбиране, слагай колкото се може по големи стойности.
Това не се ли отнася за DHCP сървъра на самия рутер - т.е. как рутерът чрез собствения си DHCP раздава вътрешните адреси на у-вата в мрежата му?!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-02-2014
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
В случай, че ЛАН доставчикът ти предлага възможност да получаваш интернет със Статичен адрес (Setup, Basic Setup: Static IP), защо изобщо искаш да си на DHCP (Automatic Configuration - DHCP)?
По принцип съм със статик IP, но по принцип доставчика ми предпочита да съм под DHCP. Интересно ми е защо така се получава нито се губи пакет нито нищо, но точно когато изтича времето тъй де 10 минути каквото е streem (радио,тв) примерно спира докато не дам решфреш или на ново play.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dhcp, ip, static, имам, няам, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DHCP и Golden Media Reloaded valseat GOLDEN MEDIA 9 21-08-2013 23:12
Имам проблем! твманияк ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 28 02-06-2011 13:15
Имам следния проблем dsc DREAMBOX 4 18-05-2010 15:14
имам проблем помощ ! nvanko ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 20 06-11-2009 11:27
имам проблем с настрйките baduchev Уроци и съвети за начинаещи 15 18-10-2009 11:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.