The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > GOLDEN MEDIA

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране DHCP и Golden Media Reloaded

Здравейте! Какви трябва да бъдат настройките на DHCP/ enabled или disabled/ при Golden Media Reloaded ? .....защото при някои пакети или програми при мен е по-добре да е enabled а при други disabled ? И имали значение кой dns сървар съм задал в настройките на рутера и приемника?/ защото едно програмче ми показва,че най-бързият dns сървар е този на Мегалан...а аз съм оставил да ги избира авт. Благодаря предварително на всеки който би ми подсказал правилното решение.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valseat Вижте мненията
Здравейте! Какви трябва да бъдат настройките на DHCP/ enabled или disabled/ при Golden Media Reloaded ? .....защото при някои пакети или програми при мен е по-добре да е enabled а при други disabled ? И имали значение кой dns сървар съм задал в настройките на рутера и приемника?/ защото едно програмче ми показва,че най-бързият dns сървар е този на Мегалан...а аз съм оставил да ги избира авт. Благодаря предварително на всеки който би ми подсказал правилното решение.
По отношение на първата част на въпроса. Никакво значение няма. DHCP означава Dynamic Host Configuration Protocol. Или на български казано служи за конфигуриране на хоста - в случая Голдъна при първоначално включване или при разпадане на мрежовата връзка. Посредством него - т.е. ако е enabled се конфигурира (от DHCP сървър - в повечето случаи домашния рутер) IP адрес на хоста, адрес на гейтуея по подразбиране, маската на мрежата, DNS сървърите и още някои нещица. Ако е disabled означава, че трябва ръчно да си конфигурирате мрежата. Което ще рече, че няма никакво значение за приемането на сателитния сигнал. Вие по-скоро вероятно имате някакви проблеми с отключването, което си е мрежова дейност. Аз лично, ползвам DHCP щото съм си конфигурирал рутера да ми раздава едни и същи IP адреси на съответните устройства, разпознавайки ги по МАС адрес. Не че не става и ръчно ама е играчка и трябва да се помнят ( или записват ). Удобно е за отдалечен достъп.
Относно втората част... въпрос на избор е .. аз лично ползвам OpenDNS, но е въпрос на личен избор и опити. Казвате мегалан .. демек спектър. Във Варна е трагедия, но през Спектър. Нищо общо с хубавия готин Спектър преди голямото пазаруване.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 21-08-2013 на 23:01
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
valseat (22-08-2013)
  #3  
Стар 21-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
По отношение на първата част на въпроса. Никакво значение няма. DHCP означава Dynamic Host Configuration Protocol. Или на български казано служи за конфигуриране на хоста - в случая Голдъна при първоначално включване или при разпадане на мрежовата връзка. Посредством него - т.е. ако е enabled се конфигурира (от DHCP сървър - в повечето случаи домашния рутер) IP адрес на хоста, адрес на гейтуея по подразбиране, маската на мрежата, DNS сървърите и още някои нещица. Ако е disabled означава, че трябва ръчно да си конфигурирате мрежата. Което ще рече, че няма никакво значение за приемането на сателитния сигнал. Вие по-скоро вероятно имате някакви проблеми с отключването, което си е мрежова дейност.
Относно втората част... въпрос на избор е .. аз лично ползвам OpenDNS, но е въпрос на личен избор и опити. Казвате мегалан .. демек спектър. Във Варна е трагедия, но през Спектър. Нищо общо с хубавия готин Спектър преди голямото пазаруване.
Използвам съм OpenDNS/ но не и сега когато имам сат. приемник/....когато го използвах, не бях много доволен / мое мнение/...според мен сигурно дава някаква по-добра сигурност ама аз не търся сигурност/....между другото не използвам никакви антивирусни програми или стени/ забранил съм и Windows Firewall и от години не съм имал проблем/ аз съм с XP/. Но не разбрах дали според теб/ извинявай,че се обръшам така.../..но не разбрах за мрежовата дейност?....според теб проблема е в шейха ли?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valseat Вижте мненията
Използвам съм OpenDNS/ но не и сега когато имам сат. приемник/....когато го използвах, не бях много доволен / мое мнение/...според мен сигурно дава някаква по-добра сигурност ама аз не търся сигурност/....между другото не използвам никакви антивирусни програми или стени/ забранил съм и Windows Firewall и от години не съм имал проблем/ аз съм с XP/. Но не разбрах дали според теб/ извинявай,че се обръшам така.../..но не разбрах за мрежовата дейност?....според теб проблема е в шейха ли?
Не не ..може би не сте ме разбрали. Мисълта ми беше, че пишете при някои пакети е по-добре така при други иначе, а всъщност DHCP не се отнася до сателитния прием, а до мрежата. А както е известно си има приемници и без мрежа и това не им пречи да гледат ТВ Ако под по-добре и по-зле става дума за отключването, тогава разбира се мрежата е от съществено значение, но не може да сте сигурен, че проблем има само при провайдъра на *******. Може да е в домашната Ви мрежа, може да е в ISP може да си е в софта на приемника, може и да е крива настройка на кама, а Вие да се заблуждавате. Аз просто опитах да уточня че DHCP няма нищо общо със сателитните пакети, които гледате. Уфф май пак сложно се изказах
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
valseat (22-08-2013)
  #5  
Стар 21-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Не не ..може би не сте ме разбрали. Мисълта ми беше, че пишете при някои пакети е по-добре така при други иначе, а всъщност DHCP не се отнася до сателитния прием, а до мрежата. А както е известно си има приемници и без мрежа и това не им пречи да гледат ТВ Ако под по-добре и по-зле става дума за отключването, тогава разбира се мрежата е от съществено значение, но не може да сте сигурен, че проблем има само при провайдъра на *******. Може да е в домашната Ви мрежа, може да е в ISP може да си е в софта на приемника, може и да е крива настройка на кама, а Вие да се заблуждавате. Аз просто опитах да уточня че DHCP няма нищо общо със сателитните пакети, които гледате. Уфф май пак сложно се изказах
Благодаря Ти за поясненията/ давай да си говорим на Ти...по-лесно е/...Аз нямам домашна мрежа....имам един xp който e na 9год. и работи засега екстра. Според мен проблема не е в софта/ с последният съм/....не е в oscama.....всичко излишно е махнато и съм пробвал с най-различни осками.....едно и също дори и с последният oscam_ymod 44 за спарк/ аз нямам енигма/. Това ISP не ми е ясно....????
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valseat Вижте мненията
Благодаря Ти за поясненията/ давай да си говорим на Ти...по-лесно е/...Аз нямам домашна мрежа....имам един xp който e na 9год. и работи засега екстра. Според мен проблема не е в софта/ с последният съм/....не е в oscama.....всичко излишно е махнато и съм пробвал с най-различни осками.....едно и също дори и с последният oscam_ymod 44 за спарк/ аз нямам енигма/. Това ISP не ми е ясно....????
Как нямате домашна мрежа ? Къде Ви е вързан Голдъна ? То жица от провайдъра до компа + настройките в компа вече си е мрежа Аз ползвам аналогичен приемник, като хардуер и ползвам един оскам y-mod 1830 ако не се лъжа, заради oscam.*** . Предпочитам на Вие Криво ми е възпитанието. Разликата е в един клавиш Няма проблем да ми пишете на ти. А ISP = Internet Service Provicer - демек Мегалан.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
valseat (22-08-2013)
  #7  
Стар 21-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Как нямате домашна мрежа ? Къде Ви е вързан Голдъна ? То жица от провайдъра до компа + настройките в компа вече си е мрежа Аз ползвам аналогичен приемник, като хардуер и ползвам един оскам y-mod 1830 ако не се лъжа, заради oscam.*** . Предпочитам на Вие Криво ми е възпитанието. Разликата е в един клавиш Няма проблем да ми пишете на ти. А ISP = Internet Service Provicer - демек Мегалан.
Добре хубаво....не съм знаел,че имам домашна мрежа Ама сега казвай, какво да правя ако знаеш като за първолак....ама сега програмите са добре/ ти имаш ли mtv idol hd и другите 2,3 музикални хд пр ? ? Френските?/ затова според мен е от провайдера. ама аз се занимавам с тези неща от няколко месеца.....а пък ти ако знаеш ми кажи къде мога да греша...аз ще почерпя/ в това бъди сигурен../ Аз искам да ми дадеш някакви решения ако знаеш.....но съм благодарен и за това ,че ми отговаряш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valseat Вижте мненията
Добре хубаво....не съм знаел,че имам домашна мрежа Ама сега казвай, какво да правя ако знаеш като за първолак....ама сега програмите са добре/ ти имаш ли mtv idol hd и другите 2,3 музикални хд пр ? ? Френските?/ затова според мен е от провайдера. ама аз се занимавам с тези неща от няколко месеца.....а пък ти ако знаеш ми кажи къде мога да греша...аз ще почерпя/ в това бъди сигурен../ Аз искам да ми дадеш някакви решения ако знаеш.....но съм благодарен и за това ,че ми отговаряш.
Ами аз гадая. Това което чувам да обяснявате е - сега са добре или преди бяха зле. Ама кое им е зле.. шера ли прекъсва или друго... кой е провайдъра на ключове, какъв е кама.. Затова говоря така. И разбира се не че ако ми кажете всичко точно както е ще генерирам решението. Аз ползвам зарга. Прилично работи.. рядко ги губя, Vip пакет. Нямам драми общо взето. Постарал съм се да почета доста по отношение на оскам - примерни конфове, проби .. грешки. То затова е хоби Иначе щяха да го продават по реповете като предплатена карта за телефон. При мен драмите се решиха с доста пипане по конфигурационните файлове на кама и с приоритизация ( QoS ) на трафика на рутера. Ама като нямате такъв ... не знам. Нали нямахте мрежа хич .. така и не казахте как Ви е вързан голдъна към мрежата. Изобщо във форумите рядко се намира готово решение. По-често се намира идея .. насока.. и се експериментира във Вашите конкретни условия. Та съвет ако мога да дам. Изчистете си мрежовите проблеми ако можете и имате такива и после си поиграйте с конфовете на оскам в приемника. Може обаче и да греша и драмата да е другаде. Трудно е да се обясни тук. Апропо .. откъде сте ако не е тайна ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 22-08-2013 на 00:03
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
valseat (22-08-2013)
  #9  
Стар 22-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Ами аз гадая. Това което чувам да обяснявате е - сега са добре или преди бяха зле. Ама кое им е зле.. шера ли прекъсва или друго... кой е провайдъра на ключове, какъв е кама.. Затова говоря така. И разбира се не че ако ми кажете всичко точно както е ще генерирам решението. Аз ползвам зарга. Прилично работи.. рядко ги губя, Vip пакет. Нямам драми общо взето. Постарал съм се да почета доста по отношение на оскам - примерни конфове, проби .. грешки. То затова е хоби Иначе щяха да го продават по реповете като предплатена карта за телефон. При мен драмите се решиха с доста пипане по конфигурационните файлове на кама и с приоритизация ( QoS ) на трафика на рутера. Ама като нямате такъв ... не знам. Нали нямахте мрежа хич .. така и не казахте как Ви е вързан голдъна към мрежата. Изобщо във форумите рядко се намира готово решение. По-често се намира идея .. насока.. и се експериментира във Вашите конкретни условия. Та съвет ако мога да дам. Изчистете си мрежовите проблеми ако можете и имате такива и после си поиграйте с конфовете на оскам в приемника. Може обаче и да греша и драмата да е другаде. Трудно е да се обясни тук
Благодаря Ти за отговора!.....Само тази приоритизация на QoS не съм я правил в рутера./преди време съм я правил// Но ще направя това което ми препоръчваш...въпреки,че съм го правил......и ще ти пиша какво е станало. Благодаря Ти за съдействието !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valseat Вижте мненията
Благодаря Ти за отговора!.....Само тази приоритизация на QoS не съм я правил в рутера./преди време съм я правил// Но ще направя това което ми препоръчваш...въпреки,че съм го правил......и ще ти пиша какво е станало. Благодаря Ти за съдействието !
Няма за какво Ще е интересно да разбера колко не съм познал
А .. благодарностите във форума се изразяват с копчето Thanks
Лека нощ и успехи в дебъгването на проблема.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dhcp, golden, media, reloaded


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Golden Media 990HD spark reloaded Георги Танев GOLDEN MEDIA 3 25-07-2015 19:57
Продавам GOLDEN MEDIA SPARK 990 RELOADED komar1 Приключили продажби 5 24-07-2013 19:51
GOLDEN MEDIA 990 HD SPARK RELOADED - 238 лв. SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 19-10-2012 00:18
Golden Media 990 HD SPARK RELOADED wireless Златев88 GOLDEN MEDIA 19 17-10-2012 00:32
Въпрос за Golden Media 990 HD SPARK RELOADED Златев88 Въпроси и отговори 2 09-10-2012 13:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.