The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 10-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен_Хасково Вижте мненията
Здравейте, днес ще монтирах мотора, върти се задно с чинията без проблем, но не мога да го настроя, за моята географска ширина доколкото търсих трябва да настройвам по 25.5Е но на въпросния градус нищо не излиза, проверих транспондерите в lyngsat, a Satbeams пише че е препоръчително 130см Антена, значи или 95см е малка, или аз нещо бъркам. Елевацията на мотора сложиш на градуса за 25.5Е изчислен в Satlex, чинията ми е някъде около 35 градуса (няма скала), сложил съм я на хобота и въртя целия комплекс наляво, надясно, нагоре и надолу(от антената) няма сигнал, конвертора ми е на 0, тръбата ми е идеално нивелирана. Бихте ли ми казали дали мога да я настроя по този спътник успешно, или изобщо да не се мъча, като цяло не ме вълнува и няма да го гледам.
Здравей те ! Настройката е елементарна.
Настройвай се по 26Е
Ъгъл на мотора 42 градуса по вертикар (елевация)
Ъгъл на антената 42 градуса по вертикал
Настройваш на Юг географски, но ползвай компас за ориентир, магнитното отклонение спрямо географското не е критично за теб случая.
Съвет! Ако не си правил настройка никога и ако нямаш кой да те въведе на живо , започни с настройка първо на антената без мотора и Ако нямаш скала на антената си направи шаблон! Не се придържай строго към ъглите , просто играй около тях.
Успех!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, lnb, motor, Консумация, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ITECH H-H MOTOR V-150 Нов snaketo Приключили продажби 5 24-03-2012 23:17
ITECH H-H MOTOR V-150 фолкръм МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 36 11-10-2011 00:05
DM500S + H-H Motor + LNB = 199 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 01:21
DM800 + H-H Motor + LNB = 456 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 01:10
Vhannibal E2 Motor kirko_17 HDTV дискусии 6 15-08-2010 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.